Slavia měla namále. Mistr veze z Budějovic jen remízu

9. 11. 2008 21:52
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha 2:2 (0:2)
Martin Vaniak lovil míč ze sítě dvakrát
Martin Vaniak lovil míč ze sítě dvakrát | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Fotbalisté pražské Slavie ztratili v nedělním utkání třináctého kola Gambrinus ligy dvoubrankový náskok na půdě Českých Budějovic a po zápase dvou rozdílných poločasů vezou z jihu Čech jen bod za remízu 2:2.

Svěřenci Karla Jarolíma ale i tak navýšili, minimálně do pondělí, svůj náskok v čele tabulky na pět bodů.

Pražané měli přitom povedený vstup do zápasu a již ve čtvrté minutě vyslal Tijani Belaid do první šance Dušana Šventa. Slovenský útočník však z bezprostřední blízkosti trefil jen dobře zasahujícího gólmana Kučeru.

Domácí sice brzy poté zahrozili Riegelovou hlavičkou, ale mohli to být opět oni, kdo mohli vzápětí prohrávat. V další obrovské příležitosti se totiž objevil Tomáš Necid, ovšem z vyložené pozice netrefil míč pořádně.

V příštích minutách tempo tak hry upadlo a když už se zdálo, že budějovičtí hráči pomalu získávají nad zápasem kontrolu, přišla pro ně tvrdá rána.

Po půl hodině hry rozehráli hosté narychlo standardní situaci, do míče se opřel Jarolím a jeho pokus přizvedl nešťastně bránící Riegel tak, že míč zapadl přesně za záda bezmocného Kučery.

Slávisté se po vstřelené brance uklidnili a brzy poté dokumentovali svou herní pohodu podruhé. Šest minut před koncem první půle si do sóla vyšlápl Belaid, narazil si s Markem Jarolímem a následně překonal Kučeru podruhé.

Dynamo sahalo senzačně po výhře

Budějovice však do druhé části vykročily s větší vervou a hned v úvodu našel střídající Hudson přesným centrem Mezlíka, jehož rána z voleje skončila jen v náruči gólmana Vaniaka.

Zvýšená aktivita domácích se ovšem brzy dočkala zasloužené odměny. Po jedné ze standardních situací se opřel do odraženého balonu Petr Šíma a jeho pokus tečoval před Vaniakem do sítě ještě Tomáš Necid.

Více také: Na Žižkově vítali Ščasného remízou. Chyběl ještě Horník

Kontaktní branka okamžitě vrátila domácím ztracenou sebedůvěru a ti se v následné euforii propracovali i k překvapivému vyrovnání. Dvanáct minut před koncem si na centr Šímy naskočil Stráský a přesnou hlavičkou rozpoutal na domácí tribuně vlnu nadšení.

A pro úřadujícího mistra mohlo navíc být ještě hůř. V samotném závěru střílel nebezpečně opět Šíma a Vaniaka musela tentokrát od další inkasované branky ochránit jen jeho pravá tyč.