Stanciu na odchodu ze Sparty. Rumunská hvězda by měla posílit saudskoarabský Al Ahlí

ČTK Jiří Škuba ČTK, Jiří Škuba
Aktualizováno 28. 1. 2019 22:12
Fotbalisty Sparty nejspíš opustí klíčový záložník a podzimní kapitán Nicolae Stanciu. Pětadvacetiletý rumunský reprezentant, který na Letnou před rokem přišel coby nejdražší hráč české ligy, odletěl ze soustředění ve Španělsku jednat o angažmá v týmu Al Ahlí ze Saúdské Arábie. Podle klubového twitteru už je na přestupu dohodnutý, a pokud projde zdravotní prohlídkou, podepíše v novém působišti smlouvu na tři a půl roku.
Nicolae Stanciu.
Nicolae Stanciu. | Foto: Milan Kammermayer

O Stanciuově možném odchodu ze Sparty se spekuluje prakticky od konce nepovedené podzimní části, kterou Pražané zakončili na pátém místě tabulky s velkou bodovou ztrátou na první Slavii a druhou Plzeň.

Na startu zimní přípravy Letenští nabídku za rumunského reprezentanta z Egypta odmítli, neboť neodpovídala jejich představám. Nyní je však situace podle všeho jiná. Podle Aktuálně.cz je nejvážnějším zájemcem o Stanciua klub Al Ahlí ze Saúdské Arábie, který nabízí 10 milionů eur, což je v přepočtu asi 258 milionů korun. Celek Al Wasl ze Spojených arabských emirátů je údajně ochoten zaplatit osm a půl milionu eur.

Informace Aktuálně.cz potvrzuje i hráčův manažer Pavel Zíka. "Je to jeden z největších a nejbohatších klubů v Asii, pravidelný účastník asijské Ligy mistrů," tvrdí majitel společnosti Global Sports.

"Nyní se jedná o podmínkách smlouvy a v případě shody také o lékařské prohlídce v novém působišti. Nico je v letadle a vzhledem k časovému rozdílu mezi Prahou a destinací bude vše probíhat zítra," uvedl Zíka.

Stanciu přišel do Sparty před rokem v zimě jako nejdražší posila českého klubu v historii a podepsal smlouvu do června 2021. Letenští podle spekulací zaplatili Anderlechtu Brusel více než 100 milionů korun. Stanciu za Pražany odehrál 31 ligových zápasů a dal v nich deset branek. Na podzim byl jednou z hlavních opor a režisérem hry. Dařilo se mu i v současnosti v přípravě, v níž vstřelil tři góly.

 

Právě se děje

Další zprávy