Divoký Torrésův poločas: Gól a dvě žluté. Bylo to nespravedlivé, zlobil se spoluhráč

Čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Barcelony se pro Fernanda Torrése vyvíjelo náramně. Útočník Atlética Madrid ve 25. minutě otevřel skóre. Jenže v dalších deseti minutách stihl posbírat dvě žluté karty a zamířil do sprch. "Pokud to nebyl nejhorší den v mé kariéře, tak nejspíš jeden z nejhorších," smutnil Torrés po utkání.
Podívejte se na video divokého Torrésova poločasu. | Video: www.youtube.com

Praha - Čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Barcelony se pro Fernanda Torrése vyvíjelo náramně. Útočník Atlética Madrid ve 25. minutě otevřel skóre. Jenže v dalších deseti minutách stihl posbírat dvě žluté karty a zamířil do sprch.

Domácí přesilovku využili. Díky dvěma gólům Luise Suáreze zvítězili 2:1 a před odvetou mají k postupu blíž.

"Pokud to nebyl nejhorší den v mé kariéře, tak nejspíš jeden z nejhorších," smutnil Torrés po utkání. "Cítím zodpovědnost za to, že jsme nevyhráli. Jsem si jistý, že v jedenácti bychom dopadli úplně jinak."

Španělský útočník vzal porážku na sebe i na Twitteru:

Torrése se zastal spoluhráč Filipe Luis, podle něhož byl rozhodčí příliš přísný. "Byla to naprosto nespravedlivá červená karta, jeho druhý faul a hned druhá žlutá," řekl televizi BT Sport. "Není lehké hrát proti Barceloně v Lize mistrů, zvlášť ve čtvrtfinále."

Kouč Atlética Diego Simeone byl rezervovanější: "Nejsem na Torrése naštvaný. Je na jiných, aby hodnotili, jak rozhodčí pískali. Stejně jako v minulosti. Rozhodčí tu jsou od toho, aby dělali svou práci. My se musíme soutředit na tu fotbalovou část. Neříkám ale všechno, co bych mohl říct. Pořád jsme naživu."

Odvetné klání o postup do semifinále je na programu 13. dubna. Atlético bude před domácími fanoušky dohánět jednogólovou ztrátu.

 

Právě se děje

před 38 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy