Vyhodit Vrbu? Nevděčný hazard s budoucností. Sparťanskou komedii má utnout Jemelka

Jiří Škuba Jiří Škuba
2. 9. 2019 8:01
Vrba je Plzeň, Plzeň je Vrba. Na západě Čech se hraje o něco téměř nemyslitelného: o výpověď trenéra, který dotáhl Viktorii ke třem titulům a stejnému počtu účastí ve fotbalové Lize mistrů.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: Tomáš Liška

Stačí nešťastný konec v evropských pohárech a pár nepřesvědčivých výkonů v lize a vedení plzeňského klubu už pátrá po nástupci Pavla Vrby. Alespoň to tvrdí ve svém sobotním vydání deník Sport.

Na historii a sentiment se nehraje, rozhodují body a peníze. Kouč Vrba těžko dostane doživotní smlouvu za to, že z regionálního klubu vytvořil pětinásobného českého šampiona a mužstvo na evropské úrovni.

Jenže pětapadesátiletý kouč nemá ani nyní výsledky, které by jej měly vystřelit z trenérské lavičky. V konkurenci movitých pražských S loni získal další titul, letos skončil s týmem na druhém místě. Za účast v Lize mistrů vydělal svým nadřízeným přes 700 milionů.

A v aktuálním ročníku je s Plzní druhý, v těsném závěsu za našlápnutou Slavií.

Plzeňské vedení holt nemá příliš velkou trpělivost. A taky paměť. Čtyři pokusy najít náhradu Pavla Vrby už ve Štruncových sadech proběhly poté, co kouč zamířil k reprezentaci, jenže Dušan Uhrin mladší, Karel Krejčí, Miroslav Koubek ani Roman Pivarník na Vrbovu práci plně navázat nedokázali.

Zkušený trenér by měl na přestavbu týmu dostat čas. A to při vší úctě k osobě slovenského trenéra Adriána Guľy, kterého si údajně v Plzni vyhlédli a jenž je koučem s vynikající pověstí.

Sparta: skvělá i trapná

Tak si to vezměme popořádku:

Štetina, Kaya.

Radakovič, Štetina.

Štetina, Costa.

Radakovič, Hancko.

Štetina, Hancko.

Costa, Radakovič.

V deseti soutěžních zápasech Sparta složila dohromady šest různých stoperských dvojic. A konkurz na stopera, který vzadu nepoteče jako síťovka s rozbitým pivem, jede dál i po osmém ligovém kole, v němž Sparta doma dostala tři góly od Olomouce.

Co naplat, že dopředu hrála skvěle. Tedy až na tu koncovku, nicméně tři kusy doma k vítězství prostě stačit musí. 

Ve fotbalovém zákulisí se proslýchá, že sedm stoperů je Spartě ještě pořád málo. Za dvacet milionů korun by ráda přivedla olomouckého Jemelku, přičemž na Letné prý vidí ideální složení Lischka, Jemelka.

Vypadá to, že po reprezentační pauze bude seznam letenských stoperských variací opět o něco bohatší. 

 

Právě se děje

Další zprávy