Třetí lup Slovácku nevyšel. Slavia ho bez problémů porazila 3:0 a vede o šest bodů

14. 9. 2019 21:13
Fotbalisté Slavie zvítězili v 9. kole první ligy nad Slováckem 3:0. Obhájce titulu udržel neporazitelnost v sezoně a pojistil si první místo v tabulce.
Josef Hušbauer nasměroval svým gólem Slavii k výhře nad Slováckem
Josef Hušbauer nasměroval svým gólem Slavii k výhře nad Slováckem | Foto: Milan Kammermayer

Slovácko nenavázalo na překvapivé venkovní výhry z úvodu sezony na Spartě a v Plzni a z posledních tří kol získalo jediný bod.

Pražané rozhodli už v první půli, kdy se trefili Josef Hušbauer a Vladimír Coufal. V 78. minutě si premiérovou trefu v červenobílém dresu připsala nedávná posila Lukáš Provod.

Slávisté porazili v lize Slovácko poosmé z posledních devíti duelů a vítězně se naladili na úterní úvodní zápas skupiny Ligy mistrů na půdě Interu Milán.

V základní sestavě Slavie teprve podruhé v sezoně scházel záložník Souček a po reprezentační přestávce chyběli také Masopust a Bořil. Naopak obnovenou soutěžní premiéru v červenobílém dresu si připsala jedna z nových posil Hora.

Pražané od začátku dominovali a vytvářeli si šance. V šesté minutě vytáhl Škodovu hlavičku hostující brankář Porcal, který překvapivě dostal přednost před Trmalem a připsal si premiérový ligový start.

Slávisté neuspěli ani z následné dorážky a poté hlavičkoval těsně mimo Hovorka. V 19. minutě už domácí vedli. Po Coufalově autu si Hušbauer se štěstím narazil míč o dva hostující hráče, dostal se až před Porcala a dloubákem otevřel skóre. Připsal si čtvrtý gól v ligové sezoně.

Po půlhodině favorit zvýšil. Porcal vyrazil Zeleného střelu do strany a dobíhající Coufal z úhlu trefil odkrytou branku. Slávisté pokračovali v tlaku. Hora hlavičkoval těsně vedle, v 37. minutě Škoda zamířil do tyče a Stanciu pro změnu pálil do břevna.

I po pauze se hrálo hlavně na polovině Slovácka. V 50. minutě Olayinka obstřelem minul a za chvíli Porcal vyrazil hlavičku Zeleného. V 65. minutě se do dobré šance dostával hostující Petržela, ale míč si ukopl.

Na druhé straně vychytal střídajícího Tecla Porcal, ale v 78. minutě už slávisté zvýšili. Střídající Provod zpoza vápna zamířil přesně k tyči a dal první soutěžní gól v červenobílém dresu.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Královec (video). ŽK: Hovorka - Petržela, Hofmann, Reinberk. Diváci: 14.789.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený - Traoré - Hora, Stanciu (79. Van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) - Škoda (75. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Porcal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (57. Divíšek) - Havlík, Daníček - Petržela (76. Hellebrand), Sadílek, Kalabiška (71. Šašinka) - Zajíc. Trenér: Svědík.

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.