Sparťanské varianty: Trpišovský, či pan X + Holoubek, kde X může být Kotal. Nezmara zase vábí Slavia

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 11. 2016 6:00
Tajenka obsazení pozice trenéra fotbalové Sparty pro zimní přípravu a jarní sezonu zůstává stále nevyluštěna. Pokud Letná zláká Jindřicha Trpišovského, spustí to patrně zásadní změny i v Liberci
EL, Sparta - Beer Ševa: radost Sparty
EL, Sparta - Beer Ševa: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Sparta stále řeší velký otazník

Na kalendáři visel lístek s datem 26. září, když pozici trenéra Sparty po vzájemné dohodě s vedením klubu opustil Zdeněk Ščasný. Vedením A-týmu byl zprvu na tři utkání, později na zbytek podzimní sezony jmenován nejmladší z jeho asistentů David Holoubek. 

Přesněji řečeno: Na dobu, po kterou mu tuto práci umožňovala výjimka z pravidel. Ta vyprší 25. listopadu, a pak bude do kolonky hlavní kouč Sparty zapsán některý z jeho kolegů, jenž už má vystudovanou profilicenci UEFA. Holoubek ji dokončí až v létě.

Nejen proto hledá Sparta pro zimní přípravu a hlavně jarní sezonu namísto tohoto provizoria v obsazení klíčové pozice, tedy hlavního trenéra A-týmu, nějaké stabilní řešení . V hlavách šéfů letenského klubu se v té souvislosti honí celkem dvě hlavní varianty.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy