Koronavirus ve Slavii. Mistři předčasně ukončili soustředění a musí na samotku

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 8. 2020 22:25
Fotbalová Slavia kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u jednoho z hráčů předčasně ukončila soustředění v Rakousku a vrací se do České republiky. Podle Ligové fotbalové asociace začátek nového ročníku, který odstartuje už příští týden, zatím v ohrožení není, je však potřeba počkat na výsledky šetření Hygienické stanice hlavního města Prahy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

O nákaze covid-19 u jednoho z hráčů informoval na sociální síti twitter šéf klubu Jaroslav Tvrdík a potvrdily to i internetové stránky červenobílých. Nakažený byl umístěn do karantény. Izolace čeká po návratu do Prahy i zbytek mistrovského celku minimálně do výsledků dalších testů, kterým by se Slavia měla podrobit ve středu.

Pozitivní nález odhalily testy, které tým Slavie absolvoval v pondělí. "Následný postup jsme konzultovali s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, která nařídila hráči s pozitivním nálezem domácí karanténu a zbytku mužstva doporučila návrat do České republiky," uvedl mluvčí klubu Michal Býček.

Podle serveru iDNES.cz by měl celý tým po návratu zůstat v hotelu v pokojích po jednom. Jak uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová, další testy podstoupí Slavia nejspíš ve středu a podle výsledků se rozhodne o dalším postupu včetně případného umístění celého týmu do karantény.

"V tuto chvíli je ale předčasné předjímat další vývoj a je třeba počkat na výsledky šetření hygienické stanice a na případná přijatá opatření. Zahájení nového soutěžního ročníku však v tuto chvíli není nijak ohroženo," uvedla v prohlášení Ligová fotbalová asociace, která nejvyšší soutěž řídí.

Předčasné ukončení soustředění v Laa an der Thaya pro Slavii znamená komplikaci před blížícím se startem nové sezony první ligy. Ta pro obhájce titulu má začít už příští týden v neděli 23. srpna na hřišti Českých Budějovic. V předkole Ligy mistrů se má Slavia představit až v polovině září.

"Karanténa Slavie s možností dílčího tréninkového procesu podle výsledků pátečních testů je předběžně nařízena do 24. 8. 2020," napsal na sociální síti šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Pražané v Rakousku stihli odehrát dva přípravné zápasy, nejprve si poradili 5:0 se St. Pöltenem a poté porazili 3:1 Fehérvár. Kvůli nákaze přišla Slavia o oba zbývající duely. Dnes měla nastoupit proti Štýrskému Hradci a v pátek v generálce na ligu proti Austrii Vídeň.

Pro Slavii jde o druhý případ nákazy v klubu. V květnu před obnovením první ligy po přestávce zaviněné pandemií byl koronavirus objeven u jednoho z fotbalistů širšího kádru. Celek z Edenu kvůli tomu tehdy zrušil přípravný duel s Jihlavou a tým strávil dva dny v karanténě.

 

Právě se děje

Další zprávy