Evropa už i v Česku. Kolik toho naběhá třeba Horváth?

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 2. 2014 14:02
První fotbalová liga chystá na jaro další rozšíření statistik.
O Pavlu Horváthovi se často tvrdí, že na něj běhají jiní. Potvrdí to nové statistiky v lize?
O Pavlu Horváthovi se často tvrdí, že na něj běhají jiní. Potvrdí to nové statistiky v lize? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - První fotbalová liga chystá na jaro další rozšíření statistik. Od 19. kola se bude pomocí speciální technologie měřit například počet naběhaných kilometrů u hráčů, počet vyhraných soubojů, úspěšnost přihrávek či úspěšnost při standardních situací.

"Jde o statistiky, které fanoušci znají například z Ligy mistrů. Je to technologicky náročná věc, všechny stadiony musí být osazeny speciální technologií na snímání hřiště. Spuštěno to bude v rámci třetího jarního kola, kdy je na programu i atraktivní zápas Sparty s Plzní," řekl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Z každého zápasu tak bude k dispozici podrobný rozbor výkonnosti hráčů. K detailním informacím se dostanou jen kluby prostřednictvím speciálního programu. Nejzajímavější údaje budou k dispozici i fanouškům a médiím na webu gambrinusliga.cz.

Nejprve se bude všechno důkladně testovat

"Jaro bereme jako testovací období. Musí dojít k proškolení zástupců klubů, aby uměli se systémem pracovat. Je to jak s mobilními telefony, které mají spoustu funkcí, o kterých ani nevíme, a když nám to někdo odtajní, tak je rádi používáme. A u těch statistik to bude podobné," uvedl Svoboda.

LFA také již zahájila přípravy galavečera, na kterém bude 1. června zakončen aktuální ligový ročník. Na slavnosti budou vyhlášeni nejlepší hráč sezony, trenér, objev, cizinec či střelec.

Kromě trenérů a kapitánů prvoligových mužstev se do hlasování zapojí také Klub sportovních novinářů. Ten tradičně udělí cenu Zlatý míč. Další doprovodné ankety budou vyhlášeny na nominačním večeru 26. května.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy