Příběh zachránce Koného obletěl svět. Reakce lidí mě překvapily, říká hráč Slovácka

Marek Janoš Marek Janoš
26. 2. 2017 15:16
Fotbalový útočník Francis Koné v sobotu pohotovou reakcí v zápase Bohemians se Slováckem pomohl protihráči Martinu Berkovcovi po tvrdé srážce z nejhoršího. Nejspíš mu i zachránil život. Zpráva o jeho činu se ale dostala například do Anglie a zaplavila sociální sítě.
Francis Koné.
Francis Koné. | Foto: ČTK

Praha - Česká liga se opět proslavila v zahraničí. Tentokrát ovšem nejde například o ostudné chování rozhodčích, ale o příkladný příběh fotbalového zachránce Francise Koného. Šestadvacetiletý útočník Slovácka pohotově pomohl protihráči Martinu Berkovcovi poté, co se srazil s Danielem Krchem.

Činu si všimla zahraniční média. Například anglický The Mirror píše o Koném jako hrdinovi a všímá si i poděkování Martina Berkovce prostřednictvím Facebooku. "Skvělá práce," komentuje pohotovost Koného facebooková stránka The Sport Bible s téměř deseti miliony fanoušků.

Zprávu přejala i další média například v Polsku, Maďarskou nebo Itálii. Fanoušci chválí čin na sociálních sítích. "Překvapilo mě to. Pořád mi chodí zprávy a telefonáty," popisuje Koné. "Pozitivní reakce lidí mě těší, ale byl to strašný zážitek. Už ho nechci zažít. Děkuju bohu, že to takto dopadlo," dodává.

Koné přispěchal s pomocí rychle, protože podobné situace už zažil v Thajsku a Africe. "Poprvé se to přihodilo v roce 2010. Tehdy jsem byl vystrašený, ale když se to stalo podruhé, už jsem věděl, co mám dělat," popisuje. 

Po srážce putovali Krch i Berkovec ještě během zápasu do nemocnice. Po několika vyšetřeních byli už oba hráči propuštěni. Berkovec utrpěl otřes mozku a má přeražený zub, Krch vyvázl s lehčím otřesem mozku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy