Sparťanské varianty: Trpišovský, či pan X + Holoubek, kde X může být Kotal. Nezmara zase vábí Slavia

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 11. 2016 6:00
Tajenka obsazení pozice trenéra fotbalové Sparty pro zimní přípravu a jarní sezonu zůstává stále nevyluštěna. Pokud Letná zláká Jindřicha Trpišovského, spustí to patrně zásadní změny i v Liberci
EL, Sparta - Beer Ševa: radost Sparty
EL, Sparta - Beer Ševa: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Sparta stále řeší velký otazník

Na kalendáři visel lístek s datem 26. září, když pozici trenéra Sparty po vzájemné dohodě s vedením klubu opustil Zdeněk Ščasný. Vedením A-týmu byl zprvu na tři utkání, později na zbytek podzimní sezony jmenován nejmladší z jeho asistentů David Holoubek. 

Přesněji řečeno: Na dobu, po kterou mu tuto práci umožňovala výjimka z pravidel. Ta vyprší 25. listopadu, a pak bude do kolonky hlavní kouč Sparty zapsán některý z jeho kolegů, jenž už má vystudovanou profilicenci UEFA. Holoubek ji dokončí až v létě.

Nejen proto hledá Sparta pro zimní přípravu a hlavně jarní sezonu namísto tohoto provizoria v obsazení klíčové pozice, tedy hlavního trenéra A-týmu, nějaké stabilní řešení . V hlavách šéfů letenského klubu se v té souvislosti honí celkem dvě hlavní varianty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy