Kauza Pelta Jabloncem necloumá, sponzoři zůstávají. Míče máme pořád stejné, glosuje kouč

Aleš Vávra Aleš Vávra
25. 7. 2017 15:23
Liga dostává úplně nový náboj, vědí v Jablonci. V severočeském klubu ovšem tuší, že silné trojce nebudou schopni konkurovat.
Jak si povedou Jablonečtí v nové sezoně?
Jak si povedou Jablonečtí v nové sezoně? | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Podobně jako rivalové z Liberce vstupují do sezony smíření s tím, že hvězdnému triu Slavia, Plzeň, Sparta nemohou konkurovat. Také jablonečtí se chtějí poprat o zlepšení loňského výsledku, kterým bylo osmé místo.

"Jakékoli vyšší umístění pro nás bude myslím si úspěch," řekl kouč Zdeněk Klucký.

V Jablonci fungují před začátkem nové sezony bez sebemenších problémů. Na chodu fotbalového klubu se kauza jeho majitele Miroslava Pelty zatím nijak neprojevila.

"Je evidentní, že se kauza odrazila na celém sportu. Ale co se týče Jablonce, nestalo se nám, že by partneři vypověděli smlouvu. Úbytek financí zatím nemáme. Uvidíme, co bude dál, kauza se vyvíjí, vyšetřuje. Zatím ale zásadní vliv necítíme," ujistil výkonný ředitel Jablonce Petr Flodrman.

To potvrdil i trenér Klucký. "Po sportovní stránce to opravdu žádný vliv nemá. Trénujeme pořád se stejnými míči na stejných hřištích," řekl.

Také proto v Jablonci necítili žádnou potřebu prodávat hráče a oslabovat tak kádr. Dlouholetou oporu, stopera Víta Beneše, chtěli za každou cenu udržet. Jednali s ním od listopadu loňského roku, nakonec ovšem společnou řeč nenašli. Beneš i přes trable s chybějící ledvinou odešel do Vasasu Budapešť.

Jablonečtí prodali také Martina Pospíšila do Polska, jeho odchod ale tolik nemrzí. "Měl u nás takové turbulentní výkony," vysvětlil ředitel. Do německého Norimberku odešel slovenský útočník, kapitán reprezentační jednadvacítky Adam Zrelák, který toho na severu Čech také vinou zranění nestihl příliš odehrát.

Posily zvučných jmen nepřišly, ale s posilováním není konec. Jablonec totiž bude s velkou pravděpodobností praktikovat hru na dva útočníky, přičemž v současné chvíli má na tento post jen Martina Doležala s Ondřejem Mihálikem. "Vedení by mělo přivést dva kvalitní ofenzivní hráče, jednoho hrotového, druhého podhrotového," potvrdil kouč.

Nálada je v Jablonci plná očekávání. Největší přání v klubu je skončit někde za třemi nejlepšími mužstvy. Podle kapitána Tomáše Hübschmana slibuje nový ročník ligové soutěže zajímavou podívanou pro fanoušky. I proto doufá, že se stará jablonecká bolest - nedostatek publika v Chance aréně - přece jen trochu zlepší.

"Jen doufám, že to pomůže lize i s návštěvností, že budou přece jen lidé více chodit na stadiony. Přicházejí sem velká jména, mají hodně za sebou. Když to řeknu za sebe, je pro mě příjemné potkat se s každým hráčem, který něco dokázal v zahraničí. Je to určitě velké zpestření," prohlásil Hübschman.

Sám je zvědavý, kdo bude lize dominovat. Souhlasí ale s tím, že se s největší pravděpodobností liga rozdělí na tři nejlepší týmy a zbytek, který bude soupeřit o další pozice v závěsu.

"Nevím, jak to u nich bude vypadat v samotné sezoně. Lépe na mě zatím působí Slavie, ale příprava je něco úplně jiného než sezona," řekl bývalý sparťan. "Spoustu lidí je ale ve velkém očekávání. Hráči, trenéři, fanoušci, majitelé klubů i sponzoři. Prostě všichni," dodal Hübschman.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy