Ostravský rodák Holzer skolil tým ze svého regionu: Ve druhé půli se mi náš výkon nezdál

David Janeczek David Janeczek
20. 11. 2016 21:50
V dohrávce 14. kola nejvyšší fotbalové soutěže porazila Sparta doma Karvinou 3:0. Vítěznou branku vstřelil už ve 4. minutě Daniel Holzer. Ostravský rodák a bývalý kapitán Baníku Ostrava, tak skolil tým ze svého regionu.
Daniel Holzer v zápase Sparty proti Karviné
Daniel Holzer v zápase Sparty proti Karviné | Foto: ČTK

Praha - Už před zápasem Sparty proti Karviné byl Daniel Holzer středem pozornosti. Letenský klub totiž na bývalém kapitánovi Baníku Ostrava postavil předzápasový program. "Ono se to nabízelo, protože pocházím z regionu, ze kterého přijela Karviná," vysvětlil ostravský rodák.

A hned po čtyřech minutách bylo jméno Holzer z mikrofonů i z ochozů slyšet znovu. Levý záložník si naběhl na zadní tyč na přízemní centr Lukáše Juliše a otevřel skóre.

Holzer ocenil výkon soupeře

"Tři body jsou pro nás nejdůležitější, když včera Plzeň ztratila. Akorát se mi moc nezdál náš výkon ve druhé půli. Myslím, že jsme se trochu uspokojili, ale naštěstí jsme přidali třetí gól. Myslím, že Karviná hrála velmi dobře. Nechtěli hrát žádného zanďoura, což se mi na nich líbilo," ocenil hru soupeře střelec vítězné branky.

Sparta stejně jako po většinu podzimu nastoupila ve výrazně zraněními okleštěné sestavě a v základní sestavě dostal příležitost teprve osmnáctiletý středopolař Filip Havelka. "Havelka se mi dnes líbil, nebál se hrát. Pár míčů sice ztratil, ale snažil se hrát i těžké míče nahoru a celkově zápas zvládl dobře,"  zhodnotil debutanta v základní sestavě Holzer.

"Vnímám větší zodpovědnost, protože zraněných je tady opravdu hodně a my zkušenější musíme být těmi, kteří tým podpoří góly a asistencemi a pomůžou ještě těm mladším," je si vědom téměř kritické situace teprve jednadvacetiletý Holzer.

Přestože byl Holzer po zápase vyhlášen nejlepším hráčem utkání, tak ve svém představení viděl rezervy. "Nebyl jsem zase tak úplně spokojený se svým výkonem. Měl jsem hodně finálních přihrávek, které jsem pokazil."

Havelku při debutu podpořila celá rodina

Vzhledem k třízápasovému distanci pro Bořka Dočkala musel dnes ve středu zálohy vypomoct od začátku jeden z dorostenců, které ještě na začátku sezony vedl právě Holoubek. A volba padla na zmíněného Filipa Havelku.

"Jelikož jsem s prvním týmem docela často trénoval, tak vlastně v tom středu zálohy byl jenom Zinedine Mustedanagič nebo já. Trenér vybral mě a já jsem za to rád," byl rád za šanci od začátku na úkor kapitána bosenské devatenáctky Havelka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy