Tohle tady nechceme, řekl Trpišovský. Přesto hájil Řeháka, Priske zase Krejčího

Sport Sport
Aktualizováno 25. 9. 2023 8:16
Tohle nikdo nechceme. Trenéři pražských "S" se po utkání 9. kola fotbalové Fortuna:Ligy shodli, že derby, které skončilo remízou 1:1, se nepovedlo.
Slavia - Sparta
Slavia - Sparta | Foto: Milan Kammermayer

Kouč letenských hostů Brian Priske mohl být spokojenější. Vždyť jeho celek sebral rivalovi výhru v poslední možnou chvíli, v 11. minutě nastavení a z penalty.

Dánský stratég ale nijak nezářil. "Musíme si přiznat, že to derby nebylo hezké, vlastně skoro v žádném aspektu," prohlásil Priske.

A domácí trenér Jindřich Trpišovský souhlasil. "Dnes strašně málo pozitivních a hodně negativních emocí. Pro mě obrovské zklamání," hlesl.

Místo pohledných kombinací převládal boj, fauly, rozhazování rukama a ve druhé půli i regulérní potyčky. Po vzájemném konfliktu skončili s červenými kartami oba kapitáni Jan Bořil a Ladislav Krejčí.

"Čekal jsem podobný zápas jako ty tři derby na jaře, hezké akce. Tohle je návrat zpátky k tomu, co nikdo nechceme," řekl jasně Trpišovský.

Letenský kouč Priske se přidal. "Není to hezký obrázek toho, že hrály dva nejlepší týmy v Česku. Znám derby, nejen v Česku to bývá podobné a občas to se vymkne z rukou," pokrčil rameny.

Vedle Bořila s Krejčím vyloučil rozhodčí Ladislav Szikszay i asistenta domácího trenéra Pavla Řeháka a vedoucího mužstva Sparty Miroslava Baranka, kteří neoprávněně vstoupili na hrací plochu.

"Myslím si, že se Krejda pouze bránil útoku hráče Slavie. Věřím, že někdo na zodpovědných pozicích nade mnou to správně vyhodnotí. Mohu se samozřejmě mýlit, ale je to zkrátka můj názor," uvedl Priske na tiskové konferenci.

"Situaci jsem ještě neviděl, ale mám zprávu, že tam byl přikleknutý Mojmír Chytil soupeřem, hráči na to reagovali. Že byl (Řehák) na hřišti, jsem zjistil až potom, vůbec jsem to nevěděl. Co jsem slyšel já, tak chtěl situaci uklidnit," tvrdil slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Podíl vlastního realizačního týmu či trenérů obecně na vyhroceném průběhu odmítal. "Nemyslím si to. Každou sobotu koukám na fotbal, na spoustu lig, spoustu zápasů. Nevím, co bychom pak říkali (Josému) Mourinhovi a dalším trenérům. Teď budu mluvit za sebe, za náš realizační tým. My chceme po hráčích technický fotbal, chceme kombinační věci. Nikdy jsem neřekl hráčům, aby faulovali. Chceme důraz, souboje, ale ne fauly," uvedl Trpišovský.

Zatímco v názoru na podívanou se trenéři nesmiřitelných soků shodli, pocity z výsledku byly přece jen odlišné.

"Jsem zklamaný," netajil Trpišovský. "Do penalty, kterou jsme měli, si nevybavuju nějakou gólovou šanci. Jedna střela na bránu v první půli je strašně málo. V první půli jsme hráli hodně špatně, soupeř byl takový živější," všiml si.

Po změně stran se červenobílí dostali přece jen z penalty do vedení. "Bohužel se nám nepovedlo dotáhnout žádný brejk, abychom dali pojišťující gól na 2:0. Na konci pro nás nejhorší možný scénář. Dali jsme gól na 2:0 a místo toho jsme z penalty na druhé straně ve 101. minutě inkasovali na 1:1," posteskl si Trpišovský.

Priske plichtu bral. "Pro nás je to důležitý bod z derby venku. Přijeli jsme sem s ambicí vyhrát a hrát fotbal, který chceme. Bohužel v utkání bylo mnoho přerušení a nemohli jsme se dostat do tempa. Jsem pyšný na kluky, jak se s tímhle zápasem popasovali, i když jsme bohužel vzhledem k okolnostech nehráli úplně tak, jak jsme si představovali," hodnotil Dán.

Trpišovský pak smířlivě uzavřel: "Upřímně si ale myslím, že zápas byl remízový."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy