Hotovo. Brankář Heča míří ze Slovácka na Letnou a je první letní posilou Sparty

Sport Sport
7. 6. 2018 11:43
První posilou Sparty je brankář Milan Heča, který dosud působil jako jednička ve Slovácku. Informaci o přestupu přineslo jako první Aktuálně.cz.
Foto: ČTK

Praha - Přestup je oficiálně potvrzen. Brankář Milan Heča se stěhuje ze Slovácka do Sparty a je první posilou Letenských. O transferu jako první informoval server Aktuálně.cz.

Na Letné podepsal smlouvu na tři sezony, tedy do roku 2021. Sparta o něj měla zájem už v předchozích přestupových oknech.

Milan Heča ve Spartě doplní dvojici brankářů Florin Nita a David Bičík. V triádě brankářů by měl, alespoň zpočátku, zastávat roli dvojky. Nicméně Spartu čekají v nadcházející sezoně tři soutěže - Evropská liga, domácí Fortuna liga a pohár Mol cup. Heča se tak pravděpodobně zápasového vytížení dočká.

Sedmadvacetiletý gólman působil po celou svou profesionální kariéru pouze ve Slovácku. Na kontě má 130 ligových zápasů, ve kterých udržel 32 čistých kont.

V uplynulé sezoně na sebe upozornil sérií 609 minut v kuse bez inkasované branky, díky které Slovácko výrazně přiblížil záchraně.

Sparta má nicméně na svém nákupním seznamu i další jména.

Má v plánu v letním přestupovém okně posílit post pravého obránce. Jenže jak jednání se švédským obráncem Linusem Wahlqvistem, tak s libereckým Vladimírem Coufalem příliš nadějně nevypadají.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy