9. 11. 2008 18:58
Brno - Plzeň 1:2, Olomouc - Příbram 4:1
Brno doma na Plzeň nestačilo
Brno doma na Plzeň nestačilo | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Brna prohráli v nedělním utkání 13. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Plzní 1:2 a natáhli tak svou neúspěšnou sérii bez vítězství už na pět zápasů.

Na výhru moravského celku čeká i kouč Aleš Křeček, který si odbyl svou domácí premiéru na postu hlavního trenéra.

Ke spokojenosti však měl daleko nejenom on, ale i zaplněné ochozy, které v závěru prvního poločasu doprovázely své hráče nespokojeným pískotem. To už však Brňané prohrávali 0:1 poté, co chybu Živného využil Petržela, jenž následně nahrál před prázdnou branku úplně volnému Rezkovi.

Domácí pokračovali v bezkrevném výkonu i po přestávce a první střelu na branku si připsali až čtvrt hodiny před koncem. Po akci Švejnohy se k míči dral Došek, ale před ním paradoxně ohrozil Ticháčka svým zásahem jeden z plzeňských beků.

A když pak potrestal další špatnou komunikaci v brněnské obraně střídající Mlika, zdálo se, že je rozhodnuto. Moravané pak už jen dokázali snížit zásluhou Polácha, jenž v závěru proměnil nařízený pokutový kop.

V dalším utkání se naopak podařilo vyhrát Jablonci, který přehrál Bohemians Praha také 2:1. V oboustranně atraktivním utkání šli svěřenci Františka Komňanského do vedení už po čtvrt hodině hry, kdy střílel přesně Filip Klapka.

Hosté byli blízko vyrovnání v šestatřicáté minutě, ale proti Jablonskému zasáhl skvěle gólman Špit a následnou dorážku namířil Kincl jen do břevna.

Rušno bylo v závěru první půle i na druhé straně hřiště. Lafatova hlavička skončila nejprve na tyči a následně střílející Zábojník trefil jen hostujícího brankáře Wintera.

Fanoušci se tak mohli podruhé radovat až v osmašedesáté minutě, kdy se prosadil pohotovou střelou Lafata. Pražané pak už dokázali v závěru jen snížit zásluhou Romana Dobeše, jenž využil nedorozumění v jablonecké obraně.

Kladno obralo Teplice. Olomouc deklasovala Příbram

Dělbou bodů skončil třetí odpolední duel mezi Kladnem a Teplicemi. Středočeši sice vedli již od čtvrté minuty zásluhou Šilhana, ovšem ve druhé půli dokázal vyrovnat střelou z přímého kopu Vlastimil Stožický.

Jednoznačné vítězství si pak v podvečer připsali hráči Olomouce. Ti sice v souboji s Příbramí prohrávali od jedenácté minuty, kdy nejprve domácí fanoušky zmrazil Huňa, ale ti nakonec nemuseli dlouho smutnit.

Více také: Ščasného návrat vyšel na půl. Fanoušci ho potěšili

O chvíli později totiž nejprve vyrovnal povedenou střelou Hořava a po přestávce strhl vedení na stranu Hanáků Tomáš Janotka.

Gólový rozdíl mezi oběma týmy ještě navýšil Michal Ordoš, který díky dalším dvěma slepeným gólům stanovil konečný stav na 4:1.

1.FC Brno - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)