Minuta potlesku a dresy se stejnou jmenovkou. Plzeň uctila památku Čišovského

Aktualizováno 28. 6. 2020 20:03
Plzeňští fotbalisté v domácím zápase třetího kola skupiny o titul prvoligové nadstavby se Spartou (2:1) uctili památku bývalého spoluhráče Mariána Čišovského, který dnes ve 40 letech zemřel na nemoc ALS.
Fotbalisté Plzně před zápasem proti Spartě uctili památku Mariána Čišovského.
Fotbalisté Plzně před zápasem proti Spartě uctili památku Mariána Čišovského. | Foto: ČTK

Západočeši nastoupili ve speciálních dresech, každý hráč místo své jmenovky měl na zádech příjmení někdejšího slovenského obránce.

Na počest Čišovského, jenž nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou trpěl od roku 2014, se před výkopem držela minuta ticha, respektive minuta potlesku. Diváci na tribunách opakovaně vyvolávali jméno bývalé opory Viktorie. Ve 28. minutě fanoušci opět zatleskali, čímž připomněli Čišovského číslo 28 v plzeňskému týmu.

Domácí útočník Tomáš Chorý při oslavě úvodního gólu v 56. minutě ukazoval k nebi nejprve zdvižené prsty a poté i černou páskou, kterou hráči oblékli. "Jsem rád, že jsme zápas zvládli a Marián teď může v klidu odpočívat," uvedl Chorý v nahrávce pro média.

Čišovskému také patřila závěrečné děkovačka po vítězství 2:1. Hráči a fanoušci věnovali několikaminutový potlesk i přítomné vdově po Čišovském. Po jejím boku stáli i bývalí dlouholetí fotbalisté Plzně a současní asistenti trenéra Marek Bakoš a Matúš Kozáčik. Po skončení zápasu fanoušci v kotle rozhrnuli transparent "Odpočívej v pokoji Číšo #28", který pak podali i mužstvu na trávník.

U stadionu v prostorách brány borců vzniklo pietní místo s několika fotografiemi a dresy Čišovského, kde se lidé hojně zastavovali a zapalovali desítky svíček.

Ráno k týmu promlouval také generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Bylo potřebné, aby tu situaci ne uklidnil, ale vysvětlil. Jeho postoj byl podstatný pro mužstvo, pro chlapce, pro nás. Velkou roli sehráli i David (Limberský), Radim (Řezník), Baky (Bakoš), Matúš (Kozáčik)," řekl plzeňský kouč Adrian Guľa na video tiskové konferenci.