Vysoké pokuty i uzavřené hřiště. Fotbalový Chodov zná tresty za napadení rozhodčího

Sport Sport
22. 9. 2022 11:45
Pražský fotbalový svaz vynesl tresty v případu utkání Chodova s Klánovicemi. Utkání I.B třídy se hrálo v sobotu 10. září a po jeho skončení příznivci Chodova slovně i fyzicky napadli rozhodčího s delegátem. Pořadatelská služba ani předseda domácího klubu se agresi vůbec nesnažili zabránit.
lustrační foto
lustrační foto | Foto: Reuters

Chodovu se zápas proti Klánovicím před dvanácti dny nepovedl. Porážku 1:6 neunesli ani někteří hráči, jeden z nich byl ve druhé půli vyloučen, hrající trenér po žluté kartě sám opustil lavičku náhradníků.

Při odchodu ze hřiště se stal devatenáctiletý rozhodčí Matyáš Hanzlík terčem zloby chodovských fanoušků.

Podle toho, co sudí posléze uvedl do zápisu o utkání, mu domácí včetně předsedy klubu Miroslava Holinky a hlavního pořadatele Tomáše Horálka hrubě nadávali, delegáta Pavla Sýkoru potom jeden z fanoušků násilně zatlačil do kabiny sudích.

Vše vrcholilo při odchodu z areálu. Pořadatel úmyslně navedl rozhodčího s delegátem přímo do hloučku fanoušků, kde došlo k pěstnímu napadení sudího. Hanzlík zmiňoval dokonce výhrůžky nožem a slova pořadatele Horálka "mazejte odsud, nebo vás fakt zabijou".

"Že by tam měl být nějaký nůž… Nevím, možná viděli jen vidlice na klobásy, které jsme tam grilovali," komentoval pro Aktuálně.cz v minulém týdnu situaci předseda Chodova Holinka. Slovní napadení dvojice přiznal, avšak fyzické násilí a vyhrožování podle svých slov neviděl.

Zástupci Chodova poskytli Pražskému fotbalovém svazu na svou obranu i videozáznam celého incidentu. K mírnějším trestům to však nevedlo.

"Hlasové projevy na záznamu potvrdily, že došlo k fyzickému násilí. Útočníky jsme ale nebyli schopní identifikovat," uvedl předseda disciplinární komise pražského svazu Richard Beneš. Zároveň oznámil, že komise při pokračování vyšetřování spolupracuje s policií.

V rámci fotbalových řádů potrestal chodovský klub pokutou ve výši 80 tisíc korun a uzavřením domácího hřiště na šest soutěžních zápasů. Chodov je musí sehrát mimo území Prahy 4, 9 a 10.

Předseda klubu Holinka dostal pokutu 20 tisíc korun a zákaz činnosti na osm měsíců. "Hrubým způsobem urážel delegované osoby a vyhrožoval jim, proto tento trest," okomentoval Beneš.

Hlavního pořadatele Horálka svaz potrestal pokutou 25 tisíc korun a zákazem činnosti na dva roky. "Pan Horálek nese na celém incidentu největší zavinění, protože byl klubem určen, aby chránil delegované osoby a zajišťoval pořádek," vysvětlil předseda disciplinární komise.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Habeck zkritizoval Spojené státy za vysoké ceny energií, producenti plynu podle něj profitují z dopadů války

Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.

"Některé země, i spřátelené, někdy dosahují astronomických cen. To s sebou samozřejmě přináší problémy, o kterých musíme mluvit," řekl německý ministr. Počítá proto s tím, že "o tom Evropská komise bude hovořit i se spřátelenými státy."

Obzvláště kritický byl německý politik směrem ke Spojeným státům. "Obrátily se na nás, když ceny ropy vystřelily vzhůru, a i v Evropě se kvůli tomu uvolňovaly rezervy ropy. Myslím, že taková solidarita by byla dobrá i ke zmírnění cen plynu," apeloval Habeck na Washington.

Nátlak ministr vyvíjel i na Brusel. Evropská unie "by měla spojit svou tržní sílu a zorganizovat chytré a synchronizované nákupní chování unijních států, aby se jednotlivé země vzájemně nepřeplácely a netlačily ceny na světových trzích nahoru." Tržní síla Evropy je podle něj obrovská, musí se jen využít.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

ČUS: Na sportovní činnost by mohly být příští rok nižší dotace než letos

 Na samotnou sportovní činnost od provozu klubů a sportovních svazů přes výchovu talentované mládeže až po přípravu a závody reprezentantů by mohly být příští rok dotace nižší než letos. Upozornila na to Česká unie sportu (ČUS). Vláda ve státním rozpočtu na rok 2023 navrhla na takzvané neinvestiční náklady asi o 700 milionů korun méně, než by měla Národní sportovní agentura (NSA) rozdělovat letos. Vedle peněz schválených přímo v rozpočtu na rok 2022 měla k dispozici ještě zhruba tři čtvrtě miliardy z nespotřebovaných výdajů z roku 2021 a má přislíbenou půlmiliardu v nové verzi rozpočtu, kterou nyní projednávají poslanci.

Celkem by se tak letošní státní dotace na sportovní činnost mohly vyšplhat na 5,647 miliardy korun. Na rok 2023 zatím vláda v této části výdajů navrhuje celkem přibližně 4,940 miliardy korun. "To znamená, že by bylo méně prostředků než v roce 2022. Přitom to bude první rok drahých energií pro klubová sportoviště a rok většiny kvalifikací na olympijské hry v roce 2024," řekl ČTK generální sekretář ČUS Jan Boháč.

před 42 minutami

Siniaková dohrála v Munastíru ve druhém kole po porážce s Liuovou

Vítězná série tenistky Kateřiny Siniakové po šesti zápasech skončila. Ve 2. kole nového turnaje WTA v Munastíru podlehla Američance Claire Liuové 5:7 a 2:6. Světová deblová jednička naposledy získala 19. září titul v Portoroži, který byl pro ni prvním singlovým triumfem po více než pěti letech.

Šestadvacetiletá Siniaková na Jasmin Open v Tunisku prošla do druhého kola po skreči Chloé Paquetová z Francie. S Liuovou se dnes utkala poprvé v kariéře.

Další zprávy