Polákův gól zachránil Wolfsburgu důležitou remízu

16. 4. 2011 20:16
Wolfsburg - St.Pauli 2:2, K´lautern - Norimberk 0:2
Jan Polák v dresu české reprezentace.
Jan Polák v dresu české reprezentace. | Foto: Reuters

Wolfsburg - V poslední době kritizovaný český fotbalový reprezentant Jan Polák se dočkal svého prvního gólu v bundeslize. A byl to gól velmi důležitý.

Defenzivní záložník totiž v 89. minutě zápasu zařídil Wolfsburgu důležitý bod v domácím utkání se St. Pauli. Utkání skončilo 2:2.

I přesto není pozice Vlků v německé lize záviděníhodná. Wolfsburg vyhrál jen jednou z posledních jedenácti utkání a je stále na 16. místě, které znamená baráž. St. Pauli je vinou horšího skóre sedmnácté.

Leverkusen ztrácí na vedoucí Dortmund už jen pět bodů

Staronový kouč týmu Felix Magath, který se nemohl radovat z výhry ani ve čtvrtém utkání, nezařadil Poláka do základní sestavy a na hřiště ho poslal v úvodu druhé půle.

Nedařilo se jiným českým reprezentantům, Janu Morávkovi a Adamu Hlouškovi, kteří byli u domácí porážky Kaiserslauternu 0:2 s Norimberkem.

Ani záložník Hamburku David Jarolím nemá důvod k jásotu. Ambiciózní celek pouze remizoval s Hannoverem a pomalu ztrácí šanci bojovat o účast v evropských pohárech.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Hamburk - Hannover 0:0, Hoffenheim - Frankfurt 1:0 (78. Firmino), Kaiserslautern - Norimberk 0:2 (34. Eigler, 90.+2 Mak), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:3 (68. Novakovič - 51. Träsch, 53. Harnik, 63. Kuzmanovič z pen.), Wolfsburg - St. Pauli 2:2 (39. Mandžukič, 89. Polák - 61. Naki, 76. Lehmann), Brémy - Schalke 1:1 (59. Wagner - 63. Edu).

1. Dortmund 29 20 6 3 59:18 66
2. Leverkusen 29 18 7 4 59:35 61
3. Hannover 30 17 3 10 42:40 54
4. Bayern Mnichov 29 15 7 7 61:35 52
5. Mohuč 30 15 3 12 44:37 48
6. Norimberk 30 13 7 10 45:38 46
7. Hamburk 30 12 7 11 44:45 43
8. Freiburg 29 12 5 12 38:41 41