Aktualizováno 22. 10. 2020 0:17
Fotbalisté Realu Madrid v úvodním kole základní skupiny Ligy mistrů nečekaně podlehli doma Šachtaru Doněck 2:3. Hosté přitom kvůli koronavirovým opatřením postrádali hned 10 hráčů. Obhájce trofeje Bayern Mnichov nezaváhal a do nového ročníku vstoupil vysokou výhrou 4:0 nad Atléticem Madrid. Manchester City po obratu zdolal Porto 3:1 a Liverpool šťastně zvítězil 1:0 na hřišti Ajaxu Amsterodam.
Podívejte se na sestřih zápasu mezi Realem Madrid a Šachtarem Doněck | Video: O2 TV Sport

Real prohrál sedmý z posledních osmi zápasů Ligy mistrů, v nichž postrádal kapitána Ramose. Obrana "Bílého baletu" si bez zraněného lídra počínala lehkovážně a v první půli mezi 29. a 42. minutou třikrát inkasovala. Prosadil se mimo jiné izraelský reprezentant Solomon, který trápil český národní tým v nedávném duelu Ligy národů. Real doma v poločase prohrával nejméně o tři branky poprvé od prosince 1999.

Po pauze favorit na tréninkovém stadionu, kde hraje kvůli rekonstrukci arény Santiaga Bernabéua, přidal a mezi 54. a 59. minutou snížil na 2:3. Prosadili se Modrič a po něm střídající Vinícius, který skóroval po 15 sekundách na trávníku, což je rekord od doby, kdy se tato statistika v Lize mistrů měří.

V nastavení Real dostal míč za devatenáctiletého brankáře Trubina, který v Lize mistrů debutoval, potřetí, ale sudí gól kvůli ofsajdu po přezkoumání záznamu na videu odvolal. "Bílý balet" nenapravil víkendovou ligovou porážku s Cádizem a na evropské scéně poprvé od roku 1981 prohrál tři zápasy po sobě.

Bayern nejprve v souboji s finalistou Ligy mistrů z let 2014 a 2016 Atléticem trefil tyč, ale v 28. minutě už se za obranou prosadil zapomenutý Coman. Autor úvodního gólu pak přihrál v 41. minutě na pojišťující trefu Goretzkovi.

V 66. minutě zvýšil Tolisso na 3:0 a chvíli nato si pohrál s obranou Coman, který skóroval podruhé v utkání. Atlético vyrovnalo svou nejvyšší soutěžní porážku pod trenérem Simeonem. Bayern protáhl vítěznou šňůru v Lize mistrů na 12 zápasů a jeho brankář Manuel Neuer si připsal jubilejní 200. nulu v dresu Mnichovanů.

Sestřih utkání mezi Bayernem a Atléticem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Bayern vs. Atlético Madrid | Video: O2 TV Sport

Šťastnou výhrou vstoupil do skupiny loňský celkový vítěz Liverpool. V Amsterodamu zvítězil 1:0 vlastním gólem, který si dal ve 35. minutě Tagliafico. Domácím jednou zkazila radost tyč a několikrát brankář Adrián. Na lavičku hostů byl jeho spoluhráč devatenáctiletý český gólman Jaroš.

Sestřih utkání mezi Ajaxem a Liverpoolem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Ajax vs. Liverpool | Video: O2 TV Sport

Úspěšně vstoupil do nové sezony Ligy mistrů po Bayernu i druhý největší favorit na celkové prvenství Manchester City. Anglický gigant sice doma s Portem prohrával 0:1, ale do pauzy srovnal z penalty Agüero. Z přímého kopu pak v 65. minutě otočil stav Gündogan a pojistku přidal střídající Torres.

Sestřih utkání mezi Manchesterem City a Portem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Manchester City vs. Porto | Video: O2 TV Sport

Vedle Realu zaváhal ve skupině B také Inter Milán, který před zápasem s Mönchengladbachem zápolil s koronavirem. Útočník Lukaku sice skóroval v devátém pohárovém utkání po sobě, ale jeho dvě branky stačily pouze k remíze 2:2.

Sestřih duelu mezi Interem a Mönchengladbachem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Inter vs. Borussia Mönchengladbach | Video: O2 TV Sport

Přemožitel pražské Slavie v závěrečném 4. předkole dánský Midtjylland prožil hodně nepovedený debut v základní skupině a doma podlehl Bergamu vysoko 0:4.

Sestřih duelu mezi Midtjyllandem a Atalantou:

1. kolo Ligy mistrů 2020: Midtjylland vs. Atalanta | Video: O2 TV Sport

Ve skupině A, kde figuruje Bayern, Salcburk doma překvapivě jen remizoval 2:2 s Lokomotivem Moskva.

Na sestřih se podívejte zde:

První kolo Ligy mistrů 2020: Salcburk vs. Lokomotiv | Video: O2 TV Sport

Ve zbylém duelu dnešního programu Olympiakos Pireus gólem v první minutě nastavení udolal Marseille 1:0.

Sestřih utkání mezi Pireem a Marseille:

První kolo Ligy mistrů 2020: Pireus vs. Marseille | Video: O2 TV Sport

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Salcburk - Lokomotiv Moskva 2:2 (1:1)

Branky: 45. Szoboszlai, 50. Junuzovic - 19. Éder, 75. Lisakovič. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Zuilen, Balder - Van Boekel (video, všichni Niz.).

Bayern Mnichov - Atlético Madrid 4:0 (2:0)

Branky: 28. a 72. Coman, 41. Goretzka, 66. Tolisso. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Attwell (video, všichni Angl.).

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 4:0 3
2. Lokomotiv Moskva 1 0 1 0 2:2 1
Salcburk 1 0 1 0 2:2 1
4. Atlético Madrid 1 0 0 1 0:4 0

Skupina B:

Real Madrid - Šachtar Doněck 2:3 (0:3)

Branky: 54. Modrič, 59. Vinícius - 29. Tete, 33. vlastní Varane, 42. Solomon. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Marciniak (video, Pol.).

Inter Milán - Mönchengladbach 2:2 (0:0)

Branky: 49. a 90. Lukaku - 63. Bensebaini z pen., 84. Hofmann. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Makkelie (video, všichni Niz.).

1. Šachtar Doněck 1 1 0 0 3:2 3
2. Inter Milán 1 0 1 0 2:2 1
Mönchengladbach 1 0 1 0 2:2 1
4. Real Madrid 1 0 0 1 2:3 0

Skupina C:

Olympiakos Pireus - Olympique Marseille 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Ahmed Hassan. Rozhodčí: Orsato - Meli, Carbone - Guida (video, všichni It.).

Manchester City - FC Porto 3:1 (1:1)

Branky: 21. Agüero z pen., 65. Gündogan, 73. Torres - 14. Díaz. Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.) - Kamphuis (video, Niz.).

1. Manchester City 1 1 0 0 3:1 3
2. Olympiakos Pireus 1 1 0 0 1:0 3
3. Olympique Marseille 1 0 0 1 0:1 0
4. FC Porto 1 0 0 1 1:3 0

Skupina D:

Ajax Amsterodam - Liverpool 0:1 (0:1)

Branka: 35. vlastní Tagliafico. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dingert (video, všichni Něm.).

Midtjylland - Bergamo 0:4 (0:3)

Branky: 26. Zapata, 36. Gómez, 42. Muriel, 89. Mirančuk. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).

1. Bergamo 1 1 0 0 4:0 3
2. Liverpool 1 1 0 0 1:0 3
3. Ajax Amsterodam 1 0 0 1 0:1 0
4. Midtjylland 1 0 0 1 0:4 0