Hrošovský odejde do Genku, Plzni nejdřív zkusí pomoct do pohárů

ČTK ČTK
8. 7. 2019 16:34
Fotbalisty Plzně opustí hlavní opora Patrik Hrošovský. Slovenský reprezentant přestoupí z týmu ligového vicemistra do Genku, s nímž podepsal čtyřletou smlouvu s následnou roční opcí. K belgickému šampionovi se sedmadvacetiletý záložník připojí v srpnu, předtím ještě za Viktorii odehraje kvalifikaci pohárů. Plzeň o tom informovala na svém webu, dohodu potvrdil i David Zíka ze společnosti Global Sports, která hráče zastupuje.
Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský | Foto: Reuters

Kluby se dohodly nezveřejnit přestupovou částku. Podle dřívějších spekulací médií za Hrošovského Genk, který na jaře vypadl ve vyřazovací fázi Evropské ligy s pražskou Slavií, nabízel v přepočtu asi 120 milionů korun, nyní by ale mohla Plzeň dostat ještě více.

Hrošovský byl aktuálně největší oporou a režisérem hry Viktorie, s níž v uplynulé sezoně skončil v lize druhý za Slavií. Především v nadstavbové části měl vynikající formu a po skončení ročníku byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem nejvyšší soutěže.

"Jsem rád, že se podařilo vše domluvit ke spokojenosti všech stran. Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako zahraničí nebral. Cítil jsem se ve Viktorii vždy skvěle a jsem jí velmi vděčný. A jsem i rád, že mohu teď klubu ještě pomoci zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží," uvedl Hrošovský.

"Zahrál jsem si zde Ligu mistrů, zažil mistrovské oslavy a další množství nádherných zážitků, na které nikdy nezapomenu. Zároveň chci poděkovat fanouškům Viktorie, kteří mě vždy podporovali a věřím, že mé rozhodnutí nyní pochopí," dodal Hrošovský, který s Plzní získal tři z celkových pěti ligových titulů Viktorie.

V Genku dnes úspěšně prošel zdravotní prohlídkou. K týmu belgického šampiona se připojí v průběhu srpna podle toho, jak si Plzeň povede v kvalifikaci evropských pohárů. Západočeši 23. července úvodním domácím zápasem rozehrají 2. předkolo Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus. Případné závěrečné předkolo Hrošovský nebude moci hrát, neboť ho s Genkem čeká základní skupina prestižní soutěže.

Genk o Hrošovského usiloval delší dobu. "Genk o Patrika projevil velký zájem již během sezony a dlouhá jednání probíhala již od poloviny dubna. Chtěl bych poděkovat panu Šádkovi a celé Viktorce Plzeň za vstřícnost a korektní jednání. Jsem moc rád, že se vše podařilo uzavřít ke spokojenosti všech zúčastněných stran," řekl Pavel Zíka z agentury Global Sports.

Hrošovský v české lize zatím nastoupil ke 168 zápasům a dal 15 branek. Od roku 2009 hrál za mládež Plzně, poté hostoval v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě. Za A-tým Viktorie začal pravidelně nastupovat v roce 2014. Na kontě má 23 startů za slovenskou reprezentaci a v uplynulé sezoně Ligy mistrů se blýskl gólem na půdě Realu Madrid při prohře Západočechů 1:2.

Viktoria v létě na jeho pozici přivedla Lukáše Kalvacha z Olomouce a z hostování ve Slovácku přišel další střední záložník Dominik Janošek.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy