Dvanáct karet za zápas? S takovým rozhodčím bych utekl ze hřiště, rozčílil se Rada

ČTK ČTK
19. 9. 2021 20:04
Trenér fotbalistů Jablonce Petr Rada nedokázal pochopit, proč rozhodčí Pavel Orel v duelu 8. kola první ligy s pražskou Spartou (1:1) rozdal 12 žlutých karet. Utkání podle něj nebylo záludné a strachoval se, aby Severočeši na Letné nedohrávali v oslabení. Bývalý reprezentační obránce si myslí, že by dnes na hřišti nevydržel ani minutu.
Petr Rada
Petr Rada | Foto: ČTK

"Hrál jsem fotbal dvacet let, ale dneska bych ho nemohl hrát. Jestli rozhodčí dovede dát 12 karet v utkání, které nebylo záludné.... Byly tam souboje, některé karty dobře, ale 12 karet, no to se na mě nezlobte. To bych nehrál minutu," rozčílil se Petr Rada.

"Vždyť fotbal je kontaktní sport, kde tyhle souboje musí být. Připadalo mi, jako kdybychom měli 10 karet a hráli jsme na hraně, že nám najednou po dalších faulech čtyři hráče vyloučí. Vždyť fotbal by byl k ničemu. Viděli jsme, že někde někoho vyloučili v 10. minutě a najednou bylo po fotbale," dodal.

Podle něj se zápas hrál v normální atmosféře a nic nevybočovalo z ligových kolejí.

"Souboje nebyly záludné. Aby můj mančaft dostal osm karet a domácí čtyři, to se na mě nezlobte, to už jsme někde jinde. Nechápu to. Jakýkoli souboj a už máme prst v uchu a díváme se, jestli to není na vyloučení. Kam ten fotbal spěje. Lidi se na to nebudou moct dívat, protože z toho nebudou nic mít. Deset, dvacet, třicet vteřin se nehraje," vysvětlil třiašedesátiletý pražský rodák.

Bál se, aby některý z jeho hráčů neobdržel červenou kartu. "Hrajete na hraně nejistoty, pokud byste šel do devíti, byla by to hrozná ztráta. Takhle jsme hráli prakticky 25 minut. Po zápase jsem hráčům smeknul, že to uhráli. Některé fauly nejsou na žlutou kartu," prohlásil bývalý kouč Slavie, Teplic, Plzně, Liberce, Sparty nebo české reprezentace.

"Vím, že pan Orel má jiný metr, dává karty. Pak ale týden předtím vidím, že (Jan) Bořil hraje na lajně a není penalta, není nic, není vyloučení a přitom je to tam vidět," řekl Rada s narážkou na zápas 7. kola mezi mistrovskou Slavií a Slováckem (2:1).

V něm sudí Orel chybně kapitána Pražanů nevyloučil za hru rukou a nenařídil proti jeho týmu penaltu. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR za chybu pozastavila videorozhodčímu Miroslavu Zelinkovi delegaci na jeden zápas, Orel ale trest nedostal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Armin Laschet skončil v úřadu premiéra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko

Neúspěšný kancléřský kandidát německé konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet oficiálně skončil v úřadu premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Lascheta, který bude nově působit v Berlíně jako poslanec Spolkového sněmu, vystřídá v čele zemské vlády tamní ministr dopravy Hendrik Wüst. Zemský sněm chce zvolit Wüsta premiérem ve středu.

Wüst, kterého si Laschet vybral za svého nástupce, již od soboty vede zemskou organizaci Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tento post Laschet, který je zároveň celoněmeckým předsedou CDU, rovněž uvolnil.

CDU/CSU v zářijových parlamentních volbách skončila těsně druhá za sociální demokracií (SPD). Jednání o vládní koalici vede sociální demokrat Olaf Scholz se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP), což pro unii po 16leté vládě dosluhující konzervativní kancléřky Angely Merkelové znamená odchod do opozice.

Laschet již před volbami prohlásil, že se nehledě na výsledek vzdá svých funkcí v Severním Porýní-Vestfálsku. Po volebním neúspěchu neusiloval o to, aby zůstal zemským premiérem, funkci dal proto k dispozici. Souběh premiérské funkce a poslaneckého mandátu ve Spolkovém sněmu navíc neumožňuje zemská ústava Severního Porýní-Vestfálska. V úterý se Laschet v Berlíně zúčastní ustavujícího zasedání Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 16 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.

U podnikatelů důvěra v ekonomiku v říjnu meziměsíčně klesla o 0,6 bodu na 94,7 bodu a u spotřebitelů o 2,2 bodu na hodnotu 98,5. Na pohledu firem na ekonomiku ČR se podle vedoucího oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiřího Obsta negativně podepisuje vedle situace v automobilovém průmyslu a návazných odvětvích nedostatek materiálů. Podniky jej vnímají jako zásadní bariéru, která mnohdy vede k útlumu či zastavení výroby, a to se odráží mimo jiné ve výrazně nižším využití výrobních kapacit, doplnil Obst. Spotřebitelé ze všeho nejvíce pak vnímají současné výrazné zvýšení cenové hladiny, přičemž až polovina z nich očekává v příštích měsících její další růst, uvedla Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy