Ďuriš: Za svoji pozici v týmu nejsem rád, možná to byl můj poslední zápas za Plzeň

ČTK ČTK
9. 12. 2016 6:40
Odehrál půlhodinu, dal dva góly a otočil zápas. Takový byl včerejší večer v podání Michala Ďuriše v dresu Viktorie Plzeň. Po zápase však slovenský útočník přiznal, že se svojí pozicí v týmu není spokojený a je možné, že odejde.
EL, Plzeň-Austria Vídeň: Michal Ďuriš
EL, Plzeň-Austria Vídeň: Michal Ďuriš | Foto: Tomáš Liška

Plzeň – Do hry přišel v 58. minutě za stavu 1:2 a během necelé půlhodiny slovenský reprezentant Michal Ďuriš dvěma góly rozhodl o vítězství fotbalistů Plzně v jejich derniéře v tomto ročníku Evropské ligy proti Austrii Vídeň. Přesto nebyl osmadvacetiletý útočník či záložník po zápase úplně spokojený, neboť bude muset během zimní přestávky přemítat o své budoucnosti. Není totiž spokojený se svou rolí v týmu.

"Jsem rád hlavně za lidi, kteří přišli, i když v zápase o nic nešlo. Při příchodu na hřiště jsem věřil, že se s utkáním dá ještě něco dělat, ale že jej otočíme, to jsem nečekal. Někdy i taková facka jako vyloučení pomůže, dokázali jsme to i v minulé sezoně proti Spartě, kdy jsme v deseti dokázali zvítězit. Tento zápas byl v něčem podobný," konstatoval Ďuriš.

"Kdybychom postoupili ze skupiny, euforie by byla velká, ale aspoň jsme skončili třetí. Je to malá náplast. Když však budu realistický, z této skupiny jsme měli postoupit. Zlomilo se to hlavně s Astrou doma (1:2), skupina by se vyvíjela úplně jinak," zhodnotil snažení Plzně v Evropské lize.

Radost mohl mít alespoň z ukončené série 14 pohárových duelů bez výhry. "Když si vezmu, jaké zápasy jsme odehráli, většina z nich nebyla úplně špatná. Jedna zlá série skončila a od další sezony snad nastartujeme Plzeň tam, kde bývala v minulých letech," dodal.

Zda u dalšího případného pohárového účinkování Plzně bude i Ďuriš, to zatím není jisté. Zatímco v minulé sezoně dostával dostatek prostoru, a v lize dokonce skončil v tabulce střelců s 16 trefami druhý, nyní se mu tolik nedaří. V domácí soutěži má na kontě tři zásahy a v Evropské lize dnes slavil poprvé.

"Když se podíváte na moji minutáž, jsem rád za to, kolik gólů jsem dal, ačkoliv novináři možná považují poslední půlrok za nevydařený. Za moji momentální pozici v týmu ale nejsem rád, možná to byl můj poslední zápas za Viktorku, ale nechci předbíhat," poznamenal čtyřiatřicetinásobný slovenský reprezentant.

"Za ty krásné roky tady jsem rád, a když lidi vyhlašují vaše jméno, tak si pak myslíte, že jste tu asi něco dokázali. Snažil jsem se tvrdě pracovat a věřím, že se mi to vrátí, a možná ty dva góly byly takovým zadostiučiněním," dodal. Pokud by prý někdy odešel z Viktorie Plzeň, jeho další štací by jistě nebyl žádný jiný tým české ligy.

Optimističtěji se k Ďurišově pozici v týmu vyjádřil trenér Roman Pivarník: "Je nás tu osmnáct, potřebujeme kádr rozšířit. Z opor nebude nikdo odcházet, maximálně když přijde skvělá nabídka. Určitě se nechceme hráčů zbavovat. Michal to ví. Poslední měsíc šla Ďurišova hra hodně nahoru. Měl dnes hrát od začátku, ale kvůli změnám jsem to musel změnit. Jsem rád, že formu potvrdil. Šel teď hodně nahoru," uvedl na tiskové konferenci.

Plzeň dnes nastoupila s velmi zredukovanou defenzivou. Nastoupit nemohli Hubník, Limberský ani Matějů. Pravého beka hrál Petržela, levého Kovařík, stopery Řezník a Hejda. Ten byl ale brzy vyloučen a jeho místo zaujal obvyklý defenzivní záložník Hromada. Podle Ďuriše ale nebyla Viktoria v podobné situaci poprvé. "Pamatuji si za trenéra Uhrina, že jsem hrál pravého beka a krajní obránci stopery," zavzpomínal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 4 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy