Zákazy vstupu, posílení ochranky a inovace kamerového systému. Sparta tvrdě zakročí proti násilníkům

ČTK ČTK
22. 9. 2017 10:06
Fotbalová Sparta reaguje na výtržnosti, ke kterým došlo při nedělním derby se Slavií. Na svém stadionu posílí pořadatelskou službu, vylepší kamerový systém a vybraným jedincům zakáže vstup na stadion.
Kotel Sparty při nedělním derby
Kotel Sparty při nedělním derby | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Vedení fotbalové Sparty je připraveno zakázat vstup na stadion výtržníkům, kteří během derby se Slavií napadli jiného fanouška. Čeká jen na identifikaci osob od policie. Navíc plánuje vylepšit bezpečnostní opatření na stadionu.

"AC Sparta Praha jednoznačně odsuzuje násilí, ke kterému došlo v sektoru našich fanoušků v průběhu derby. Napadením vlastních příznivců překročila část radikálních fanoušků jakékoli akceptovatelné meze," stojí v prohlášení klubu na oficiálním webu. "Jsme si vědomi, že toto chování se netýká všech "ultras", jejichž podpory a vztahu ke klubu si jinak vážíme. Násilí na stadionech však nelze tolerovat," dodala Sparta.

Proto hodlá využít možnosti zákazu vstupu na stadion. "Věříme, že Policie ČR v krátké době identifikuje konkrétní agresory, pro které už na stadionu Sparty nebude místo. Současná právní úprava nám dává možnost udělit pachatelům zákaz vstupu na náš stadion. Jsme připraveni této možnosti využít," prohlásila Sparta.

Klub tak reagoval na událost z derby, kdy někteří členové tvrdého jádra ultras Sparty napadli jiného fanouška údajně za to, že vyjádřil nesouhlas s jejich protestem vůči vedení Sparty a trenérovi Andreovi Stramaccionimu a chtěl podporovat hráče na hřišti.

Na nedělní duel s Teplicemi chystá Sparta přísnější bezpečnostní opatření včetně zvýšení počtu členů pořadatelské služby. Klub zároveň na stadionu modernizuje kamerový systém, který má zásadně zlepšit možnost identifikace osob, a plánuje další investice do bezpečnosti.

"Stadion Sparty patří k nejbezpečnějším v České republice. A musí to tak i zůstat. Bezpečnost diváků na utkáních je pro nás absolutní prioritou. Podle toho budeme k celé věci přistupovat," ujistila své příznivce Sparta.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy