V letadle máme obrovský komfort, chválí Masopust. Před Anglií netrénoval Sadílek

ČTK ČTK
20. 6. 2021 16:07
Čeští fotbalisté se v Praze dál připravují na úterní závěrečný zápas základní skupiny D mistrovství Evropy proti Anglii. Dnešní trénink před polednem na Strahově vynechal záložník Michal Sadílek, který má lehké zranění. V pondělí dopoledne se mužstvo přesune do dějiště utkání do Londýna.
Lukáš Masopust v zápase proti Chorvatsku.
Lukáš Masopust v zápase proti Chorvatsku. | Foto: Reuters

Reprezentanti původně měli odcestovat do Anglie už dnes vpodvečer, realizační tým se ale nakonec rozhodl pozměnit plány a mužstvo zůstane déle v Praze, kde má během šampionátu základnu.

Poslední trénink na Strahově před odletem do Londýna absolvovali až na defenzivního univerzála Sadílka, který se v prvních dvou zápasech Eura proti Skotsku a Chorvatsku nevešel ani lavičku, všichni zbylí hráči. Nechyběl ani útočník Patrik Schick. Autor všech tří dosavadních českých branek na šampionátu v pátečním duelu s Chorvaty utrpěl krvavé zranění v obličeji, nos ale nemá zlomený a na úterý bude připraven.

Reprezentanti znovu trénovali za tropického vedra. V Anglii stejně jako v Glasgow, kde Češi odehráli první dva zápasy skupiny, panují o 15 stupňů nižší teploty. "Tady v Česku jsou docela tropy, ale na oba zápasy nám vyšlo dobré počasí. Dalo se v tom dobře hrát. Změny počasí jsou trochu nepříjemné, tělo to občas hůř snáší. Ale já zatím nic takového nepociťuji," řekl v on-line rozhovoru s novináři záložník Lukáš Masopust.

Jeho tým po úvodní výhře 2:0 nad Skotskem a remíze 1:1 s Chorvatskem vede skupinu, a pokud proti Anglii uhraje aspoň bod, překvapivě ovládne tabulku. Postup do vyřazovací fáze ještě nemají reprezentanti jistý, ale jsou k němu velmi blízko. Definitivu mohou získat dokonce ještě před úterním utkáním.

Do Londýna mužstvo vyrazí z Ruzyně v pondělí v 10:00 a odpoledne absolvuje tradiční předzápasový trénink na stadionu ve Wembley. Český celek měl mít původně základnu v Edinburghu, ale kvůli hrozbě karantény pro celý tým i v případě pouze jednoho pozitivního testu na koronavirus trénuje v Praze a k zápasům létá.

"Chtěl bych poděkovat všem, co se o nás starají, že udělali maximum, abychom měli co největší pohodlí při tom létání. Máme o trochu lepší letadlo, je tam fakt obrovský komfort. Snaží se nám to zpříjemnit, snaží se, aby i odbavování bylo co nejrychlejší," uvedl Masopust.

"Pochopitelně ty přesuny nejsou nic moc příjemného. Já osobně se trochu bojím létat, takže vzlety a nějaké turbulence mi nedělají moc dobře. Uvítal bych, kdyby se tolik lítat nemuselo, ale nedá se nic dělat, takhle to vyšlo," dodal slávistický krajní bek či záložník.

 

Právě se děje

Další zprávy