Hotovo. Newcastle uplatnil opci na Dúbravku, Sparta inkasuje 174 milionů korun

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
30. 5. 2018 20:20
Slovenský brankář Martin Dúbravka se stal definitivně hráčem Newcastlu United, který uplatnil opci na jeho přestup.
Martin Dúbravka
Martin Dúbravka | Foto: Twitter Newcastlu United

Praha - Pohádkový vývoj kariéry Martina Dúbravky pokračuje. Newcastle na základě jarních výkonů slovenského gólmana uplatnil opci na přestup, Sparta tudíž inkasuje i s hostováním přibližně 174 milionů korun.

"Jsme nadšeni, že se podařilo celý transfer dotáhnout, byla to jedna z klíčových pozic našeho kádru. Od chvíle, kdy Martin přišel, ukázal fantastickou pracovitost a velmi nás ohromil svými výkony," uvedl na webu Newcastlu trenér Rafael Benítez.

Dúbravka odešel do Newcastlu v zimě a v novém klubu se okamžitě stal oporou. Hned po příchodu se uvedl čistým kontem při výhře 1:0 nad Manchesterem United a nulu si pak připsal ještě v dalších třech zápasech včetně posledního kola s Chelsea. Newcastle i díky němu skončil v tabulce Premier League desátý.

Před angažmá ve Spartě Dúbravka chytal za Liberec, dánský Esbjerg a Žilinu, jejímž je odchovancem. Ve slovenském reprezentačním A-týmu má na kontě devět startů.

"Jsem moc rád, že to dopadlo tak, jak jsme si všichni přáli. Martin si během jara získal celý Newcastle a okamžitě se zařadil mezi nejlepší gólmany Premier League," prohlásil hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports, který mimochodem stál i za dosud rekordním brankářským přestupem z české ligy: před šestnácti lety nasměroval Petra Čecha ze Sparty do Rennes za 140 milionů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy