Generálka na ligu: Sigma zdolala Třinec, Brno zastavil déšť

14. 2. 2014 18:31
Olomouc na závěr zimní přípravy porazila 3:2 Třinec, Brno v Turecku nedohrálo zápas s Lokomotivem Sofia kvůli silnému dešti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Antalya - Fotbalistům Brna příliš nevyšla generálka na jarní část ligy, jejich závěrečné přípravné utkání na tureckém soustředění s Lokomotivem Sofia předčasně ukončil silný déšť. Stihl se odehrál jen první poločas, ve kterém branka nepadla.

Zbrojovka byla od úvodu aktivnější, její útočné snahy ale hatilo počasí. V největší šanci se ocitl Skalák, který dokázal přelobovat gólmana, ale míč skončil těsně nad břevnem.

Pak začal déšť zápas ovlivňovat natolik, že musel být zrušen. Ještě předtím se zranili Skalák s Malíkem. Brno tak zakončilo přípravu s bilancí sedmi výher, dvou remíz a tří porážek. Nejlepšími střelci byli s třemi zásahy Zavadil a Markovič.

Přípravné utkání dnes odehrála i Sigma Olomouc, která se na závěr přípravy rozhodla rozložit zátěž na celý kádr. Druholigový Třinec porazila 3:2 góly Housky, Ševčíka a Chorého. V sobotu olomoucký tým čeká duel proti Třebíči.

Výsledky přípravných fotbalových utkání:

Sigma Olomouc - Třinec 3:2 (2:1)
Branky: 36. Houska, 45. Ševčík, 56. Chorý - 5. Gulajev, 62. Čelůstka.

Sestava Olomouce: Blaha - Vidlička (9. Hladík), Koutný (46. Tomeček), Dreksa, Hýbl (46. Štěrba) - Houska, Karaš - Navrátil, Nepožitek (62. Richter), Falta - A. Ševčík (46. Chorý). Trenér: Psotka.

Zbrojovka Brno - Lokomotiv Sofia 0:0 - předčasně ukončeno po prvním poločase kvůli dešti

Sestava Brna: Hladký - Pernica, Košťál, Keresteš - Buchta, Zavadil, Malík (30. Glaser), Lutonský - Skalák (40. Janotka), Kroupa, Šumbera. Trenér: Kotal.