Stanciuova agentka zvažuje nákup fotbalového klubu. Mám peněz na dvacet životů, tvrdí

Rudolf Černík Rudolf Černík
29. 5. 2020 10:21
Anamaria Prodanová, agentka fotbalisty Slavie Nicolaeho Stanciua, uvažuje, že si koupí fotbalový klub. Podle rumunských médií by se mohla stát majitelkou prvoligového FC Hermannstadt.

Prodanová, bývalá modelka Playboye, prozradila svůj záměr v odpovědi na otázku kanálu Telekom Sport, jaké má nejbližší plány. "Nevím, přemýšlím o nákupu fotbalového klubu," řekla po návratu z dovolené, kde byla se svým manželem Laurentiem Reghecampfem, úspěšným fotbalovým trenérem.

Rumunská média začala okamžitě spekulovat, že zmiňovaným objektem zájmu Prodanové by měl být FC Hermannstadt. Klub ze Sibiu se totiž potýká s finančními problémy a hrozí mu, že nedostane profesionální licenci.

"S penězi jsou problémy jako ve všech klubech v Rumunsku," prohlásil Iuliu Muresan, současný šéf Hermannstadtu, a uznal, že hráči jeho týmu nedostali platy zhruba tři měsíce.

"Nemluvil jsem s ní, ale respektuji ji, mám ji opravdu rád. Je to úspěšná žena a také dobrá manažerka," uvedl Muresan. "Pokud přinese do klubu peníze a navýší náš rozpočet, nebude nám vadit, když přijde," doplnil první muž FC Hermannstadtu, aktuálně devátého celku rumunské ligy.

Pro Prodanovou, úspěšnou podnikatelku, by naopak peníze neměly být problémem. "Jsem někde mezi padesáti a sto miliony eur. I kdybych teď přestala pracovat, mám peněz na dalších dvacet životů," citoval ji server prosport.ro.

Prodanová stála jako agentka v roce 2016 za přestupem Nicolaeho Stanciua ze Steauy Bukurešť do Anderlechtu Brusel, což je dodnes rekordní transfer v historii rumunského fotbalu.

Na svém kontě má s rumunským záložníkem i nejdražší nákup v historii české ligy. V roce 2018 ho za 96 milionů korun z Belgie vykoupila Sparta, o rok později nejvyšší cifru ještě překonala Slavia, když za něj do saúdskoarabského Al-Ahlí poslala dokonce sto milionů.

Prodanová, která se jako první žena v historii FIFA stala v roce 2006 agentkou, má se sportovním managementem velké zkušenosti. Byla prezidentkou FC Snagov, který málem přivedla k historickému postupu mezi elitu, stejnou funkci zastávala i v FC Buftea. V pozici generálního manažera týmu Concordia Chiajna dovedla odepisovaný celek na sedmou pozici, totéž zopakovala v roce 2014 s Universitateou Kluž.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy