Boleslavské pušky jsou k neutišení, šesti góly zdrtily bezmocnou Příbram

14. 9. 2019 18:26
Počtvrté v řadě dali fotbalisté Mladé Boleslavi doma soupeři minimálně čtyři góly. Příbrami jich v 9. kole Fortuna:Ligy nasázeli dokonce šest. Liberec doma remizoval s Teplicemi 1:1.
Kanonýr Boleslavi Nikolaj Komličenko si v duelu s Příbramí připsal další dva přesné zásahy. | Foto: ČTK

Čtyři góly Opavě, čtyři Českým Budějovicím, čtyři dokonce i Spartě. A teď si z Mladé Boleslavi odvezla Příbram branek šest. Týmu Jozefa Webera to doma prostě pálí a dnes vyrovnal nejvyšší triumf v sezoně. Stejným poměrem rozdrtil Jablonec doma ve třetím kole Slovácko.

O výhře svěřenců trenéra Jozefa Webera rozhodli po dvou gólech Muris Mešanovič, Pavel Bucha a Nikolaj Komličenko. Mladá Boleslav zvítězila doma i v pátém ligovém zápase v sezoně, naopak Příbram prohrála v ročníku i čtvrtý duel v lize, přičemž pokaždé vyšla gólově naprázdno.

"Jsem rád, že se nám utkání po reprezentační pauze povedlo, je to vždycky nevyzpytatelné. Vítězství krásné, góly krásné, ale průběh nebyl tak jednoznačný. Naše přednost byla jenom v tom, že my jsme ty akce dokázali zakončit gólem a Příbram ne, ale hráli velice aktivně, po zisku, byl to útok za útokem," řekl na tiskové konferenci Weber.

Ve čtvrté minutě sklepl Komličenko ve vápně Fulnekův centr na Buchu, který ale přestřelil. Jednadvacetiletý záložník se neprosadil ani o chvíli později po přízemní střele v pádu.

V deváté minutě zastavil Komličenka v šestnáctce nedovoleně Kodr a rozhodčí Dubravský nařídil pokutový kop ve prospěch domácích. K penaltě se místo tradičního exekutora Komličenka postavil Mešanovič, který pátým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre.

V 17. minutě našel Alvir ve vápně Zemana, jehož hlavičku brankář Šeda vyrazil na roh. Šeda si následně poradil i se Zemanovou tvrdou střelou.

Mladá Boleslav byla oproti hostům efektivnější a v 27. minutě přidala druhý gól. Hubínek přihrál do vápna na Buchu, který zakončil pod břevno.

Ve 34. minutě hlavičkoval Kodr po rohovém kopu pouze do Šedovy náruče. Před odchodem do šaten přidali domácí třetí branku. Budínský vrátil míč Komličenkovi a ruský kanonýr prostřelil gólmana Boháče.

"Zlomový byl třetí gól, pak to bylo pro Příbram složité. Narostla nám křídla a kluci mají nějakou kvalitu nahoře. Řešili jsme dobře ty situace, padly pěkné góly a z toho pramení ten výsledek, takže jsme spokojení," uvedl Weber.

Šest minut po změně stran se Komličenko obtočil kolem Treglera a zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. Čtyřiadvacetiletý Komličenko se v pátém ligovém duelu v ročníku trefil posedmé a osamostatnil se v čele tabulky nejlepších střelců. Středočeši doma v lize počtvrté za sebou vsítili minimálně čtyři branky.

"Ve druhém poločase, kdy jsme si řekli, že nechceme dostat gól a být dál aktivní, jsme dostali rychlý gól a to rozhodlo. Pak se celá naše hra rozsypala a byla otázka, kolik gólů ještě dostaneme," prohlásil příbramský kouč Roman Nádvorník.

Vzápětí se domácí příznivci málem dočkali pátého zásahu, ale Budínského zakroucený přímý kop k tyči vytěsnil Boháč na roh. Pátá branka přišla v 63. minutě. Budínský odcentroval do vápna na Mešanoviče, jenž si zpracoval míč a v záklonu přesně zamířil mezi tři tyče.

Za deset minut předložil Mešanovič míč v šestnáctce volnému Buchovi, který stanovil konečný výsledek. "Naše mladá obrana, která se teprve učí, tenhle zápas jednoznačně nezvládla. Chyb tam bylo strašně moc," konstatoval Nádvorník.

Mladá Boleslav vstřelila v sedmi ligových zápasech už 21 branek a pyšní se nejlepší ofenzivou v soutěži. Doma v lize navíc nepodlehla Příbrami ani ve 14. utkání a celkově před vlastními diváky prohrála jediný z posledních 20 ligových duelů. Navíc má k dobru odložené utkání v Teplicích, které sehraje ve středu 18. září.

"Spokojenost, nevěděli jsme, jak to po reprezentační pauze bude vypadat. Vždycky je to po té pauze všelijaké. Zvládli jsme to výsledkově, ale ne tak herně, ale samozřejmě obrovská spokojenost," řekl Mešanovič.

Severočeské derby vítěze nemělo, rozhodly standardky v úvodu

Severočeské derby mezi fotbalisty Liberce a Teplic v devátém kole první ligy skončilo remízou 1:1. Hosty, kteří se museli obejít bez potrestaného trenéra Stanislava Hejkala, poslal do vedení ve třetí minutě Petr Mareš, ale Slovan ještě v prvním poločase vyrovnal. Z penalty se o to postaral exteplický útočník Roman Potočný. Liberec zaznamenal první remízu v sezoně, naopak Teplice natáhly sérii bez vítězství na pět zápasů.

Hostující trenér Hejkal se usadil pouze do hlediště, dlouho však trpět nemusel. Protože už ve třetí minutě Petr Mareš nádherně zatočil svůj trestný kop a domácí gólman Nguyen, který dnes oslavil 27. narozeniny, svým pozdním přesunem od druhé tyče hodně přispěl k teplickému vedení.

Domácí sice nepůsobili tak bojovně jako naposledy doma se Spartou, ale dokázali se rychle přesouvat k šestnáctce soupeře a v osmé minutě z toho mohlo být vyrovnání, jenže Kuchta ani Malinský nedokázali na brankáře Grigara vyzrát. V 17. minutě ale už byl stav 1:1 - Shejbal zbytečně naremploval uvnitř trestného území Potočného a faulovaný hráč dokázal svoji penaltu proměnit.

I nadále bylo severočeské derby vyrovnané a k brance měli znovu blíže spíše hosté a znovu to byl ve 23. minutě trestný kop Mareše, který vyděsil proti ostrému slunci chytajícího Nguyena, ale tentokrát ho dokázal vytěsnit na roh. Liberečtí spoléhali naopak na důraz v šestnáctce, ale těsně před poločasem připravil Baluta ohromnou šanci Malinskému, ale ten tři metry před brankou selhal.

Po přestávce se hra až příliš zklidnila, nepřicházely ani velké šance, přibývalo nepřesností na obou stranách. Pokud se už některý tým dostal do blízkosti branky soupeře, vesměs byla akce zakončena nepřesnou střelou. Prosadit se nedokázali ani nové akvizice - hosté nevyužili střeleckých schopností útočníka Rezníčka, v domácí záloze první utkání nedohrál střídaný Baluta.

Teplice tak sice neprohrály v severočeském derby popáté v řadě, ale stačilo jim to pouze k posunu na čtrnáctou příčku neúplné tabulky, k dobru však mají dohrávaný duel s Mladou Boleslaví. Liberec zaznamenal první remízu v sezoně a patří mu devátá příčka.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)

Branky: 10. z pen. a 63. Mešanovič, 27. a 73. Bucha, 44. a 51. Komličenko. Rozhodčí: Dubravský - Flimmel, Vlček. ŽK: Komličenko, Šeda, Fulnek - Dramé, Šimek, Soldát. Diváci: 2822.

Ml. Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (67. Pech), Fulnek - Bucha, Hubínek, Matějovský (76. Ewerton), Budínský - Mešanovič, Komličenko (79. Jiří Klíma). Trenér: Weber.

Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Polidar - Alvir, Voltr, Soldát, Kříž (46. Antwi), Zeman (46. Dramé) - Škoda (79. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

Slovan Liberec - FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 17. Potočný z pen. - 3. P. Mareš. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. ŽK: Potočný - Řezníček. Diváci: 3218.

Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Malinský (62. Pešek), Breite, Baluta (76. Musa), Karafiát, Potočný - Kuchta (54. Oscar). Trenér: Hoftych.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Čmovš, Shejbal, P. Mareš (50. Hyčka) - Žitný, Kodeš, Kučera, Moulis (79. Paradin) - Řezníček, Vyhnal (69. Jindráček). Trenér: Drsek.