Aktualizováno 22. 10. 2020 0:17
Fotbalisté Realu Madrid v úvodním kole základní skupiny Ligy mistrů nečekaně podlehli doma Šachtaru Doněck 2:3. Hosté přitom kvůli koronavirovým opatřením postrádali hned 10 hráčů. Obhájce trofeje Bayern Mnichov nezaváhal a do nového ročníku vstoupil vysokou výhrou 4:0 nad Atléticem Madrid. Manchester City po obratu zdolal Porto 3:1 a Liverpool šťastně zvítězil 1:0 na hřišti Ajaxu Amsterodam.
Podívejte se na sestřih zápasu mezi Realem Madrid a Šachtarem Doněck | Video: O2 TV Sport

Real prohrál sedmý z posledních osmi zápasů Ligy mistrů, v nichž postrádal kapitána Ramose. Obrana "Bílého baletu" si bez zraněného lídra počínala lehkovážně a v první půli mezi 29. a 42. minutou třikrát inkasovala. Prosadil se mimo jiné izraelský reprezentant Solomon, který trápil český národní tým v nedávném duelu Ligy národů. Real doma v poločase prohrával nejméně o tři branky poprvé od prosince 1999.

Po pauze favorit na tréninkovém stadionu, kde hraje kvůli rekonstrukci arény Santiaga Bernabéua, přidal a mezi 54. a 59. minutou snížil na 2:3. Prosadili se Modrič a po něm střídající Vinícius, který skóroval po 15 sekundách na trávníku, což je rekord od doby, kdy se tato statistika v Lize mistrů měří.

V nastavení Real dostal míč za devatenáctiletého brankáře Trubina, který v Lize mistrů debutoval, potřetí, ale sudí gól kvůli ofsajdu po přezkoumání záznamu na videu odvolal. "Bílý balet" nenapravil víkendovou ligovou porážku s Cádizem a na evropské scéně poprvé od roku 1981 prohrál tři zápasy po sobě.

Bayern nejprve v souboji s finalistou Ligy mistrů z let 2014 a 2016 Atléticem trefil tyč, ale v 28. minutě už se za obranou prosadil zapomenutý Coman. Autor úvodního gólu pak přihrál v 41. minutě na pojišťující trefu Goretzkovi.

V 66. minutě zvýšil Tolisso na 3:0 a chvíli nato si pohrál s obranou Coman, který skóroval podruhé v utkání. Atlético vyrovnalo svou nejvyšší soutěžní porážku pod trenérem Simeonem. Bayern protáhl vítěznou šňůru v Lize mistrů na 12 zápasů a jeho brankář Manuel Neuer si připsal jubilejní 200. nulu v dresu Mnichovanů.

Sestřih utkání mezi Bayernem a Atléticem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Bayern vs. Atlético Madrid | Video: O2 TV Sport

Šťastnou výhrou vstoupil do skupiny loňský celkový vítěz Liverpool. V Amsterodamu zvítězil 1:0 vlastním gólem, který si dal ve 35. minutě Tagliafico. Domácím jednou zkazila radost tyč a několikrát brankář Adrián. Na lavičku hostů byl jeho spoluhráč devatenáctiletý český gólman Jaroš.

Sestřih utkání mezi Ajaxem a Liverpoolem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Ajax vs. Liverpool | Video: O2 TV Sport

Úspěšně vstoupil do nové sezony Ligy mistrů po Bayernu i druhý největší favorit na celkové prvenství Manchester City. Anglický gigant sice doma s Portem prohrával 0:1, ale do pauzy srovnal z penalty Agüero. Z přímého kopu pak v 65. minutě otočil stav Gündogan a pojistku přidal střídající Torres.

Sestřih utkání mezi Manchesterem City a Portem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Manchester City vs. Porto | Video: O2 TV Sport

Vedle Realu zaváhal ve skupině B také Inter Milán, který před zápasem s Mönchengladbachem zápolil s koronavirem. Útočník Lukaku sice skóroval v devátém pohárovém utkání po sobě, ale jeho dvě branky stačily pouze k remíze 2:2.

Sestřih duelu mezi Interem a Mönchengladbachem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Inter vs. Borussia Mönchengladbach | Video: O2 TV Sport

Přemožitel pražské Slavie v závěrečném 4. předkole dánský Midtjylland prožil hodně nepovedený debut v základní skupině a doma podlehl Bergamu vysoko 0:4.

Sestřih duelu mezi Midtjyllandem a Atalantou:

1. kolo Ligy mistrů 2020: Midtjylland vs. Atalanta | Video: O2 TV Sport

Ve skupině A, kde figuruje Bayern, Salcburk doma překvapivě jen remizoval 2:2 s Lokomotivem Moskva.

Na sestřih se podívejte zde:

První kolo Ligy mistrů 2020: Salcburk vs. Lokomotiv | Video: O2 TV Sport

Ve zbylém duelu dnešního programu Olympiakos Pireus gólem v první minutě nastavení udolal Marseille 1:0.

Sestřih utkání mezi Pireem a Marseille:

První kolo Ligy mistrů 2020: Pireus vs. Marseille | Video: O2 TV Sport

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Salcburk - Lokomotiv Moskva 2:2 (1:1)

Branky: 45. Szoboszlai, 50. Junuzovic - 19. Éder, 75. Lisakovič. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Zuilen, Balder - Van Boekel (video, všichni Niz.).

Bayern Mnichov - Atlético Madrid 4:0 (2:0)

Branky: 28. a 72. Coman, 41. Goretzka, 66. Tolisso. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Attwell (video, všichni Angl.).

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 4:0 3
2. Lokomotiv Moskva 1 0 1 0 2:2 1
Salcburk 1 0 1 0 2:2 1
4. Atlético Madrid 1 0 0 1 0:4 0

Skupina B:

Real Madrid - Šachtar Doněck 2:3 (0:3)

Branky: 54. Modrič, 59. Vinícius - 29. Tete, 33. vlastní Varane, 42. Solomon. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Marciniak (video, Pol.).

Inter Milán - Mönchengladbach 2:2 (0:0)

Branky: 49. a 90. Lukaku - 63. Bensebaini z pen., 84. Hofmann. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Makkelie (video, všichni Niz.).

1. Šachtar Doněck 1 1 0 0 3:2 3
2. Inter Milán 1 0 1 0 2:2 1
Mönchengladbach 1 0 1 0 2:2 1
4. Real Madrid 1 0 0 1 2:3 0

Skupina C:

Olympiakos Pireus - Olympique Marseille 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Ahmed Hassan. Rozhodčí: Orsato - Meli, Carbone - Guida (video, všichni It.).

Manchester City - FC Porto 3:1 (1:1)

Branky: 21. Agüero z pen., 65. Gündogan, 73. Torres - 14. Díaz. Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.) - Kamphuis (video, Niz.).

1. Manchester City 1 1 0 0 3:1 3
2. Olympiakos Pireus 1 1 0 0 1:0 3
3. Olympique Marseille 1 0 0 1 0:1 0
4. FC Porto 1 0 0 1 1:3 0

Skupina D:

Ajax Amsterodam - Liverpool 0:1 (0:1)

Branka: 35. vlastní Tagliafico. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dingert (video, všichni Něm.).

Midtjylland - Bergamo 0:4 (0:3)

Branky: 26. Zapata, 36. Gómez, 42. Muriel, 89. Mirančuk. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).

1. Bergamo 1 1 0 0 4:0 3
2. Liverpool 1 1 0 0 1:0 3
3. Ajax Amsterodam 1 0 0 1 0:1 0
4. Midtjylland 1 0 0 1 0:4 0

před 4 minutami

Haas pro příští sezonu formule 1 angažoval Rusa Mazepina

Tým formule 1 Haas angažoval pro příští sezonu ruského pilota Nikitu Mazepina. Americká stáj dnes oznámila, že s jednadvacetiletým závodníkem, jenž je aktuálně třetí v průběžném pořadí seriálu formule 2, uzavřela víceletou smlouvu.

Očekává se, že druhým jezdcem Haasu se stane lídr F2 Mick Schumacher. Oficiálně ale zatím dohoda se synem legendárního sedminásobného šampiona Michaela Schumachera oznámena nebyla.

před 33 minutami

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila pokles na pět procent

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.

K meziročnímu poklesu české ekonomiky přispěla podle statistiků hlavně situace v obchodu, ubytování, pohostinství a průmyslu. "Negativně se vyvíjela domácí poptávka. Poklesly podnikové investice do strojů, zařízení a dopravních prostředků a také investice domácností do obydlí. O téměř čtyři procenta se snížily i spotřební výdaje domácností," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

První odhad statistiků z konce října hovořil o meziročním poklesu HDP ve 3. čtvrtletí o 5,8 procenta. Mezičtvrtletní výsledek statistici odhadovali na nárůst o 6,2 procenta.