Divoký Torrésův poločas: Gól a dvě žluté. Bylo to nespravedlivé, zlobil se spoluhráč

Sport Sport
6. 4. 2016 9:05
Čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Barcelony se pro Fernanda Torrése vyvíjelo náramně. Útočník Atlética Madrid ve 25. minutě otevřel skóre. Jenže v dalších deseti minutách stihl posbírat dvě žluté karty a zamířil do sprch. "Pokud to nebyl nejhorší den v mé kariéře, tak nejspíš jeden z nejhorších," smutnil Torrés po utkání.
Podívejte se na video divokého Torrésova poločasu. | Video: www.youtube.com

Praha - Čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Barcelony se pro Fernanda Torrése vyvíjelo náramně. Útočník Atlética Madrid ve 25. minutě otevřel skóre. Jenže v dalších deseti minutách stihl posbírat dvě žluté karty a zamířil do sprch.

Domácí přesilovku využili. Díky dvěma gólům Luise Suáreze zvítězili 2:1 a před odvetou mají k postupu blíž.

"Pokud to nebyl nejhorší den v mé kariéře, tak nejspíš jeden z nejhorších," smutnil Torrés po utkání. "Cítím zodpovědnost za to, že jsme nevyhráli. Jsem si jistý, že v jedenácti bychom dopadli úplně jinak."

Španělský útočník vzal porážku na sebe i na Twitteru:

Torrése se zastal spoluhráč Filipe Luis, podle něhož byl rozhodčí příliš přísný. "Byla to naprosto nespravedlivá červená karta, jeho druhý faul a hned druhá žlutá," řekl televizi BT Sport. "Není lehké hrát proti Barceloně v Lize mistrů, zvlášť ve čtvrtfinále."

Kouč Atlética Diego Simeone byl rezervovanější: "Nejsem na Torrése naštvaný. Je na jiných, aby hodnotili, jak rozhodčí pískali. Stejně jako v minulosti. Rozhodčí tu jsou od toho, aby dělali svou práci. My se musíme soutředit na tu fotbalovou část. Neříkám ale všechno, co bych mohl říct. Pořád jsme naživu."

Odvetné klání o postup do semifinále je na programu 13. dubna. Atlético bude před domácími fanoušky dohánět jednogólovou ztrátu.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy