Sparta porazila Dynamo Kyjev i Číňany. Teplice mají skalp polského Zabrze

26. 1. 2019 14:13
Fotbalisté Sparty vyhráli oba dnešní přípravné zápasy na soustředění ve Španělsku. V prvním utkání s Dynamem Kyjev sice ztratili dvougólové vedení, ale devět minut před koncem jim zajistil cenné vítězství 3:2 nad účastníkem jarní fáze Evropské ligy střídající Adam Hložek. Odpoledne Letenští v odlišné sestavě porazili čínský tým Peking Žen-che 4:1 a ovládli i šestý duel zimní přípravy.
Nicolae Stanciu.
Nicolae Stanciu. | Foto: Milan Kammermayer

Hlavní postavou první půle proti Kyjevu byl sparťan Nicolae Stanciu. Rumunský záložník nejprve v 17. minutě po zblokované střele se štěstím dostal do šance Benjamina Tetteha, který před gólmanem nezaváhal, a v první minutě nastavení se nádherně trefil z přímého kopu za vápnem přímo do šibenice.

Dvě minuty po přestávce z podobné pozice snížil Cygankov a v 64. minutě další krásnou ranou z dálky do horního rohu srovnal Alibekov. Letenští si však výhru nad druhým celkem ukrajinské ligy, který byl na podzim v pohárech soupeřem Slavie a Jablonce, vzít nenechal. Po Hanouskově centru se z první prosadil teprve šestnáctiletý Hložek.

Po dlouhém zranění se vrátil útočník Václav Kadlec, který odehrál posledních 20 minut.

Do odpoledního utkání nasadil trenér Zdeněk Ščasný odlišnou sestavu, i v ní však sparťané dominovali. V 36. minutě si svůj první gól po návratu na Letnou připsala jedna ze zimních posil Martin Hašek. Osmý celek uplynulé sezony čínské ligy krátce po pauze vyrovnal z penalty, ale ve zbytku zápasu už kraloval favorit. Dvakrát se trefil mladý útočník Václav Drchal a skóre uzavřel Michal Sáček.

Sparta po nepovedeném podzimu figuruje v lize až na pátém místě, ale v zimní přípravě se jí zatím daří. V pondělí na úvod soustředění ve Španělsku porazila maďarský MOL Vidi 3:1 a vyhrála i předchozí tři přípravné zápasy.

Teplice zvítězily na úvod soustředění na Kypru nad polským Górnikem Zabrze 2:0 a vyhrály i ve čtvrtém zápase zimní přípravy. Karviná naopak podlehla druhému týmu druhé maďarské ligy Zalaegerszegu 1:2.

Přípravná fotbalová utkání v Marbelle (Španělsko):

Sparta Praha - Dynamo Kyjev 3:2 (2:0)

Branky: 17. Tetteh, 45.+1 Stanciu, 81. Hložek - 47. Cygankov, 64. Alibekov.

Sestava Sparty: Nita - Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek - Karlsson (70. Kadlec), Frýdek, Stanciu (70. Hložek), Sáček (46. Hašek), Chipciu - Tetteh (61. Pulkrab). Trenér: Ščasný.

Sparta Praha - Peking Žen-che 4:1 (1:0)

Branky: 56. a 68. Drchal, 36. Hašek, 85. Sáček - 49. Diop z pen.

Sestava Sparty: Heča - Wiesner, Radakovič, Štetina (60. Červak), Čivič - Plavšič (83. Hanousek), Mareček, Vácha, Hložek, Hašek (46. Sáček) - Pulkrab (31. Drchal).

FK Teplice - Górnik Zabrze 2:0 (0:0)

Branky: 56. Žitný, 68. Soungole.

Bohemians Praha 1905 - Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Branky: 72. Záviška - 8. Valencia.

Sestava Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka (46. Bederka), Pokorný (72. Krch), Vondra - Reiter, Ljovin (72. Jindřišek), F. Hašek, Vaníček - Nečas, Koubek (46. Vodháněl, 60. Záviška). Trenér: M. Hašek.

Zalaegerszeg (Maď.) - MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 17. a 31. Bobál - 70. Bukata.

Sestava Karviné: Berkovec (60. Ciupa) - Moravec (60. Guba), Krivák, Rundič, Djordjevič - Faško (46. Smrž), Bukata, Budínský (80. Suchan) - Ba Loua (80. Lingr), Kouakou (46. Wágner), Záhumenský (46. Čolič). Trenér: Hrnčár.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)

Branky: 71. Grajciar - 20. Průcha.

Sestava Příbrami: Kočí - Nový, Tregler (58. Nitrianský), Kodr, Antwi (58. Skácel) - Průcha (69. Hlúpik), Soldát, Jablonský, Voltr - Rezek (58. Kilián) - Keita (58. Polidar). Trenér: Csaplár.

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.