Dortmund využil prohry Leverkusenu a má titul na dosah

17. 4. 2011 20:10
Bayern Mnichov - Leverkusen 5:1, Dortmund - Freiburg 3:0
Bayern nasázel Leverkusen pět branek
Bayern nasázel Leverkusen pět branek | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Dortmundu mají na dosah německý titul. Po výhře 3:0 nad Freiburgem vedou čtyři kola před koncem tabulku o osm bodů před Leverkusenem, který dnes zaváhal v souboji s Bayernem Mnichov.

Bavorský celek po změně trenéra zabral a při premiéře kouče Andriese Jonkera zvítězil 5:1 i zásluhou hattricku Maria Gómeze. Bayern se tak posunul před Hannover na třetí místo zaručující start v Lize mistrů.

Polákův gól zachránil Wolfsburgu důležitou remízu

Nizozemec Jonker, který dělal asistenta odvolanému Louisi van Gaalovi, dovedl obhájce titulu k velmi důležité výhře. Leverkusen přitom přijel do Mnichova s bilancí osmi ligových zápasů v řadě bez porážky, z nichž sedm vyhrál, a s cílem pokusit se zaútočit na Dortmund. Bayern však předvedl jeden z nejlepších výkonů v sezoně a už v první půli soupeře zničil.

Vše odstartoval vlastní gól Rolfese. Následně ještě do poločasu zaznamenal hattrick Gómez, který se zlepšil už na 22 gólů a dostal se do čela tabulky střelců. Pro Gómeze to byl již čtvrtý hattrick v ligové sezoně, další přidal v Lize mistrů proti Kluži.

Leverkusen, za který tentokrát nenastoupil Michal Kadlec, se po změně stran už zmohl jen na snížení po gólu Derdiyoka.

Zaváhání svého jediného soupeře v boji o titul využil Dortmund, který nastoupil proti Freiburg až po zápasu v Mnichově, a tak věděl, že výhra ho výrazně přiblíží k vytoužené trofeji. Ještě blíže byl v 23. minutě, kdy Götze otevřel skóre. Do poločasu vedení potvrdil Lewandowski a výsledek zpečetil Grosskreutz.

Dortmundu stačí k titulu vyhrát dva ze zbývajících čtyř duelů.