S takovou ligovou premiérou jsem nepočítal, usmíval se brankář Hradce Ottmar

Marek Janoš Marek Janoš
31. 7. 2016 21:36
Hradec Králové se po roční pauze vrátil mezi tuzemskou fotbalovou elitu. Východočechům se podařilo překvapit v Ďolíčku Bohemku a zvítězit 3:0. Hosté vstřelili všechny branky v posledních dvaceti minutách. Ligovou premiéru si v brance Hradce užil ve 32 letech brankář Radim Ottmar.
Hradec oslavil obnovenou ligovou premiéru výhrou
Hradec oslavil obnovenou ligovou premiéru výhrou | Foto: ČTK

Praha – Mizerný vstup do sezóny ePojištění.cz ligy za sebou má tým Bohemians. „Klokani“ nezvládli v divácky atraktivním utkání poslední dvacetiminutovku a prohráli s nováčkem z Hradce Králové 0:3. Vítěznou branku vstřelil ze standardní situace Jan Pázler. Jedenáct minut před koncem si srazil míč do vlastní sítě Zoran Gajič. Gólem na 3:0 uzavřel skóre zápasu Tomáš Malinský.

Do 74. minuty sledovali diváci v Ďolíčku vyrovnanou podívanou. Atraktivní fotbal prakticky postrádal hru mezi šestnáctkami, oba soupeře zdobila rychlá přechodová fáze.

Gól Jana Pázlera ze standardky však rozhodl o výhře hostů. „Kopl jsem to podle svých představ. Zamýšlel jsem to zakroutit přes zeď k tyči,“ těšilo pětadvacetiletého útočníka. Loňský nejlepší střelec druhé ligy začínal na lavičce a prosadil se po čtyřech minutách na hřišti.

„Nevadí mi, že jsem nebyl v základu, jsme tým a každý dostane svou šanci,“ řekl Pázler po zápase. Podle trenéra Hradce Milana Frimmela musí umět každý hráč svou roli přijmout. „Přece nikde není psané, že za týden nemůže nastoupit někdo jiný,“ komentoval své rozhodnutí.

Úvodní kolo bylo speciální pro hostujícího brankáře Radima Ottmara. Ten si ve 32 letech odbyl ligovou premiéru mezi třemi tyčemi. Odchovanec hradeckého fotbalu v klubu působí od roku 2004, dosud však hostoval v nižších soutěžích nebo plnil roli náhradníka.

„Jsem šťastný, takto jsem si svou premiéru představoval už asi 12 let,“ popisoval Ottmar. Nejtěžší moment prožil v osmé minutě, kdy míč skončil za jeho zády. Berger se však prosadil z ofsajdu. „Nemohl jsem nic dělat, jen jsem se ohlédl po pomezním, jestli nemává ofsajd. Byl to jeden z nejdůležitějších momentů zápasu,“ oddechl si gólman.

Bohemians před startem ligy řešili patálie v brance. Zdeněk Zlámal odešel do Turecka, vedení se nepodařilo zatím dovést náhradu a do brány se postavil nezkušený Tomáš Fryšták.

Dosavadní dvojka Pražanů nastoupila teprve k pátému ligovému zápasu. Na lavičce mu kryl záda devatenáctiletý Adam Dařina. „Že nastoupím, jsem se dozvěděl v průběhu tohoto týdne,“ upřesňoval hektickou situaci Fryšták. Bohemians pracují na příchodu brankáře ze Sparty. „Ještě to není hotové, protože ten hráč je napsaný na soupisce Sparty pro dvojutkání s Bukureští v předkole Ligy mistrů,“ vysvětlil Koubek.

Miroslav Koubek, nový trenér Bohemians 1905
Miroslav Koubek, nový trenér Bohemians 1905 | Foto: bohemians.cz – PJml.

Místo závěrečného tlaku zlomil Vršovické nešťastný vlastní gól Gajiče. Bohemka přestala stíhat rozjetý Hradec i fyzicky a v nadstavení přidal třetí branku Malinský. „Vypadá to jednoznačně, ale nebylo tomu tak. Pro nás je utkání hodně nešťastné,“ mrzelo trenéra domácích Miroslava Koubka

„V prvním poločase jsme byli lepší. Dařilo se nám soupeře překonávat v přechodové fázi. Naopak ve druhé půli jsme se v této činnosti zhoršili. Přesto jsem měl do 70. minuty pocit, že jdeme za vítězstvím,“ líčil Koubek.

Prohru přičítal i nuceným střídáním. Ze hry musel odstoupit Luts a po něm Berger. „Rozpadly se nám kraje a začali jsme ztrácet,“ hledal příčiny zlomu v herním projevu. Do dalších kol chce zapracovat na fyzické připravenosti svého týmu.

Bohemka to totiž nebude mít vůbec jednoduché. V dalším kole míří do Plzně, poté doma přivítá Spartu. Hradec čekají zápasy s Jabloncem a Duklou.