Bizár v Argentině. Brankář nabídl gól na zlatém podnose, trenér podkopl soupeře

31. 7. 2022 11:30
Kuriózní okamžiky přinesl zápas 11. kola argentinské fotbalové ligy mezi týmy Godoy Cruz a Vélez Sarsfield. Podívejte se na videa.
Brankář Lucas Hoyos se v argentinské lize prezentoval nevídaným kiksem.
Brankář Lucas Hoyos se v argentinské lize prezentoval nevídaným kiksem. | Foto: Reuters

Už ve třetí minutě předvedl nevídanou chybu brankář Vélezu Lucas Hoyos. Po přímém kopu domácích kontroloval odražený balon, jenže místo aby ho vzal do rukou, zpracovával ještě nohou.

Nicméně míč se mu zamotal pod nohama a zdálo se, že Hoyos daruje soupeři naprosto laciný rohový kop. Proto se snažil situaci ještě rychle zachránit, "horký brambor" však neudržel a pozorně napadající Pier Barrios se díky tomu dočkal jednoduchého gólu.

Marně pak nešťastník Hoyos rozhazoval rukama a nakonec by byl rád, kdyby situace doopravdy skončila jen rohem.

O dvanáct minut později Vélez vyrovnal, když se za mužstvo z hlavního města Buenos Aires trefil uruguayský obránce Diego Godín, dřívější dlouholetá opora Atlétika Madrid.

V závěru utkání se pak o další kuriózní moment postaral trenér Vélezu Alexandre Medina. Když se mu akce střídajícího Matíase Ramíreze zdála příliš nebezpečná pro jeho celek, bez okolků domácího hráče u čáry podkopl. S rukama v kapsách.

Rozhodčí neváhal a trenérův faul potrestal červenou kartou.

Vélez i tak dotáhl zápas alespoň k remíze 1:1, což může z třiadvacáté pozice proti pátému týmu osmadvacetičlenné tabulky považovat za solidní výsledek.