10. 11. 2008 19:08
Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:2
Baník se posunul na druhé místo
Baník se posunul na druhé místo | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mladá Boleslav - Fotbalisté Baníku Ostrava zažívají euforii. Slezský výběr se posunul už na druhé místo Gambrinus ligy, když ve třináctém kole zdolal Mladou Boleslav, která na svém hřišti prohrála vůbec poprvé v tomto ročníku.

Přitom se zdálo, že všechno hraje domácím do karet. Formu svěřenců Pavla Hapala potvrzoval zisk bodu proti Slavii i Liberci.

Také Ostrava však budila respekt a to se nemusela pyšnit jen skalpem Sparty. V posledních třech utkáních si vytvořila průměr čtyř vstřelených branek na zápas!

Přece jen ale její obrana nebyla vždy bezchybná, navíc těsně před začátkem musel za zraněného Vaška do brány mladý Buček, jenž odchytal zatím jen sedm ligových střetnutí.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Hned od počátku bylo jasné, že nepůjde o neatraktivní souboj. Obě mužstva chtěla hrát fotbal, což Boleslav naznačila hned ve druhé minutě, kdy jen těsně vedle hlavičkoval Pecka. Po čtvrthodině hry naopak poprvé zahrozili hosté. Otepka vyslal Střihavku, tomu ale balon na poslední chvíli uzmul domácí brankář.

Za pár desítek vteřin se už měnilo skóre. Kalina neudržel míč na hřišti a z rohového kopu opět úřadoval Otepka. Poslal míč na vzdálenější tyč, kde stál nikým nehlídaný Mičola. Úspěšný střelec proti Spartě nezaváhal ani v této dohrávce, lehkou ranou z voleje překonal Millera.

Před pauzou zvýšil Otepka

Pokud někdo očekával, že to domácí probere, potom se mýlil. Baník měl nadále převahu a hlavně si vytvářel další šance. Ať již po standardních situacích, nebo třeba po akci z 28. minuty, kdy Galásek vyslal Ličku, jehož tečovaný pokus skončil jen těsně vedle.

Čtěte dále: Brněnská krize trvá, Olomouc rozstřílela Příbram

Hra měla rychlý spád, ovšem s blížícím se závěrem prvního poločasu bylo hlavně na hráčích slezského celku znát, že by neradi inkasovali. Proto se zatáhli a čekali, co vymyslí Mladá Boleslav. Nic kloudného to ale nebylo.

Když už to vypadalo, že se týmy rozejdou do kabin za tohoto stavu, přišel další šok pro středočeský celek. Za Janíčka se ve vápně dostal Svěrkoš, domácí bek jej chytil za dres a stáhl k zemi. Penalta! Otepka s ní neměl problém a hosté vedli 2:0.

Během přestávky musela být v boleslavské šatně pořádná bouřka. Najednou to byli svěřenci Pavla Hapala, kteří na hřišti dominovali.

Nebezpečně střílel Rajnoch, o chvíli později kryl Buček hlavičku Pecky. Velká šance přišla v 52. minutě, kdy byl na hraně vápna faulován Mendy. Následná standardní situace sice způsobila zmatek v pokutovém území, ale odražený balon napálil Janíček nad bránu.

Tlak opadl a žádný další gól nepadl

Po hodině hry vykouzlil Sylvestre nádherný pas směrem k Papadopulosovi, jenž oběhl brankáře Ostravy. Místo toho, aby zakončil do prázdné brány, však domácí útočník vystřelil s minimálním důrazem a před brankovou čarou vše zachránil Řezník.

A tak se domácí ne a ne dočkat. Jejich viditelná snaha končila většinou dvacet metrů od Bučka, dál se dostali málokdy.

Ostrava výborně bránila a nechtěla inkasovat podobný kontaktní gól, po němž Slavia v neděli nakonec ztratila výhru v Budějovicích.

Definitivní ránu mohl Boleslavi zasadit Střihavka, jenže jinak neviditelný forvard si po sólovém úniku předkopl míč a Miller odvrátil nebezpečí.

Na výhře Baníku už nezměnilo ani to, že těsně před koncem vytáhl sudí Mikel přísnou červenou kartu. Do kabiny odešel předčasně Lička, jenž se ohnal po Kalinovi.

Baník se po výhře 2:0 posunul na druhé místo, na vedoucí Slavii ztrácí čtyři body. Mladá Boleslav klesla na třetí příčku.