West Ham potřebuje náhradu za zraněného obránce. Krouží kolem Coufala, píší v Anglii

Jiří Škuba mar Jiří Škuba, mar
29. 9. 2020 14:40
Spekulací o dalších přestupech po Tomáši Součkovi na trase Slavia - West Ham už bylo letos v létě několik. Londýnský klub měl mít zájem především o Lukáše Masopusta. Jenže Slavia zatím prodávat nechtěla. To by se mohlo změnit se zájmem o Vladimíra Coufala.
Vladimír Coufal.
Vladimír Coufal. | Foto: Reuters

O pravého beka Slavie se West Ham zajímal už dříve, ale ke konkrétním jednáním tehdy údajně kluby nedospěly. Teď by se to mohlo změnit. Kladiváři v létě nechali odejít Jeremyho Ngakiu i Pabla Zabaletu a jediný pravý obránce v týmu Ryan Fredericks se na delší dobu zranil.

Kladiváři se tak narychlo shánějí po náhradě, protože na pravou stranu mají už jen dvacetiletého mladíka z vlastní akademie Bena Johnsona. Podle deníku Guardian si jako náhradu vybrali právě Vladimíra Coufala.

V Anglii upozorňují na jeho výkony po boku Tomáše Součka v Lize mistrů i na jeho skvělé vystoupení proti reprezentaci Albionu v kvalifikaci na Euro 2020, Češi v Edenu tehdy vyhráli 2:1.

West Ham má zájem, ale to neznamená, že přestup je už upečený. Coufal v srpnu podepsal se Slavií nový dlouhodobý kontrakt a ta nemá v úmyslu jednoho z klíčových hráčů prodat. Podle zdrojů Aktuálně.cz na pravou stranu obrany zatím nemá vyhlédnutou náhradu.

To znamená, že anglický klub by tak musel sáhnout do kapsy pořádně hluboko a představit sešívaným opravdu vysokou přestupovou nabídku. Promluvit do přestupu může i výsledek odvety s dánským Midtjyllandem, který rozhodne o tom, zda si Slavia zahraje v základní skupině Ligy mistrů, a tím pádem inkasuje i téměř půl miliardy za start v soutěži.

Pokud by v Dánsku neuspěla a musela hrát jen základní skupinu Evropské ligy, pak by motivace Slavie prodat Coufala za velkou přestupovou částku do Anglie určitě stoupla. Lze tak očekávat, že jednání mezi kluby případně naberou obrátky až po středečním utkání.

Kromě krajního obránce hledá West Ham také středního beka a je možné, že bude chtít přivést ještě záložníka. To ale do značné míry záleží na tom, zda se jim podaří ve středu hřiště udržet talentovaného Declana Rice, po kterém lační Chelsea.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy