Jak dopadne šlágr v Edenu? Experti věří spíš Slavii, ale Franz fandí Spartě

Jiří Škuba Jiří Škuba
4. 3. 2017 7:24
Deník Aktuálně.cz oslovil pět expertů, aby si tipovali výsledek nedělního ligového šlágru mezi Slavií a Plzní. František Straka, Tomáš Vágner, Petr Vlček, Daniel Šmejkal a Lukáš Došek mají jedno společné - v obou klubech působili, prostředí v Edenu i ve Štruncových sadech velmi dobře znají. Komu přejí vítězství, to se dozvíte v následující grafice.
Miss aerobik 2016: František Straka
Miss aerobik 2016: František Straka | Foto: Tomáš Liška

František Straka

1. Jakým výsledkem utkání podle vás skončí?

Myslím, že vyhraje Slavia, poněvadž se mi její kádr zdá ustálenější. Momentálně z něj vyzařuje větší síla než z plzeňského týmu, alespoň na mě to tak působí. Plzeň má sice velmi zkušený tým, ale druhá věc je ta, že Slavii se vždycky doma proti Západočechům dařilo.

2. Komu budete přát vítězství?

Pevně věřím, že tenhle zápas vyhraje Sparta. (smích)

 

Právě se děje

před 7 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 53 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy