Sparťanské varianty: Trpišovský, či pan X + Holoubek, kde X může být Kotal. Nezmara zase vábí Slavia

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 11. 2016 6:00
Tajenka obsazení pozice trenéra fotbalové Sparty pro zimní přípravu a jarní sezonu zůstává stále nevyluštěna. Pokud Letná zláká Jindřicha Trpišovského, spustí to patrně zásadní změny i v Liberci
EL, Sparta - Beer Ševa: radost Sparty
EL, Sparta - Beer Ševa: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Sparta stále řeší velký otazník

Na kalendáři visel lístek s datem 26. září, když pozici trenéra Sparty po vzájemné dohodě s vedením klubu opustil Zdeněk Ščasný. Vedením A-týmu byl zprvu na tři utkání, později na zbytek podzimní sezony jmenován nejmladší z jeho asistentů David Holoubek. 

Přesněji řečeno: Na dobu, po kterou mu tuto práci umožňovala výjimka z pravidel. Ta vyprší 25. listopadu, a pak bude do kolonky hlavní kouč Sparty zapsán některý z jeho kolegů, jenž už má vystudovanou profilicenci UEFA. Holoubek ji dokončí až v létě.

Nejen proto hledá Sparta pro zimní přípravu a hlavně jarní sezonu namísto tohoto provizoria v obsazení klíčové pozice, tedy hlavního trenéra A-týmu, nějaké stabilní řešení . V hlavách šéfů letenského klubu se v té souvislosti honí celkem dvě hlavní varianty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy