Stanciua lákají do Anglie. Leeds za něho Slavii nabízí 200 milionů korun

Sport Sport
10. 8. 2020 9:16
Fotbalová Slavia by mohla přijít o tvůrce hry. Anglický Leeds si totiž v jejím kádru vyhlédl Nicolaeho Stanciua. Nováček Premier League za něho Pražanům nabízí sedm milionů liber, v přepočtu tedy zhruba 200 milionů korun.
Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu | Foto: Milan Kammermayer

Tým z Elland Road se mezi anglickou elitu vrací po šestnácti letech, během nichž zahučel až do třetí ligy, a na nováčkovskou sezonu se hodlá pořádně posílit.

Známý kouč Marcelo Bielsa, který na světových šampionátech vedl rodnou Argentinu i Chile, předložil podle deníku Daily Mail seznam hráčů, které by rád přivítal ve svém mužstvu.

A slávista Stanciu je na něm hodně vysoko. Podle britského listu už Leeds zaslal do Edenu dotaz, zda by šéfové českého mistra souhlasili s uvolněním sedmadvacetiletého špílmachra.

Slavia se ale k prodeji svých opor staví zatím velmi zdrženlivě. Vzhledem k tomu, že ji čeká kvalifikační boj o Ligu mistrů, odmítla nabídky na Lukáše Masopusta i Vladimíra Coufala, které přilétly z West Hamu, i kapitána Jana Bořila, na něhož se poptávaly řecké kluby. S Coufalem a Bořilem dokonce uzavřela o víkendu nové víceleté smlouvy.

"Zájem týmů Premier League o hráče Slavie je oceněním skvělé práce celého klubu. Děkujeme. Svým způsobem je to i "hezká starost" pro vedení klubu. Ale Liga mistrů je pro klub nyní největší výzva!" uvedl na Twitteru šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík. 

Stanciu přišel do Slavie před rokem poté, co strávil šest měsíců v Al Ahlí. Jeho přestup vyvolal mezi fanoušky vášně, neboť před odchodem do Saúdské Arábie hrál rok za pražskou Spartu. Se Slavií získal letos mistrovský titul a byl jedním z nejlepších hráčů soutěže.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters.

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy