Kolem Ďuriše krouží silné kluby z Dánska, Polska či Izraele. Ale Plzeň hrot rozhodně nepustí lacino

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 12. 2016 6:00
Zatímco v případě Michala Ďuriše začalo situaci naťukávat několik zahraničních klubů, David Limberský s Milanem Petrželou v zimě Plzeň neopustí.
Michal Ďuriš by v zimě rád změnil dres. Jeho nový zaměstnavatel by ale musel splnit plzeňské podmínky
Michal Ďuriš by v zimě rád změnil dres. Jeho nový zaměstnavatel by ale musel splnit plzeňské podmínky | Foto: Tomáš Liška

Praha – Vstoupil do zápasu jako střídající hráč, vsítil dva góly a po výhře nad Austrií oznámil, že to byl nejspíš jeho poslední mač v barvách Viktorie Plzeň.

Slovenský útočník Michal Ďuriš se svou frustrací z toho, že se v Plzni v průběhu podzimu ocitl tak trochu na vedlejší koleji, nijak netajil. Rád by proto v zimě odešel do ciziny, ale Viktoria ho nepustí jen tak.

"Své představy mi sdělil Michal, vyslechl jsem si už také podmínky, které v té věci nastavilo vedení plzeňského klubu. Michal Ďuriš tedy v zimě přestoupí, pokud se nám podaří najít soulad mezi představami, jež má on, Viktoria i případní zájemci o Michalovy služby. Jinak bude v Plzni pokračovat, má tam samozřejmě platnou smlouvu," komentuje situaci diplomaticky Pavel Zíka, který Ďuriše zastupuje.

Volně přeloženo: Ďuriš patrně svému agentovi naznačil destinace, které by si představoval (a které ne). A Plzeň vyřkla nějakou sumu, za kterou 28letého účastníka Eura 2016 bude ochotna v zimě uvolnit. Vzhledem k tomu, jak opatrně Zíka kolem celé věci našlapuje, lze soudit, že ta suma asi nebude úplně malá.

"Ohledně Michala Ďuriše se bavíme se zajímavými kluby v Dánsku, s těmi ekonomicky nejsilnějšími v Polsku, ale i velkým klubem v Izraeli. A ve hře o Ďurišovy služby jsou i celky druhé bundesligy," říká Zíka, ale konkrétnější být nechce.

Když se opět pokusíme jeho slova lehce dešifrovat, třeba za pomoci informací o jeho předchozích kontaktech, tak by z naznačeného izraelského směru asi mohl vyskočit klub Maccabi Tel Aviv, kde se Zíka s tamním sportovním ředitelem Jordi Cruijffem, synem nizozemské legendy, bavil už před časem také o Davidu Limberském.

Za nejbohatš klub v Polsku asi můžeme směle označit Legii Varšava. Zíka má pak silné vazby i s Wislou Krakov, kde nedávno vyjednal angažmá Zdeňku Ondráškovi. Ten by mimochodem mohl v zimě opět měnit dres, takže by se právě jeho místo v útoku mohlo pro Ďuriše uvolnit.

Co se Ondráška týče, jednání se Slavií podle všeho vedla spíš do slepé uličky, pravděpodobnější u něj asi bude zimní stěhování v rámci polské Ekstraklasy.

Do Dánska za Novákem, nebo za Klimentem?

Když se vrátíme k Michalu Ďurišovi, tak další zdroje spekulují o tom, že v dánské lize by o něj mohli mít potenciální zájem v Midtjyllandu, kde by potkal českého reprezentanta Filipa Nováka (či Rafaela van der Vaarta), nebo v Bröndby Kodaň, kde zase v útoku alternuje Jan Kliment.

"Jak už jsem zmínil, k realizaci transferu ale může dojít pouze tehdy, pokud nastane soulad mezi zájmy hráče i Viktorie," podtrhává Zíka.

Ten zastupuje i další plzeňské hráče, kteří pamatují i mezinárodně nejúspěšnější éru klubu, konkrétně Davida Limberského a Milana Petrželu. Spekulovalo se, že by mohli v zimě také změnit dres. A po vzoru Daniela Koláře či Františka Rajtorala zamířit třeba do Turecka. Jak známo, oba jejich někdejší spoluhráči nyní působí v Gaziantepsporu.

Ovšem Limberský s Petrželou teď zůstanou v Plzni. "Tady je situace jasná, ve Viktorii oba patří do základní sestavy a na jaře budou s týmem usilovat o další mistrovský titul," doplňuje Zíka.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy