Jsme lepší, věří kouč Gentu. Liberec podle něj hraje typický východoevropský fotbal

ČTK ČTK
21. 10. 2020 22:18
Přestože fotbalisté Gentu prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, jejich trenérovi Wimu De Deckerovi před čtvrtečním 1. kolem základní skupiny v Liberci sebevědomí nechybí
Gent se před zápasem v Liberci cítí jako favorit
Gent se před zápasem v Liberci cítí jako favorit | Foto: Reuters

Kouč je přesvědčen, že belgický tým má lepší hráče než soupeř a počítá s třemi body. Radil mu i obránce Michael Ngadeu, který do Gentu vloni v létě přestoupil z pražské Slavie.

"Viděli jsme hodně záznamů ze zápasů Liberce a máme představu o jejich týmu a hře. Soupeř hraje takový typicky východoevropský fotbal, který jsme viděli u týmu z Kyjeva. Tento tým je ale určitě silnější než náš zítřejší soupeř," řekl na tiskové konferenci De Decker, jehož celek ve 4. předkole Ligy mistrů dvakrát prohrál s Dynamem Kyjev a přešel do skupiny Evropské ligy.

"Máme silný tým, lepší hráče než soupeř, každou hráčskou pozici máme zdvojenou. Naši hráči jsou technicky zdatní, chceme být tvrdí a k tomu je i během zápasu povedeme. Počítáme, že budeme odjíždět z Liberce s třemi body, a s touto vizí jdeme zítra do zápasu," dodal osmatřicetiletý kouč.

S přípravou se obrátil i na bývalého slávistu Ngadeua. "Máme od něj informace. Hrál za Slavii a proti Liberci hrál třikrát, takže z jeho zkušeností také trochu vycházíme," poznamenal De Decker.

Jeho svěřenci na rozdíl od Liberce mohou dál hrát domácí ligu. Česká nejvyšší soutěž je kvůli koronavirové pandemii přerušena. "Jak soupeře, tak i nás ovlivňují aktuální okolnosti. Současné podmínky nejsou ideální pro nikoho, ale nesmíme a nechceme se za nic schovávat. Dle informací, které mám, není v dobrém stavu hřiště, na kterém se tři týdny nehrálo. Ale doufám, že zítra bude vše vyhovující," dodal kouč.

Fotbalová republika, díl pátý: Rváčov | Video: Sport
 

Právě se děje

před 7 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy