Minuta potlesku a dresy se stejnou jmenovkou. Plzeň uctila památku Čišovského

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 6. 2020 20:03
Plzeňští fotbalisté v domácím zápase třetího kola skupiny o titul prvoligové nadstavby se Spartou (2:1) uctili památku bývalého spoluhráče Mariána Čišovského, který dnes ve 40 letech zemřel na nemoc ALS.
Fotbalisté Plzně před zápasem proti Spartě uctili památku Mariána Čišovského.
Fotbalisté Plzně před zápasem proti Spartě uctili památku Mariána Čišovského. | Foto: ČTK

Západočeši nastoupili ve speciálních dresech, každý hráč místo své jmenovky měl na zádech příjmení někdejšího slovenského obránce.

Na počest Čišovského, jenž nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou trpěl od roku 2014, se před výkopem držela minuta ticha, respektive minuta potlesku. Diváci na tribunách opakovaně vyvolávali jméno bývalé opory Viktorie. Ve 28. minutě fanoušci opět zatleskali, čímž připomněli Čišovského číslo 28 v plzeňskému týmu.

Domácí útočník Tomáš Chorý při oslavě úvodního gólu v 56. minutě ukazoval k nebi nejprve zdvižené prsty a poté i černou páskou, kterou hráči oblékli. "Jsem rád, že jsme zápas zvládli a Marián teď může v klidu odpočívat," uvedl Chorý v nahrávce pro média.

Čišovskému také patřila závěrečné děkovačka po vítězství 2:1. Hráči a fanoušci věnovali několikaminutový potlesk i přítomné vdově po Čišovském. Po jejím boku stáli i bývalí dlouholetí fotbalisté Plzně a současní asistenti trenéra Marek Bakoš a Matúš Kozáčik. Po skončení zápasu fanoušci v kotle rozhrnuli transparent "Odpočívej v pokoji Číšo #28", který pak podali i mužstvu na trávník.

U stadionu v prostorách brány borců vzniklo pietní místo s několika fotografiemi a dresy Čišovského, kde se lidé hojně zastavovali a zapalovali desítky svíček.

Ráno k týmu promlouval také generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Bylo potřebné, aby tu situaci ne uklidnil, ale vysvětlil. Jeho postoj byl podstatný pro mužstvo, pro chlapce, pro nás. Velkou roli sehráli i David (Limberský), Radim (Řezník), Baky (Bakoš), Matúš (Kozáčik)," řekl plzeňský kouč Adrian Guľa na video tiskové konferenci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy