Stanciuova agentka zvažuje nákup fotbalového klubu. Mám peněz na dvacet životů, tvrdí

Rudolf Černík Rudolf Černík
29. 5. 2020 10:21
Anamaria Prodanová, agentka fotbalisty Slavie Nicolaeho Stanciua, uvažuje, že si koupí fotbalový klub. Podle rumunských médií by se mohla stát majitelkou prvoligového FC Hermannstadt.

Prodanová, bývalá modelka Playboye, prozradila svůj záměr v odpovědi na otázku kanálu Telekom Sport, jaké má nejbližší plány. "Nevím, přemýšlím o nákupu fotbalového klubu," řekla po návratu z dovolené, kde byla se svým manželem Laurentiem Reghecampfem, úspěšným fotbalovým trenérem.

Rumunská média začala okamžitě spekulovat, že zmiňovaným objektem zájmu Prodanové by měl být FC Hermannstadt. Klub ze Sibiu se totiž potýká s finančními problémy a hrozí mu, že nedostane profesionální licenci.

"S penězi jsou problémy jako ve všech klubech v Rumunsku," prohlásil Iuliu Muresan, současný šéf Hermannstadtu, a uznal, že hráči jeho týmu nedostali platy zhruba tři měsíce.

"Nemluvil jsem s ní, ale respektuji ji, mám ji opravdu rád. Je to úspěšná žena a také dobrá manažerka," uvedl Muresan. "Pokud přinese do klubu peníze a navýší náš rozpočet, nebude nám vadit, když přijde," doplnil první muž FC Hermannstadtu, aktuálně devátého celku rumunské ligy.

Pro Prodanovou, úspěšnou podnikatelku, by naopak peníze neměly být problémem. "Jsem někde mezi padesáti a sto miliony eur. I kdybych teď přestala pracovat, mám peněz na dalších dvacet životů," citoval ji server prosport.ro.

Prodanová stála jako agentka v roce 2016 za přestupem Nicolaeho Stanciua ze Steauy Bukurešť do Anderlechtu Brusel, což je dodnes rekordní transfer v historii rumunského fotbalu.

Na svém kontě má s rumunským záložníkem i nejdražší nákup v historii české ligy. V roce 2018 ho za 96 milionů korun z Belgie vykoupila Sparta, o rok později nejvyšší cifru ještě překonala Slavia, když za něj do saúdskoarabského Al-Ahlí poslala dokonce sto milionů.

Prodanová, která se jako první žena v historii FIFA stala v roce 2006 agentkou, má se sportovním managementem velké zkušenosti. Byla prezidentkou FC Snagov, který málem přivedla k historickému postupu mezi elitu, stejnou funkci zastávala i v FC Buftea. V pozici generálního manažera týmu Concordia Chiajna dovedla odepisovaný celek na sedmou pozici, totéž zopakovala v roce 2014 s Universitateou Kluž.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Zeman: Atentát na Heydricha byl klíčovou událostí světových dějin

Atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha nebyl jen událostí českých národních dějin, ale i klíčovou událostí dějin Evropy a světa. Na pátečním slavnostním shromáždění v Národním muzeu k 80. výročí operace Anthropoid to řekl prezident Miloš Zeman. Útok podle něj stál za následné oběti z řad českého národa, protože zabránil možným mnohem větším obětem. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zařadila úspěšný útok na Heydricha mezi nejvýznamnější diverzní akce druhé světové války. Díky Jozefu Gabčíkovi nese i silnou slovenskou stopu, řekla.

Zeman v projevu připomněl požadavek odbojové skupiny Jindra, která varovala před množstvím obětí mezi Čechy v případě atentátu na Heydricha a za cíl doporučila kolaboranta Emanuela Moravce. Podle Zemana ale útok na Heydricha za následné oběti stál. Českému národu v Heydrichových plánech hrozilo vyhubení nebo odsun, řekl. Pokud by výsadkáři zaútočili na Moravce, znamenalo by to pouze nahrazení jednoho kolaboranta druhým, protože byl snadno nahraditelný.

Heydrich podle něj naopak nahraditelný nebyl. Označil ho za fakticky druhého muže nacistického Německa, a tedy za nástupce nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Zdůraznil, že atentát na Heydricha nebyl jen událostí českých národních dějin, ale klíčovou událostí dějin evropských a světových. Protože kdyby nebyl "zloduch nacismu a potenciální Hitlerův nástupce" odstraněn, mohlo to znamenat prodloužení druhé světové války a daleko větší oběti, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy