0:1
0:0
Sparta Praha
85. Tetteh

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 28. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Bohemians a Spartou. Malé pražské derby začne v sobotu 6. června ve 20:00.

Bohemians se s fotbalem před vynucenou pauzou rozloučili vítězstvím 3:2 ve Zlíně, na které po pauze navázali dalšími skvělými výkony. Ze tří zápasů totiž získali plný počet bodů s celkovým skóre 8:2 a vylepšili tak své umístění v tabulce na 10. příčku, která jim zajišťuje postup do skupiny o Evropskou ligu. Bohemka dnes navíc může proti silnému soupeři těžit z faktu, že na domácím hřišti patří mezi nejlepší celky v lize.

Sparta se nepotýká s formou, s jakou by si přední český klub přál. Po 27 odehraných zápasech se totiž Pražané, kteří pravidelně mívali ambice na titul, sotva drží v první šestce, která jim zajišťuje postup do skupiny o titul. Po domácí prohře 1:2 s Plzní však alespoň trochu přesvědčili dvěma vítězstvími, kdy nejprve zdolali Karvinou na jejím stadionu 4:1 a poté na vlastním stadionu 3:0 Teplice.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

Podzimní vzájemné měření sil zvládla lépe Sparta, která na Letné s přehledem zvítězila 4:0.

14. kolo Fortuna:Ligy:

Sparta Praha - Bohemians 1905 4:0 (2:0)

Branky: 4. Kozák, 31. Kanga, 53. Hašek, 71 Kaya.

Známy již jsou také sestavy obou týmů. Domácí nastoupí v této sestavě.

Dnešní sestava Sparty.

Přestože se Sparta pohybuje v úplně jiných vodách, než jsme zvyklí, v posledních dvou utkáních rozhodně nezklamala.

Dnešní utkání bude jako hlavní arbitr řídit pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou asistovat pánové Radek Kotík a Radim Dresler. Jako čtvrtá rozhodčí je připravena Jana Adámková a funkci VAR bude zastávat Pavel Rejžek.

V Ďolíčku je vše připraveno k zahájení utkání, to za malý moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Mosquera v souboji u rohového praporku neuspěl, Sáček si situaci s přehledem pohlídal a Sparta může od vlastní branky rozjet první postupný útok.

2.

Spartě se první snaha o útoky nevydařila, avšak po nahrávce až na Heču je nadále u míče.

2.

Kangův nákop byl příliš vysoký na to, aby se k němu Hložek dostal. Nic to nemění na faktu, že ani nyní se Bohemians k míči nedostanou.

4.

Mosquera se dravě hnal až před Heču, kde také vyčkával na centr ze strany. Jeho počínání však sudí Proske vyhodnotil jako nedovolené a píská se útočný faul.

5.

Hancko dostal přihrávku na paty a Bohemians budou házet aut.

5.

Hložek na pravé straně fauloval a domácí budou rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.

6.

Hancko dostal přesnou nahrávku do běhu a ve velké rychlosti se ještě snažil přikopnout si balón před sebe. Právě tato skutečnost mu možná zabránila v nebezpečnějším zakončení, avšak i tak to mezi hrstkou fanoušků na tribuně jen zahučelo.

8.

Dočkalova nahrávka mezi dva hráče byla velmi čitelná, při odkopu balónu v podání domácích hráčů navíc Hložek zahrál rukou.

Obrana Sparty byla na Köstlův dlouhý nákop velmi dobře připravena a snaha nabíhajícího si Květa přišla vniveč.

9.

Další rodící se akci Bohemians zastavuje zvednutý praporek - ofsajd.

10.

Dočkal musel zpracovávat míč u pokutového území na dlouhou nohu a domácí obrana včas zakročila. Sparta však dále zůstává v útoku na míči.

10.

Když to nešlo po zemi, tak to Sparta zkusila vzduchem. Kozák ale čekal na míč marně, jelikož před ním skvěle odehrál Bederka.

11.

V podobné situaci nyní uspěl také obránce Köstl a Bohemians opět odkopávají míč do bezpečí.

12.

Míč po autovém vhazování mířil na Hronka, ten však byl při snaze o pokrytí míče až přílíš aktivní a fauluje.

13.

Sparta již poněkolikáté zkusila centr z pravé strany, avšak ani nyní nenašel míč adresáta. Bohemians si zatím tuto variantu dobře hlídají.

15.

Sparta bude rozehrávat první rohový kop.

16.

Sparta rozehrála roh nakrátko, a to se projevilo jako velmi špatné řešení. Div, že se Bohemians dokonce nedostali do rychlého brejku. Tomu zabránil zejména skvěle se vracející Karlsson.

17.

Mosquera u postranní čáry velmi nešetrně zasáhl Hancka, ke všemu se jednalo o zákrok, který v dané chvíli nic neřešil. Slovenský hráč se z hrací plochy zvedá jen za pomoci lékařů.

18.

V akci opět žlutou kartou oceněný Mosquera. Tentokrát však ve fotbalovější pozici, nicméně jeho snažení zastavuje ofsajd.

19.

Hůlka se na středu hřiště nejprve dobře uvolnil, jeho další volba řešení ale šťastná nebyla, jelikož centr obránce Bohemians nikoho v zeleno-bílých dresech nenašel.

20.

Klokani se na delší čas usadili kolem šestnáctky Sparty, potenciální ohrožení Hečovy branky kazí ztracený míč Hronka v souboji s Frýdkem.

21.

Dlouhý centr ze strany měl najít hlavu Bartka, míč však končí až za čárou a Heča bude odkopávat od branky.

23.

Hronek vyslal aut až na malé vápno, kde si Heča dobře zakřičel a shrábl míč do své moci.

24.

Karlssona v rychlém, nicméně poněkud naivním průniku, lehce zastavuje Jindřišek. Domácí však následně dostali míč pouze za brankovou čáru a Sparta bude kopat roh.

24.

Jenomže Sparta opět absolutně nezvládla rozehrání nakrátko, což trenér hostů Kotal ocenil nechápavým kroucením hlavou.

25.

Frýdek si na rozehrávku vybral Dočkala, před tím skvěle odehrál Ljovin.

26.

Štetina výborně zareagoval na průnikovou nahrávku na Mosqueru a uklidňuje hru nahrávkou na Heču.

27.

Frýdek na půlce ztratil míč, poté navíc školácky fauloval. Bohemka bude mít na rozehrávku trochu více klidu.

28.

Hůlka byl před pokutovým územím velmi tvrdě odzbrojen, dle sudího Proskeho v souladu s pravidly.

28.

Petr Hronek dojel Trávníka v momentě, kdy odehrával balón a jsou z toho hned dvě komplikace pro domácí. Hronek za tento zákrok vidí žlutou kartu, Sparta navíc bude rozehrávat zajímavou standardku z dvaceti sedmi metrů.

29.

Hancko to zkusil napřímo, jeho technická střela levačkou ale o několik metrů míjí levou tyč Valešovy branky.

31.

Kozák dostal míč v pokutovém území na nohu, avšak octl se zády k brance, a právě tento fakt mu zabránil v zakončení či lepším vyřešení této akce.

33.

Zblokovaný centr Bohemians se dostal až ke Kangovi. Ten se rozhodl rychle vyrazit vpřed, nicméně Valeš zůstal i nyní bez práce. Další šanci Sparty může přinést rohový kop.

33.

Druhý roh pro Spartu v krátkém sledu. Ani ten nenadělal v obraně domácích větších škod.

34.

Kozáka u rohového praporku dobře obral o balón Dostál, který poté nad ničím nerozmýšlel a odkopl míč do bezpečí.

35.

Na Dočkalův centr zleva vyskakoval Sáček, před ním odhlavičkoval Hůlka.

36.

Štetina vyskočil v hlavičkovém souboji na půlce vysoko nad Mosqueru. Sudí Proske tento zákrok za přílišnou agresivitu ocenil žlutou kartou.

37.

Hložek si s Frýdkem u levé lajny nerozuměli a ani z této akce nezaprší.

38.

K míči se ve vápně nejprve dostal Dočkal. Ten však byl zády k brance, proto se rozhodl pro nahrávku do strany na Sáčka. Ten si počkal, až mu sedne míč na nárt a vystřelil. Tečovaný míč končí těsně vedle pravé tyče. Sparta bude zahrávat roh.

40.

Sparta dnes rozehrála již třetí roh nakrátko, avšak i ten byl naprosto neškodný. Těžko říct, jestli Sparta vůbec zkusí dlouhý centr do ohně.

41.

Dočkal posouval míč Kangovi, ten se také pokoušel vystřelit. Jeho pokus byl ale ztečován a míč má v rukavicích Valeš.

42.

Karlssonův centr z nouze rozruch před brankou Bohemians nenadělá.

43.

Sparta utahuje šrouby a je jasné, že poločasová přestávka přijde domácím vhod.

44.

Trávníkovi míč těsně před nohou uskočil a jeho nepovedený centr tak doplachtil až do rukavic Valeše.

45.

Hložek teď zprava posílal do vápna spíš střílený centr, nakonec z toho však bylo poměrně výrazné přímé ohrožení branky Bohemians. Valeš pozorný.

45+1.

Nastavovat se bude 1 minuta. Sparta má v závěru poločasu další možnost rohového kopu.

45+1.

Skončil první poločas.

Zejména první polovina poločasu příliš fotbalové krásy nenabídla. Mírný rozruch v obraně domácích nadělal zajímavý pokus Hancka, na konci poločasu skákavým míčem Valeše nepřekvapil Hložek. Jediným kořením zápasu tak zatím jsou hned tři žluté karty. Dvě obdrželi domácí, konkrétně Mosquera a Hronek, kartónkem byl oceněn také Sparťan Štetina.

Přestože jsme góly v prvním poločase neviděli, dá se konstatovat, že je to Sparta, která udávala tempo zápasu a měla více ze hry.

46.

Oba trenéři sáhli o přestávce ke střídání. Na domácí straně nahradil Jhona Mosqueru Pavel Osmančík, na straně Sparty do utkání namísto Libora Kozáka zasáhne Benjamin Tetteh.

47.

K míči se krátce po zahájení druhé půle dostala Sparta, směrem kupředu však nesměřovala a zahraje si také Heča.

48.

Na půli byl až příliš aktivní Hůlka, který v souboji nečistě povalil Kangu.

48.

Dočkal se s hráčem na zádech snažil zprava odcentrovat, což se mu nepovedlo podle jeho představ.

49.

Valeš krátkou nahrávkou na Bederku pořádně zariskoval, sparťané ale na riskantní rozehrávku nezareagovali.

50.

Ljovin měl na půli problémy s míčem a může být rád, že se do něj Tetteh nakonec opřel tak, že sudí Proske píská faul. V opačném případě mohlo v obraně domácích pořádně hořet.

51.

Frýdek utnul pokus Bohemians o rychlý průnik po pravé lajně. Klokani budou zahrávat aut.

52.

Míč teď nadějně putoval po ose Hronek-Bartek, sparťané však potenciální nebezpečí zažehnali. Hronek však bude házet dlouhý aut do vápna.

53.

Kanga odehrál míč a zůstal ležet na půli s velmi bolestivou grimasou v obličeji. Hra pokračovala a gabonský hráč se nakonec bez cizí pomoci zvedá.

53.

Sudí ihned po dalším přerušení uděluje Osmančíkovi za předchozí faul na Kangu žlutou kartu. Jak ukázal opakovaný záběr, jednalo se o skutečně ostrý skluz.

55.

Sparta obléhá šestnáctku domácích a snaží se vymyslet kloudnou akci.

56.

Sparta po faulu na Hložka rozehrala standardku nakrátko a krátce na to o míč přichází.

56.

Z hranice vápna se do míče z voleje opřel Kanga, avšak míč se zatočil mimo branku.

57.

Romana Květa v sestavě domácích nahradí Jan Vodháněl.

57.

Dlouhý centr z levé strany nikoho v rudém dresu nenašel, Valeš v brance zůstává klidný.

58.

Hronek vyvážel míč z vlastní půlky a Dočkalův následný atak na hráče domácích byl oceněn žlutou kartou.

60.

Bartek neodkopl míč ideálně a ten končí v autu.

61.

Bartek si v kombinaci na jeden dotek nerozuměl s Hronkem a k míči se po krátké chvíli opět dostávají sparťané.

61.

Hložek teď centrem doslova položil míč na hlavu Karlssona, ten se však s touto situací nevypořádal vůbec dobře.

62.

Kanga byl na půli sražen k zemi Hůlkou a Sparta bude mít na rozehrávku trochu více klidu.

63.

Kanga se nyní nezvykle pohyboval až u vlastní branky a uklidňuje hru nahrávkou na Heču.

63.

Štetina vyslal z velké dálky nepříjemný přízemní projektil, který Valeš skvěle chytá.

64.

Dočkal rozehraje rohový kop hostů.

65.

Ani tento roh nebyl zahrán ideálně, Bohemians však otevřenější obrany Sparty nevyužili.

66.

Kanga to zkusil z třiceti metrů zajímavou střelou nártem. Míč se otřel o Hůlku a Sparta tak bude mít k dispoziic další roh.

66.

Kanga tentokrát centroval, zeleno-bílí však míč odvracejí, nicméně u míče jsou opět houževnatí sparťané.

68.

Dočkal fauloval na půlce jednoho z hráčů Bohemians. Ti se na malý moment dostali k míči, se kterým ovšem nic kloudného nevymysleli.

69.

S míčem na kopčkách si teď na malý moment zahrál i brankář Heča, od kterého Sparta rozjela další postupný útok.

70.

Hronek byl na levé straně vápna úplně volný, se zpracováním se ale neypořádal nejlépe, nicméně pro svůj tým vybojoval alespoň roh.

