Stanciu po výhře a premiérovém gólu děkoval tribunám. Máme ale co zlepšovat, ví posila z Rumunska

František Typovský František Typovský
19. 2. 2018 8:43
Rumunský záložník Nicolae Stanciu si odbyl soutěžní premiéru v dresu Sparty. Nejdražší hráč v historii české ligy ji hned okořenil vítězným gólem.
Nicolae Stanciu v utkání s Libercem
Nicolae Stanciu v utkání s Libercem | Foto: Milan Kammermayer

Hned v prvním soutěžním zápase za Spartu jste vstřelil gól. Zažíváte v Česku snový start? 

Ano, je to dobrý začátek a odrazový můstek. Jsem opravdu šťastný, že jsme získali tři body, které jsme fakt potřebovali. Svůj gól ani tak neprožívám. Důležité je, že bereme výhru a že jsme se přiblížili druhé pozici v tabulce. 

Ve druhém poločase Liberec ovšem Spartu zatlačil. Co se stalo? 

Vlastně ani nevím, ale mezi první a druhou půlí byl v našem podání opravdu velký rozdíl. Ten druhý poločas si musíme důkladně zanalyzovat a zlepšit se. Hlavně musíme hrát celých devadesát minut. Pevně věřím, že se nám to povede a budeme předvádět stále lepší výkony. 

Jaký to byl pocit dát při své premiéře branku už po pár minutách? 

Bylo to skvělé. Mám radost z toho, že jsem se před našimi fanoušky takhle uvedl. Byli úžasní, moc jim děkuju a slibuju, že uděláme všechno potřebné k tomu, aby byli z našich výkonů šťastní.  

Jak z vašeho pohledu vypadala gólová akce? 

Poslal jsem pas skrz obranu na Martina Frýdka, který poté dostal míč vzduchem do pokutového území. Centr jsem dál sledoval, naběhl jsem si a míč se ke mně odrazil. Pak už to stačilo jen trefit, což se mi povedlo.  

Stačil už jste s koučem Stramaccionim rozebrat váš výkon? 

Ne, ještě jsme spolu nemluvili o jednotlivých výkonech, zatím jsme si jen gratulovali a slavili výhru. Pak si společně všechno zhodnotíme.  

Jak se vám líbil výkon Sparty v obraně? 

Myslím, že dozadu jsme předvedli dobrý výkon. Nedostali jsme gól, to je hlavní. Přesto ale sami víme, že je co zlepšovat. Teď na to máme týden. Pak nás čeká další zápas venku, který je třeba zvládnout. 

Stihl jste se během zimní pauzy dostatečně připravit na start ligy? 

Všichni jsme během přípravného období tvrdě dřeli, máme za sebou spoustu tréninků. Přišlo pár nových hráčů, ale myslím, že jsme zapadli do týmu dobře a teď už to bude jen lepší. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy