Rosický si užil 20 minut slávy, na lavičce ale trnul: Hodně špatné, takhle nikoho válcovat nebudeme

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 9. 2016 18:16
"Všechny cesty vedou domů". S tímto transparentem a velkou podobiznou přivítali fanoušci fotbalové Sparty navrátilce Tomáše Rosického, který si po přesunu z Londýna do Prahy po téměř 16 letech zase zahrál na Letné a byl u ligové remízy 2:2 s Mladou Boleslaví. Po zápase ovšem nebyl příliš nadšený z výkonu spoluhráčů hlavně v prvním poločase.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: ČTK

Trenér Ščasný vás poslal do hry nějakých dvacet minut před koncem zápasu za stavu 2:2, měli jste takovou dohodu, nebo vaše nasazení vyplynulo ze hry?

Zatím nemám fyzicky na to, abych zápas startoval, takže jsem musel začít z lavičky. Domluvili jsme se, že odehraju zhruba takovou porci minut.

A jak jste se na trávníku cítil?

S balónem se cítím dobře, s tím problém nemám. Ale chybí mi zápasový fitness. To znamená, že určitě potřebuju aspoň ještě týden trénovat, abych mohl pomýšlet, že budu startovat další zápas.

Takže na čtvrteční duel Evropské ligy připravený nebudete?

Je velice nepravděpodobný, že bych startoval.

Pojďme k zápasu, věřil jste za stavu 2:2, že třeba s vaším příchodem na hřiště duel zlomíte?

Byla spousta času s tím ještě něco udělat. I já se snažil, ale nepovedlo se. Nicméně musím říct, že jsme si dneska vyhrát nezasloužili. Boleslav hrála dobře a možná i byla lepší. Od nás sice byla druhá půle kvalitnější než ta první, ale celkově jsme si vyhrát prostě nezasloužili.

Co tedy sparťanské hře v prvním poločase scházelo?

První poločas byl strašně špatný. Když dám stranu individuální chyby, které jsme dělali, tak Boleslav byla agresivnější, běhavější. Sami jste viděli, že se dostávala i do lepších kombinací. Hodně spoléhala na brejky a z naší strany tam nebylo vlastně vůbec nic. Takhle nemůžeme pomýšlet, že budeme někoho válcovat.

Střídal jste Lukáše Váchu, ale určitě jste měl ofenzivnější úkoly než měl on...

Já jsem za svou kariéru hrál skoro všechny posty v záloze ve všech systémech, takže kam mě bude trenér potřebovat, tam budu hrát. S tímhle nemám problém. Musíme se soustředit na to, kde má Sparta největší problémy a to vypadá, že je v rozehrávce. Tam asi budu nejplatnější.

Když jste vstoupil na hrací plochu a naskočit do utkání, celá Letná vstala a tleskala, jak vám bylo?

Osobně to pro mě byl velký zážitek. Bylo to nádherný, škoda, že jsme fanouškům nemohli poděkovat vítězstvím. Já jim za to moc děkuju.

Slyšel jste, jak vás odměňovali za každou přesnou přihrávku?

To jsem moc nevnímal. Když vběhnu na hřiště, už se soustředím vyloženě na tu hru. Ale když jsem na trávník přicházel, bylo to moc pěkný.