70.

A hned v dalším přerušení přichází střídání Petra Hronka. Toho nahradí Antonín Vaníček.

71.

Domácí zahráli z rohu dlouhý centr do vápna, kde se jim povedlo také odhlavičkovat. Heča zasahovat nemusel.

73.

Hodně zajímavý dlouhý míč teď zahráli sparťané. Nechybělo mnoho, aby Karlsson ve skoku zasáhl míč a usměrnil jej směrem na branku.

74.

Po Kangově faulu budou z půlky rozehrávat domácí.

74.

Hůlka teď byl po ztrátě míče frustrován a nepříjemně zasáhl Kangu, který dnes schytal již mnoho ran.

75.

Michal Sáček má pro dnes splněno. Ve zbytku zápasu jej nahradí Andreas Vindheim.

76.

Je velmi sympatické, že se Bohemians snaží na útočné polovině, zejména pak u postranních čar, hrát kombinačně a nenakopávají bezhlavě míče před branku, kde velmi dobře pracuje obrana Sparty.

77.

Štetina si na zemi počínal s ledovým klidem, přestože tento zákrok vypadal "podivně". Nejen domácí fanoušci totiž reklamují ruku.

78.

Ljovin teď po lehčím ataku soupeře přidal do pádu trochu hereckého umění, za což obdržel žlutou kartu.

78.

Davida Moberga Karlssona pro zbytek zápasu nahradí Matěj Hanousek.

79.

Také další akce Sparty bude rozehrána až od stoperů. Dočkáme se dnes první branky?

80.

Osmančík proběhl kolem Hancka jako blesk, situaci musel zachraňovat Štetina, který hraje velmi dobrý zápas.

81.

Kanga si na půli dobře pokryl míč tělem před Hůlkou, druhý jmenovaný byl nucen faulovat.

81.

Dočkal nepropasíroval míč přes Köstla, za nímž číhal Tetteh. Sparta však bude rozehrávat roh.

82.

Dočkalův centr nikoho ze spoluhráčů nenašel.

82.

Nadějně se rozvíjející brejk Bohemians úplně zazdili.

83.

Dostál teď hrál se svou nohou příliš vysoko, což neuniklo zraku sudímu Proskemu.

83.

Poprvé v zápase se míč octl v brance, Dočkal se však dle pomezního octl v ofsajdu, který ale opakovaný záběr nepotvrdil! Bude tento gól platit? To bude zkoumat sudí u videa.

85.

Sudí po dlouhé konzultaci s VAR gól uznal, avšak Bohemians dále protestují a hlavní arbitr utkání opět situaci řeší.

85.

Protesty Bohemians jsou marné a Sparta se v závěru utkání ujímá vedení! Dočkal dostal ve vápně dobrý míč do běhu a okamžitě jej poslal před branku, kde číhal osamocený BENJAMIN TETTEH, který v krkolomné pozici dostal míč do branky. Nutno uznat, že v momentě přihrávky na Dočkala byl máván ofsajd a většina domácích hráčů přestala hrát. Přesně to bylo předmětem protestů, které nakonec byly zbytečné.

88.

Antonín Vaníček dostává žlutou kartu za nesportovní chování.

89.

Sparta střídá. Do hry se namísto Michala Trávníka dostane Adam Karabec, Bořka Dočkala pak nahradí Georges Mandjeck.

89.

Střídají také domácí, Vladislava Ljovina nahradí Ibrahim Keita.

90+1.

Nastavovat se bude 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90+1.

Bohemka zahrávala roh, po kterém k ohrožení Hečovy branky nedošlo.

90+2.

Sparta drží míč daleko od branky.

90+3.

Do vápna teď přisprintoval i brankář Valeš, který se po nepovedeném centru musí rychle vracet zpět na své pracoviště.

90+4.

Heča s odkopem od branky rozhodně nespěchá.

90+5.

Kanga si na půli došel pro faul. Keita si navíc při tomto ataku sám přivodil nějaké zranění.

90+6.

Domácí rozjíždí poslední útočnou akci.

90+6.

Utkání právě skončilo.

Druhá půle nabídla o něco pohlednější fotbal než ta první, na kýžené koření v podobě branek jsme však dlouho marně čekali. Vše změnila 85. minuta a poněkud kontroverzní situace. Po nahrávce na Dočkala byl totiž máván ofsajd a domácí přestali hrát. Hra však pokračovala a Benjamin Tetteh dostal míč do branky. Sudí Proske si ihned vyžádal na pomoc VAR, jenž potvrdil, že se jednalo o regulérní situaci a branku uznal. Bohemians se pak k závěrečnému tlaku nenadechli.