Slovácko válí, díky Petrželovi zdolalo Příbram 2:0. Zlín dal Opavě ještě o gól víc

17. 8. 2019 18:55
Fotbalisté Slovácka zvítězili v 6. kole první ligy nad Příbramí 2:0 a minimálně do neděle se posunuli v tabulce na druhé místo za Slavii. Po výtečném vstupu do sezony odpadá Opava, po dvou výhrách si připsala už čtvrtou porážku v řadě, doma podlehla Zlínu 0:3.
Radost fotbalistů Slovácka
Radost fotbalistů Slovácka | Foto: Milan Kammermayer

Obě branky Slovácka dal po přestávce Milan Petržela, který si připsal úvodní góly po návratu do Uherského Hradiště z Plzně. Slovácko v lize porazilo Příbram poosmé za sebou, potřetí po sobě vyhrálo navíc bez inkasovaného gólu. Hostující celek ani ve třetím venkovním zápase v sezoně nebodoval a neskóroval.

Úvodních pár minut patřilo hostujícímu týmu, ale žádnou šanci to nepřineslo. Domácí od desáté minuty převzali iniciativu a začali dobývat soupeřovu obranu. Po centru od Reinberka hlavičkoval Hofmann, o dvě minuty později jej napodobil Šašinka, ale gólman Boháč neměl s oběma pokusy příliš velkou práci.

Moc nebezpečná nebyla ani Zajícova patička v nouzi z 20. minuty. První velká šance přišla o pět minut později, kdy Havlík vysunul Šašinku, ale Boháč mu včasným vyběhnutím střelu zlikvidoval.

Domácí měli převahu až do konce první půle, ale chyběla jim finální přihrávka a přesnost. Hosté ohrozili Trmala až před poločasovým hvizdem, závar po rohu však nevyužili.

Necelé tři minuty po přestávce Slovácko otevřelo skóre. Nejzkušenější hráč domácích Petržela na hranici šestnáctky obešel Antwiho a prudkou ranou prostřelil Boháče.

Slovácko vedoucí gól evidentně uklidnil. V 55. minutě předvedl Petržela slalom mezi bránícími hráči, jen finální střela skončila těsně vedle. Po hodině hry rozehráli domácí signál ze standardní situace, na jehož konci Hofmann hlavičkoval těsně nad.

Záhy přišel druhý gól a znovu se prosadil Petržela. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se v 62. minutě dostal k přihrávce od Reinberka o chvíli dřív než spoluhráč Šašinka a uklidil míč pohotově do sítě.

Slovácko dostalo zápas plně pod kontrolu a i nadále častěji drželo míč. Příbram i za nepřízného stavu spoléhala hlavně na brejky, ale za celý zápas prakticky nevystřelila na bránu. Domácí bez problémů udrželi vedení a potvrdili minulou nečekanou výhru 2:0 z Plzně.

Opavu zlomil gól v nastavení první půle

Fotbalisté Opavy prohráli v 6. ligovém kole se Zlínem 0:3. Dva góly "Ševců" dal Tomáš Poznar a jednou se trefil Pablo Podio. Slezané dohrávali bez vyloučeného Pavla Zavadila. Opava počtvrté za sebou prohrála a doma podruhé po sobě neskórovala. Zlín venku v lize bodoval poprvé po osmi zápasech a připsal si druhé vítězství za sebou.

Opavský kouč Kopecký musel těsně před výkopem narychlo měnit sestavu. Hrabina si při předzápasové rozcvičce poranit lýtko a v základní sestavě ho na poslední chvíli nahradil Helebrand.

Domácím se od začátku nedařilo. Hned v úvodu přežili nebezpečné přečíslení Zlína čtyři na dva, které zakončil nepřesnou střelou Podio. Pak se zkoušel dravým průnikem prosadit Janetzký, který ještě na jaře hrál za Opavu, jeho přízemní ránu ovšem zastavil brankář Fendrich. Na opačné straně se kolem beků rychle prodral Řezníček, Mondek však na jeho střílenou přihrávku nedosáhl.

V závěru první půle nejprve nepokrytý Azackij hlavičkoval přímo do Fendricha, ale ve druhé minutě nastavení se už Zlín dočkal. Mašek se důrazně dostal k míči a vypálil, Fendrich pokus jen vyrazil přímo k dobíhajícímu Poznarovi a poslal hosty do vedení.

Brzy po změně stran přidali "Ševci" pojistku. V 53. minutě se před Podiem otevřel volný prostor a argentinský záložník neomylně napálil balon k pravé tyči.

Až pak trochu začali hrát i domácí. Po hodině hry po centru od Helebranda si naběhl na míč střídající Šulc a hlavičkou napálil břevno. Poté Zavadilovu technickou střelu vyškrábl na roh Dostál.

Slezané z tlaku snížit nedokázali a o naději na body přišli v 88. minutě. Zavadil vynadal nepřesnému rozhodčímu Rejžkovi a po dvou žlutých kartách za sebou byl vyloučen. Ve třetí minutě nastavení pak přidal Poznar po rychlém brejku svůj druhý gól v zápase.

6. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 48. a 62. Petržela. Rozhodčí: Zelinka - Hock, Leška. ŽK: Alvir (Příbram). Diváci: 4076.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (70. Kalabiška), Šašinka, Navrátil (80. Sadílek) - Zajíc (88. Hellebrand). Trenér: Svědík.

Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Antwi (82. Janota) - Alvir, Rezek, Soldát (61. Dramé), Zeman - Polidar - Škoda (65. Hájek). Trenér: Nádvorník.

SFC Opava - Fastav Zlín 0:3 (0:1)

Branky: 45.+2 a 90.+3 Poznar, 53. Podio. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Šimáček. ŽK: Žídek, Šulc, Dedič, Zavadil - Poznar. ČK: 89. Zavadil. Diváci: 2949.

Opava: Fendrich - Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (68. Opoku) - Zavadil, Řezníček (57. Šulc) - Mondek, Jursa (46. Juřena), Zapalač - Dedič. Trenér: Kopecký.

Zlín: Dostál - Hlinka, Buchta, Azackij - Fantiš, Mašek (90. Hnaníček), Jiráček, Podio (63. Bartošák), Džafič - Janetzký (77. Železník), Poznar. Trenér: Csaplár.