Petržela nesl odchod těžce, přiznal Šádek. A Limberský kvůli němu dokonce vyhrožoval

ČTK yac ČTK, yac
8. 7. 2019 9:04
Záložník Milan Petržela odehrál za Viktorii Plzeň 363 zápasů, ve kterých nastřílel 47 branek a byl u drtivé většiny úspěchů klubu za posledních deset let. Další už nepřidá, v západočeském klubu musel kvůli omlazování kádru skončit a odešel na Slovácko. Jak přiznal generální manažer Viktorie Adolf Šádek, nesl to velmi nelibě, stejně jako jeho věrný parťák David Limberský.
Milan Petržela a David Limberský byli u všech úspěchů Plzně poslední dekády. První ale musel v létě odejít a druhý skončí po nadcházející sezoně.
Milan Petržela a David Limberský byli u všech úspěchů Plzně poslední dekády. První ale musel v létě odejít a druhý skončí po nadcházející sezoně. | Foto: Tomáš Liška

Petržela se podle Šádka stal nutnou obětí generační obměny Viktorie, která postupně přebudovává kádr, a přichází tak o legendy první úspěšné generace novodobé historie klubu.

"Milan neodešel z výkonnostních důvodů. Myslím, že by se s přehledem vešel do té čtyřky krajních záložníků u nás, protože byl zdravý a je pořád na českou ligu extrémně rychlý. Ale bohužel je mu 36 a my se rozhodli pro nějakou postupnou obměnu. Nesl to těžce, protože byl přesvědčený, že odchází jenom kvůli věku," řekl Šádek novinářům na soustředění v Rakousku.

Nepomohly ani přímluvy Petrželova dlouholetého spoluhráče a velkého kamaráda Davida Limberského.

"Chvilku vyhrožoval, pak se přimlouval, zkoušel všechny možné formy. Ale i tomu rozumím, protože to byla dvojka. Čuk a Gek, Pat a Mat, Bolek a Lolek a Limberský s Petrželou. To prostě neomrzí. I pro mě je to těžké, Milan je opravdu srdeční záležitost. I s tím vším, co jsme řešili, zůstane navždy vrytý. Kdybych měl tetování a někde si ty značky dělal, tak si možná tu jedenáctku a MP jako Milan Petržela nechám maličké vykérovat," usmíval se Šádek.

Samotnému Limberskému přitom vyprší smlouva za rok. "Nemám strach, že by mi ho někdo v šestatřiceti ukradl nebo že by ho někdo přeplatil, což snad ani nejde. Už jsem říkal, že v Plzni budou hrát frajeři, kteří na to mají výkonnost, a ne za zásluhy. Limba je tady, protože myslíme, že výkonnost zatím má a mít bude," upozornil Šádek.

Viktoria už ztrácela drajv

O poháry a ligový titul budou ovšem Plzeňští bojovat bez dalších opor, kromě Petržely budou chybět také matadoři Marek Bakoš a Dan Kolář, kteří ukončili kariéry a přesunuli se na funkcionářskou dráhu.

"Ti starší kluci ještě mohli dostat další smlouvu, ale časem by nás to semlelo. To bychom nerozdýchali, potřebovali jsme omladit kádr. Ač to trenér nerad slyší, už jsme trochu ztráceli drajv," podotkl generální manažer Viktorie.

V létě vedle zkušeného beka Adama Hlouška přivedl záložníky Lukáše Kalvacha, Christiána Herce, Dominika Janoška a dalšího mladíka útočníka Ondřeje Mihálika. "Ti noví kluci Ligu mistrů ještě nehráli. Možná nebudou mít v některých fázích až tak vysokou kvalitu, možná budou chybovat, ale mají obrovský předpoklad, zaujetí a nasazení pro hru. A ti kluci před nimi jim ukázali cestu. Věřím, že tohle by nás zase mohlo posunout vpřed," řekl Šádek.

Přijít by mohl i o další oporu Slováka Patrika Hrošovského. Sedmadvacetiletého záložníka údajně chce belgický šampion Genk a je připravený zaplatit přes 120 milionů korun. "Patrik je naprosto bezproblémový kluk. Nikdy jsem s ním neřešil žádný průšvih. S těmi hodnými dětmi zkrátka nemáte tolik práce, nejsou tak na očích. I když tady asi nevstřelil tolik branek, kolik by chtěl, tak pro Plzeň udělal strašně moc. A přiznávám, že bychom mu v odchodu nyní nemohli a ani nechtěli bránit," konstatoval Šádek.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 49 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy