reklama
 
 

Slávisté zaplatí milionovou pokutu kvůli tomu, že odehráli poslední kolo na Strahově

17. 6. 2017 10:05
Slavia musí zaplatit pokutu milion korun za to, že odehrála poslední ligové kolo proti Brnu ve strahovském azylu. Došlo totiž k porušení licenčního řádu LFA.

Praha - Slavia Praha musí zaplatit pokutu milion korun za to, že odehrála poslední ligové kolo proti Brnu mimo svůj stadion Eden. Z důvodu termínové kolize s koncertem skupiny Rammstein získali slávisté mistrovský titul na Strahově.

Podle FAČR ale došlo k porušení licenčního řádu LFA, konkrétně článek 24/B, ve kterém se píše, že klub musí zaručit, aby mohl být stadion využíván během celého soutěžního ročníku k domácím soutěžním utkáním organizovaným LFA.

V dubnu přitom čínská skupina CEFC stadion Eden zhruba za miliardu korun koupila, ale koncert německé hudební skupiny nasmlouval ještě předchozí vlastník. Takovéto problémy by tedy Slavia v budoucnu řešit neměla.

Podle informací deníku Sport se Slavia neodvolala a milionovou pokutu bude muset zaplatit. Už počátkem června navíc disciplinární komise potrestala mistrovský klub za pyrotechniku a výtržnosti fanoušků během zmiňovaného utkání s Brnem pokutou ve výši 200 tisíc korun.

autor: Sport | 17. 6. 2017 10:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama