Frýdek-Místek zůstává ve druhé lize. Budeme hrát tak trochu za Uničov, zní z klubu

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 6. 2017 10:51
Fotbalisté Frýdku-Místku sice skončili ve Fortuna národní lize na předposledním místě a měli sestoupit. Celky ze třetí ligy však postup do vyšší soutěže odmítli, a tak zůstávají valcíři druholigoví.
Fanoušci ve Frýdku-Místku budou nadále chodit na druhou ligu.
Fanoušci ve Frýdku-Místku budou nadále chodit na druhou ligu. | Foto: Fanklub defenzivního fotbalu

Praha - Fotbalisté Frýdku-Místku budou i v příští sezoně hrát druhou ligu. V tabulce sice skončili na sestupové předposlední příčce, první čtyři celky z MSFL a poté i z ČFL však postup odmítly. Informovaly o tom internetové stránky druhé nejvyšší soutěže.

MSFL vyhrál Uničov, který však neměl zájem hrát vyšší ligu. Postoupit nechtělo ani druhé béčko Olomouce, které se navíc možná ani nepřihlásí do MSFL, protože prvoligové celky mají nově povinnost účastnit se juniorské ligy. Nabídku postoupit odmítl také třetí Hlučín i čtvrtá Kroměříž.

Frýdek-Místek tak zachránilo v soutěži pravidlo, které bylo zavedeno po ročníku 2014/15. Tehdy se po sestupu Kolína s Mostem a odhlášení Viktorie Žižkov hrála druhá liga s patnácti celky, protože z MSFL postoupila rezerva Olomouce a z ČFL nabídnuté místo přijal pouze Vyšehrad.

"Legislativa nás zachránila, nikoli ale sportovní hrůza, kterou tým předváděl," uvedl na svém webu moravskoslezský celek, který obsadil předposlední 15. příčku se ziskem 29 bodů. Od záchrany ho dělily dva body, zatímco od posledního Prostějova 17 bodů.

"Proto není v našich srdcích sportovní radost ze záchrany, ale spíše pokora k hráčům Uničova, kteří si naopak výbornými výsledky v MSFL postup sportovně vybojovali," přidal. "Je nám líto, že možnosti tohoto klubu nebyly takové, aby se ze zaslouženého postupu mohli radovat Uničovští a nyní máme spíše povinnost hrát také tak trochu za ně. Bez ohledu na nesestupovou změnu dojde ve sportovní struktuře k nutným změnám," dodali zástupci Frýdku-Místku.

 

Právě se děje

Další zprávy