Ligová fotbalová asociace (LFA)

Provod byl zvolen nejlepším záložníkem fotbalové ligy, mezi útočníky vyhrál Hložek

Slávista Lukáš Provod byl v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) zvolen nejlepším záložníkem této sezony první ligy. Mezi útočníky vyhrál v hlasování trenérů a kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů Adam Hložek ze Sparty. Vítěze hlavních anket zveřejní LFA, která v Česku řídí profesionální soutěže, v pátek.

Ankety o nejlepší hráče na jednotlivých postech v sestavě ovládla mistrovská Slavia, která vyhrála tři ze čtyř kategorií. LFA už v pondělí vyhlásila nejlepším brankářem Ondřeje Koláře a obráncem sezony jeho spoluhráče z Edenu Ondřeje Kúdelu.

Triumf slávistů: Kolář je nejlepším brankářem ligové sezony, mezi obránci vyhrál Kúdela

Ondřej Kolář obhájil vítězství v anketě o nejlepšího brankáře sezony první fotbalové ligy. Mezi obránci zvítězil jeho spoluhráč ze Slavie Ondřej Kúdela. Rozhodlo o tom hlasování trenérů a kapitánů ligových klubů a vybraných novinářů. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu, o tom informovala v tiskové zprávě.

Šestadvacetiletý Kolář zvítězil s náskokem 106 bodů před Janem Laštůvkou z Ostravy. Ještě výrazněji ovládl svou kategorii čtyřiatřicetiletý Kúdela. Před parťákem ze stoperské dvojice Davidem Zimou vyhrál o 131 bodů.

Do první šestky se dostali i další slávisté Jan Bořil (čtvrtý) a Alexander Bah (šestý). Mezi ně se vklínili pouze Jaroslav Zelený z Jablonce a Dávid Hancko ze Sparty. Kúdela zasáhl v ligové sezoně do 28 zápasů, v nichž vstřelil šest branek.

Zástupci klubů hokejové extraligy spojí síly s fotbalovou LFA

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK) bude nově při řešení dopadů koronavirové krize spolupracovat s Ligovou fotbalovou asociací (LFA). Na setkání s novináři o tom po dnešní mimořádné valné hromadě APK v Praze informoval její viceprezident Prokop Beneš.

Zástupci extraligových klubů se mimořádně sešli kvůli současné nejisté situaci a hrozbě dalších restriktivních opatření v rámci boje s covidem-19, která pro ně mohou znamenat zvýšené finanční nároky. S ohledem na společná témata před starty ligových ročníků uzavřely APK a LFA memorandum o spolupráci, jež valná hromada na setkání odsouhlasila.

Jedním z hlavních témat, která obě profesionální soutěže spojuje, je ekonomická stránka. Hokejová a fotbalová liga budou proto usilovat společně o získání podpory pro profesionální sport v důsledku protiepidemiologických opatření.

"Profesionální sport stojí před třemi zásadními body. Těmi jsou účast diváků v hledištích, karanténní opatření i jejich dopad na průběh soutěže a kompenzace za drasticky snížené počty diváků a další újmy," uvedl Beneš.

Podporu ze strany státu vidí jako logickou. "Profesionální soutěže dvou nejvýznamnějších sportů nejsou jen sportovní aktivitou a zábavou, ale rovněž významnou ekonomickou aktivitou, která do veřejných rozpočtů přispívá částkami v řádech miliard korun," zdůraznil Beneš.

Přes řadu problémů a otázek, na něž v současnosti není jasná odpověď, kluby hokejové extraligy věří, že nový ročník domácí nejvyšší soutěže začně ve stanoveném termínu v pátek 18. září.

Disciplinární komise zahájila s Opavou řízení kvůli koronaviru

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace na základě podnětu od Ligového výboru zahájila řízení s prvoligovou Opavou kvůli možnému nedodržení opatření proti šíření nového koronaviru. Kvůli nákaze covidem-19 u jednoho nejmenovaného hráče v týmu Slezanů se v nejvyšší soutěži nedohrála nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil.

Opavští jsou podezřelí z toho, že se dopustili narušení regulérnosti soutěže či utkání. Podle disciplinárního řádu za takový přečin hrozí klubu pokuta až do jednoho milionu korun či odebrání až 15 bodů. Jednání komise se uskuteční 6. srpna v Brně.

Pokračovat