Minuta potlesku a dresy se stejnou jmenovkou. Plzeň uctila památku Čišovského

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 6. 2020 20:03
Plzeňští fotbalisté v domácím zápase třetího kola skupiny o titul prvoligové nadstavby se Spartou (2:1) uctili památku bývalého spoluhráče Mariána Čišovského, který dnes ve 40 letech zemřel na nemoc ALS.
Fotbalisté Plzně před zápasem proti Spartě uctili památku Mariána Čišovského.
Fotbalisté Plzně před zápasem proti Spartě uctili památku Mariána Čišovského. | Foto: ČTK

Západočeši nastoupili ve speciálních dresech, každý hráč místo své jmenovky měl na zádech příjmení někdejšího slovenského obránce.

Na počest Čišovského, jenž nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou trpěl od roku 2014, se před výkopem držela minuta ticha, respektive minuta potlesku. Diváci na tribunách opakovaně vyvolávali jméno bývalé opory Viktorie. Ve 28. minutě fanoušci opět zatleskali, čímž připomněli Čišovského číslo 28 v plzeňskému týmu.

Domácí útočník Tomáš Chorý při oslavě úvodního gólu v 56. minutě ukazoval k nebi nejprve zdvižené prsty a poté i černou páskou, kterou hráči oblékli. "Jsem rád, že jsme zápas zvládli a Marián teď může v klidu odpočívat," uvedl Chorý v nahrávce pro média.

Čišovskému také patřila závěrečné děkovačka po vítězství 2:1. Hráči a fanoušci věnovali několikaminutový potlesk i přítomné vdově po Čišovském. Po jejím boku stáli i bývalí dlouholetí fotbalisté Plzně a současní asistenti trenéra Marek Bakoš a Matúš Kozáčik. Po skončení zápasu fanoušci v kotle rozhrnuli transparent "Odpočívej v pokoji Číšo #28", který pak podali i mužstvu na trávník.

U stadionu v prostorách brány borců vzniklo pietní místo s několika fotografiemi a dresy Čišovského, kde se lidé hojně zastavovali a zapalovali desítky svíček.

Ráno k týmu promlouval také generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Bylo potřebné, aby tu situaci ne uklidnil, ale vysvětlil. Jeho postoj byl podstatný pro mužstvo, pro chlapce, pro nás. Velkou roli sehráli i David (Limberský), Radim (Řezník), Baky (Bakoš), Matúš (Kozáčik)," řekl plzeňský kouč Adrian Guľa na video tiskové konferenci.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy