Příběh zachránce Koného obletěl svět. Reakce lidí mě překvapily, říká hráč Slovácka

Marek Janoš Marek Janoš
26. 2. 2017 15:16
Fotbalový útočník Francis Koné v sobotu pohotovou reakcí v zápase Bohemians se Slováckem pomohl protihráči Martinu Berkovcovi po tvrdé srážce z nejhoršího. Nejspíš mu i zachránil život. Zpráva o jeho činu se ale dostala například do Anglie a zaplavila sociální sítě.
Francis Koné.
Francis Koné. | Foto: ČTK

Praha - Česká liga se opět proslavila v zahraničí. Tentokrát ovšem nejde například o ostudné chování rozhodčích, ale o příkladný příběh fotbalového zachránce Francise Koného. Šestadvacetiletý útočník Slovácka pohotově pomohl protihráči Martinu Berkovcovi poté, co se srazil s Danielem Krchem.

Činu si všimla zahraniční média. Například anglický The Mirror píše o Koném jako hrdinovi a všímá si i poděkování Martina Berkovce prostřednictvím Facebooku. "Skvělá práce," komentuje pohotovost Koného facebooková stránka The Sport Bible s téměř deseti miliony fanoušků.

Zprávu přejala i další média například v Polsku, Maďarskou nebo Itálii. Fanoušci chválí čin na sociálních sítích. "Překvapilo mě to. Pořád mi chodí zprávy a telefonáty," popisuje Koné. "Pozitivní reakce lidí mě těší, ale byl to strašný zážitek. Už ho nechci zažít. Děkuju bohu, že to takto dopadlo," dodává.

Koné přispěchal s pomocí rychle, protože podobné situace už zažil v Thajsku a Africe. "Poprvé se to přihodilo v roce 2010. Tehdy jsem byl vystrašený, ale když se to stalo podruhé, už jsem věděl, co mám dělat," popisuje. 

Po srážce putovali Krch i Berkovec ještě během zápasu do nemocnice. Po několika vyšetřeních byli už oba hráči propuštěni. Berkovec utrpěl otřes mozku a má přeražený zub, Krch vyvázl s lehčím otřesem mozku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy