Ostravský rodák Holzer skolil tým ze svého regionu: Ve druhé půli se mi náš výkon nezdál

David Janeczek David Janeczek
20. 11. 2016 21:50
V dohrávce 14. kola nejvyšší fotbalové soutěže porazila Sparta doma Karvinou 3:0. Vítěznou branku vstřelil už ve 4. minutě Daniel Holzer. Ostravský rodák a bývalý kapitán Baníku Ostrava, tak skolil tým ze svého regionu.
Daniel Holzer v zápase Sparty proti Karviné
Daniel Holzer v zápase Sparty proti Karviné | Foto: ČTK

Praha - Už před zápasem Sparty proti Karviné byl Daniel Holzer středem pozornosti. Letenský klub totiž na bývalém kapitánovi Baníku Ostrava postavil předzápasový program. "Ono se to nabízelo, protože pocházím z regionu, ze kterého přijela Karviná," vysvětlil ostravský rodák.

A hned po čtyřech minutách bylo jméno Holzer z mikrofonů i z ochozů slyšet znovu. Levý záložník si naběhl na zadní tyč na přízemní centr Lukáše Juliše a otevřel skóre.

Holzer ocenil výkon soupeře

"Tři body jsou pro nás nejdůležitější, když včera Plzeň ztratila. Akorát se mi moc nezdál náš výkon ve druhé půli. Myslím, že jsme se trochu uspokojili, ale naštěstí jsme přidali třetí gól. Myslím, že Karviná hrála velmi dobře. Nechtěli hrát žádného zanďoura, což se mi na nich líbilo," ocenil hru soupeře střelec vítězné branky.

Sparta stejně jako po většinu podzimu nastoupila ve výrazně zraněními okleštěné sestavě a v základní sestavě dostal příležitost teprve osmnáctiletý středopolař Filip Havelka. "Havelka se mi dnes líbil, nebál se hrát. Pár míčů sice ztratil, ale snažil se hrát i těžké míče nahoru a celkově zápas zvládl dobře,"  zhodnotil debutanta v základní sestavě Holzer.

"Vnímám větší zodpovědnost, protože zraněných je tady opravdu hodně a my zkušenější musíme být těmi, kteří tým podpoří góly a asistencemi a pomůžou ještě těm mladším," je si vědom téměř kritické situace teprve jednadvacetiletý Holzer.

Přestože byl Holzer po zápase vyhlášen nejlepším hráčem utkání, tak ve svém představení viděl rezervy. "Nebyl jsem zase tak úplně spokojený se svým výkonem. Měl jsem hodně finálních přihrávek, které jsem pokazil."

Havelku při debutu podpořila celá rodina

Vzhledem k třízápasovému distanci pro Bořka Dočkala musel dnes ve středu zálohy vypomoct od začátku jeden z dorostenců, které ještě na začátku sezony vedl právě Holoubek. A volba padla na zmíněného Filipa Havelku.

"Jelikož jsem s prvním týmem docela často trénoval, tak vlastně v tom středu zálohy byl jenom Zinedine Mustedanagič nebo já. Trenér vybral mě a já jsem za to rád," byl rád za šanci od začátku na úkor kapitána bosenské devatenáctky Havelka.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy