Plzeň zůstává na soustředění ve Španělsku bez výhry. Slavii pomohly posily

Aktualizováno 28. 1. 2019 22:43
Fotbalisté Plzně v předposledním přípravném utkání na jarní část sezony prohráli 1:2 s CSKA Sofie. O jediný gól českého mistra se postarala zimní posila Jean-David Beauguel, který proměnil pokutový kop. Bulharský celek ale zápas na španělském soustředění otočil.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň zatím ve Španělsku nezvítězila a ve třech zápasech dala jen dva góly. Nejprve remizovala 1:1 s Wu-chanem a pak 0:0 s maďarským celkem Puskás Akadémia. Soustředění uzavře v pátek proti americkému New Englandu.

Proti CSKA už trenér Pavel Vrba postavil většinu opor a ladil sestavu na start ligy. Ve 37. minutě vybojoval Beauguel pokutový kop a sám ho proměnil. Ale soupeř ještě do poločasu srovnal rovněž z penalty. A osm minut před koncem rozhodl Henrique.

Slavia porazila mladíky z Brentfordu

Fotbalisté pražské Slavie ve třetím zápase na soustředění v Portugalsku porazili juniorku anglického Brentfordu hladce 4:0. Lídr české ligy dal v každém poločase dva góly, premiérové branky po zimním příchodu do Edenu si připsaly posily Lukáš Masopust s Alexem Králem.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský nasadil odlišnou jedenáctku oproti nedělnímu utkání se Salcburkem, který Pražané prohráli 0:1. Červenobílí proti mladíkům Brentfordu, jehož A-tým hraje druhou anglickou ligu, od úvodu dominovali.

V 16. minutě po Králově přihrávce otevřel skóre Mick van Buren a ještě do přestávky zvýšil po chybě obrany a samostatném úniku Miroslav Stoch. Ve 49. minutě ranou pod břevno zvýšil Masopust a devět minut před koncem se trefil přesně k tyči Král, který tentokrát nastoupil na pozici defenzivního záložníka. Za Brentford si zahráli čeští mladíci Jan Žambůrek a Matěj Majka.

Slavia zakončí soustředění v Portugalsku pátečním zápasem s Rosenborgem Trondheim. Ze čtyř utkání v zimní přípravě červenobílí třikrát zvítězili, vedle juniorky Brentfordu porazili na úvod herního kempu Peking Čung-che Kuo-an rovněž 4:0 a v domácích podmínkách předtím deklasovali Ústí nad Labem 8:0.

Vatajelu rozhodl o výhře Jablonce nad Aarhusem

Jablonec vyhrál v druhém utkání na soustředění v Portugalsku nad desátým týmem dánské ligy Aarhusem 1:0. Druhý zápas Severočechů na přípravném turnaji Atlantic Cup rozhodl v 53. minutě premiérovým gólem v novém působišti Bogdan Vatajelu, který ve čtvrtém celku české ligy hostuje ze Sparty.

Jablonec neprohrál ani v sedmém utkání zimní přípravy, v Portugalsku předtím porazil na penalty Farense. "Dnes to už mělo lepší parametry. Je vždy příjemné, když nový hráč dá gól. (Vatajelu) ukázal, že může být platným hráčem v našem kádru," citoval klubový web jabloneckého trenéra Petra Radu.

Plzeň - CSKA Sofie 1:2 (1:1)

Branky: 37. Beauguel z pen. - 44. Gyasi z pen., 82. Henrique.

Sestava Plzně: Kozáčik - Havel (68. Ekpai), Hubník (68. Pernica), Hejda (68. Piroch), Limberský (80. Bucha) - Procházka (68. Hořava), Hrošovský - Kayamba (68. Petržela), Čermák (68. Bakoš), Kovařík - Beauguel (68. Chorý). Trenér: Vrba.

Slavia Praha - Brentford "23" 4:0 (2:0)

Branky: 16. Van Buren, 42. Stoch, 49. Masopust, 81. Král.

Sestava Slavie: Kovář - Frydrych, Ngadeu (65. Vlček), Deli, Zelený - Král, Hušbauer - Masopust, Stoch, Baluta (72. Van Buren) - Van Buren (50. Mešanovič. Trenér: Trpišovský.

FK Jablonec - Aarhus 1:0 (0:0)

Branka: 53. Vatajelu.

Sestava Jablonce: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol (80. Pleštil) - Jovovič (68. Acosta), Považanec (88. Fábry), Hübschman, Kratochvíl (70. Kubista), Vatajelu - Doležal (80. Chramosta). Trenér: Rada.