Krejčí měl v derby vidět červenou. Sudí chybovali i v postupovém zápase Pardubic

13. 7. 2020 19:58
Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí měl být v závěrečném 5. kole ligové nadstavbové skupiny o titul v derby na hřišti mistrovské Slavie (0:0) vyloučen. Informovala o tom komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Dvou chyb se v sobotním utkání 29. kola druhé ligy mezi Pardubicemi a Vyšehradem, po němž Východočeši díky výhře 4:1 postoupili do nejvyšší soutěže, dopustil rozhodčí Ondřej Lerch.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: ČTK

Krejčí hrál od 67. minuty se žlutou kartou a o tři minuty později měl od sudího Ondřeje Berky dostat druhou, když u postranní čáry srazil k zemi Petra Ševčíka. K velké nelibosti slávistické lavičky však rozhodčí Krejčího nevyloučil, žlutou kartu místo toho obdrželi za protesty domácí trenér Jindřich Trpišovský a vedoucí mužstva Stanislav Vlček.

Pardubice měly kopat penaltu po čtvrthodině hry, kdy vyšehradský zadák Vojtěch Šandera fauloval ve vápně Pavla Černého. Lerch nařídil první pokutový kop v 59. minutě a další o pět minut později za zákrok Eda Kevina Kokoroviče na Brazilce Cadua. Kontakt se však odehrál před šestnáctkou, což Lerch s asistentem Vítem Melicharem posoudili chybně. Obě penalty proměnil Michal Hlavatý, který tak nasměroval Pardubice k historickému postupu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát.