Sor a Zelený měli být vyloučeni, sudí Klíma a Orel mají omezenou delegaci

Aktualizováno 20. 9. 2021 17:24
Ostravský fotbalista Yira Sor měl být v pátečním zápase 8. kola první ligy v Olomouci (1:1) vyloučen. Druhou žlutou a červenou kartu měl dostat také jablonecký Jaroslav Zelený v nedělním utkání na Spartě (1:1). Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR proto pozastavila sudímu Tomáši Klímovi delegaci na nejbližší tři duely a dalšímu hlavnímu arbitrovi Pavlu Orlovi na dva zápasy.
Hlavní rozhodčí Tomáš Klíma a Gigli Ndefe z Ostravy v zápase Olomouc  - Baník.
Hlavní rozhodčí Tomáš Klíma a Gigli Ndefe z Ostravy v zápase Olomouc - Baník. | Foto: ČTK

Nigerijec Sor v 51. minutě na polovině hřiště stáhnul unikajícího Ondřeje Zmrzlého, ale druhou žlutou kartu nedostal. Klíma v 75. minutě naopak rovnou vyloučil olomouckého Pavla Zifčáka za nebezpečnou hru vysokou nohou proti Jaroslavu Svozilovi.

Třízápasový distanc pro Klímu je nejtvrdším trestem od současné komise rozhodčích, která pod vedením předsedy Radky Příhody funguje od začátku této sezony.

"Celá komise nemáme vysvětlení, proč rozhodčí neudělil (Sorovi) druhou žlutou a červenou kartu. Samozřejmě tam pak bylo udělení červené karty (Zifčákovi). My jsme si říkali, že v kontextu utkání byla velmi nešťastná a z tohoto důvodu jsme sáhli po tvrdším trestu," řekl novinářům Příhoda.

Orel na Letné dohromady rozdal 12 žlutých karet, ale Zeleného za skluz na sparťana Václava Drchala podruhé nenapomenul. "Zdálo se nám, že byl úzkostlivý a karet bylo poměrně dost. Když už dáváte karty od páté minuty, tak musíte držet ten trend až do konce. Zelený měl dostat druhou žlutou a následně červenou kartu," uvedl Příhoda.

Komise souhlasila s verdiktem sudího Ondřeje Berky, který až po upozornění od videorozhodčího Jiřího Adama v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:5) odpískal v 53. minutě pro hosty penaltu za kopnutí Daniela Köstla do Jana Bořila.

"Videoasistent poslal rozhodčímu záběr, podle kterého rozhodčí usoudil, že se jednalo o pokutový kop. Na druhou stranu pokud hráč vystoupí po utkání a řekne, že to byla jeho chyba a že se ho dotknul, nemá cenu se v tom dál pitvat," konstatoval Příhoda.

Rozhodčí Ondřej Pechanec v sobotním utkání Zlín - Slovácko (0:3) správně vyloučil domácího Václava Procházku za surový faul na Lukáše Sadílka ve 24. minutě.

před 30 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou firmy i spotřebitelé.

Krejčí poprvé v sezoně NBA nehrál, Oklahoma dlouho trápila Philadelphii

Poprvé v ročníku basketbalové NBA nenastoupil český nováček Vít Krejčí, jelikož poprvé v sezoně hrála Oklahoma City vyrovnanější utkání. S Philadelphií prohrávala ve třetí čtvrtině jen o tři body.

Na začátku čtvrté části sice Sixers utekli, ale Thunder ještě snižovali a minutu před koncem to bylo jen o osm bodů. Trenér Mark Daigneault tak na Krejčího neukázal, Oklahoma ovšem nakonec prohrála i třetí zápas, tentokrát 103:115.

Basketbalisté Los Angeles Lakers doma porazili Memphis 121:118 a dosáhli na první vítězství v sezoně. Hlavní zásluhu na tom měl Carmelo Anthony, který z lavičky nastřílel 28 bodů a posunul se před Mosese Malonea na deváté místo historické tabulky střelců soutěže s 27.423 body.

Lakers nevyhráli ani jedno utkání v přípravě a nepovedly se jim ani první dva zápasy sezony. Tým složený z hvězdných veteránů tak už nutně potřeboval zabrat, jenže proti Memphisu opět začal špatně a rychle prohrával dvouciferným rozdílem. Pomohla však silnější lavička v čele s Anthonym, který se rozstřílel a řídil obrat. Takže ačkoli základní pětka Lakers skončila v minusu, při Anthonyho pobytu na hřišti vyhráli Lakers o 19 bodů.

Memphis táhl rozehrávač Ja Morant, který nasbíral 40 bodů a 10 asistencí, ale dvě sekundy před koncem nedokázal vyrovnat, neboť proměnil jen dva ze tří trestných hodů. Anthony pak z trestných hodů pečetil výhru Lakers. Anthony Davis měl 22 bodů, LeBron James 19 bodů.

Stoprocentní zůstaly týmy Golden State a Charlotte. Warriors přehráli Sacramento 119:107, přestože v poslední čtvrtině ani jednou neskóroval klíčový hráč týmu Stephen Curry. Ten sice nasbíral 27 bodů, ale naposledy srovnal na 86:86 třináct minut před koncem. Pak už se netrefil a hlavně přihrával. Nakonec tak měl i 7 doskoků a 10 asistencí a pokořil tak hranici 5000 asistencí v kariéře.

Hornets překvapivě porazili i Brooklyn, když tým táhl 32 body a 9 doskoky Miles Bridges. Nets se sice mohli opřít o 38 bodů Kevina Duranta, ale ten postrádal větší pomoc spoluhráčů. Na dvouciferný počet bodů už se dostal jen James Harden, ale na 15 bodů potřeboval 16 střel. Pro Hornets jde s bilancí 3:0 o nejlepší start do sezony v historii klubu.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Charlotte 95:111, Houston - Boston 97:107, LA Lakers - Memphis 121:118, New York - Orlando 104:110, Oklahoma City - Philadelphia 103:115, Sacramento - Golden State 107:119.

1. Utah 2 2 0 100
2. Minnesota 2 2 0 100