Sparta díky dvěma gólům Krejčího vyhrála v Pardubicích, dvakrát jí pomohl VAR

3. 12. 2023 17:29
Fotbalisté Sparty zvítězili v 17. kole Fortuna:Ligy v Pardubicích 2:1. Čtvrtou výhru Pražanů v nejvyšší soutěži za sebou zařídil dvěma brankami kapitán Ladislav Krejčí, za domácí se prosadil Tomáš Zlatohlávek. Východočeši v poslední minutě vyrovnali, gól ale po dlouhém zkoumání zrušil VAR.
Kapitán Sparty Ladislav Krejčí.
Kapitán Sparty Ladislav Krejčí. | Foto: Reuters

Poprvé od konce července se do branky Pardubic v ligovém utkání postavil dvacetiletý Kinský. Kvůli dohodě klubů postrádali Východočeši Daňka s Kukučkou, kteří ze Sparty hostují, první jmenovaný měl ale stejně trest za čtyři žluté karty.

Letenští oproti čtvrtečnímu vítězství 1:0 nad Betisem Sevilla ve skupině Evropské ligy nastoupili s osmi změnami v základní sestavě. Premiérově v ligové sezoně naskočil od začátku stoper Vydra.

Ve 2. minutě Peškovu střelu z hranice vápna zblokoval domácí obránce Halinský na roh.

V 7. minutě se k Pavelkovi odrazil míč a sparťanský záložník ranou z voleje zamířil těsně vedle.

O pět minut později pardubický středopolař Hlavatý, který si připsal 100. ligový start, nahrál z rohového kopu před šestnáctku Ichovi, jehož střelu odrazila tyč.

V 19. minutě udeřili sparťané. Kapitán Krejčí si naběhl do vápna na Karabcův centr a hlavou překonal Kinského.

Pardubičtí o sedm minut později srovnali. Po nákopu se míč dostal ke Zlatohlávkovi, který povedenou ranou z hranice vápna nedal Vindahlovi šanci a radoval se z třetího gólu v ligovém ročníku.

Ve 37. minutě Zlatohlávek vystřelil z otočky, dánský gólman však tentokrát jeho zakončení zastavil.

Do druhé půle dánský trenér Sparty Priske nasadil Haraslína s Kuchtou. Hosté výrazně přidali na tempu a ihned po změně stran mohli skórovat, Vitíkovu střelu zblízka však zblokoval stoper Ortiz.

V 52. minutě Pavelka nedovoleně zastavil Solila a sudí Dalibor Černý nařídil penaltu. Hlavatý se už chystal k exekuci pokutového kopu, do hry se však vložil videorozhodčí Petřík, podle nějž se zákrok odehrál ještě před vápnem. Pardubičtí tak měli k dispozici jen přímý kop, z něhož Hlavatý neobstřelil sparťanskou zeď.

Poté opět převzali iniciativu úřadující mistři. Kuchtovu střelu Kinský vyrazil, Haraslín zase vypálil těsně vedle.

V 65. minutě si Pražané vzali zpět vedení. Haraslín odcentroval a Krejčí na zadní tyči dopravil míč do sítě.

Pojistit náskok mohl po další Haraslínově nahrávce jiný příchozí hráč z lavičky Birmančevič, zakončení mu však nesedlo a Kinský si s jeho střelou bez problémů poradil.

Poté se Spartě naskytl rychlý brejk a Kuchta nahrál před branku Haraslínovi, před nímž balon na poslední chvíli odvrátil na roh Mareš.

V 90. minutě Vackův centr propadl k střídajícímu Mukwellemu, který vyrovnal. Do hry však opět vstoupil videorozhodčí a hlavní sudí po několikaminutovém zkoumání situace odpískal velmi sporný ofsajd.

Obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o pět bodů před městským rivalem Slavií, jejíž duel ve Zlíně byl odložen.

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Pardubice - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 26. Zlatohlávek - 19. a 65. Krejčí. Rozhodčí: D. Černý - Váňa, Antoníček - Petřík (video). ŽK: Vacek - Kuchta, Kairinen. Diváci: 4620 (vyprodáno).

Pardubice: Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Icha - Vacek - Míšek (67. Tischler), Hlavatý, Solil (67. Donát), Patrák (62. Mukwelle) - Zlatohlávek (82. Brdička). Trenér: Kováč.

Sparta: Vindahl - Vitík, Vydra, Krejčí - Wiesner, Sadílek, Pavelka (74. Kairinen), Ryneš (83. Zelený) - Karabec (62. Birmančevič), Pešek (46. Haraslín) - Olatunji (46. Kuchta). Trenér: Priske.