Jak dopadne šlágr v Edenu? Experti věří spíš Slavii, ale Franz fandí Spartě

Jiří Škuba Jiří Škuba
4. 3. 2017 7:24
Deník Aktuálně.cz oslovil pět expertů, aby si tipovali výsledek nedělního ligového šlágru mezi Slavií a Plzní. František Straka, Tomáš Vágner, Petr Vlček, Daniel Šmejkal a Lukáš Došek mají jedno společné - v obou klubech působili, prostředí v Edenu i ve Štruncových sadech velmi dobře znají. Komu přejí vítězství, to se dozvíte v následující grafice.
Miss aerobik 2016: František Straka
Miss aerobik 2016: František Straka | Foto: Tomáš Liška

František Straka

1. Jakým výsledkem utkání podle vás skončí?

Myslím, že vyhraje Slavia, poněvadž se mi její kádr zdá ustálenější. Momentálně z něj vyzařuje větší síla než z plzeňského týmu, alespoň na mě to tak působí. Plzeň má sice velmi zkušený tým, ale druhá věc je ta, že Slavii se vždycky doma proti Západočechům dařilo.

2. Komu budete přát vítězství?

Pevně věřím, že tenhle zápas vyhraje Sparta. (smích)

 

Právě se děje

před 21 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy