Hřiště bylo bez výhrad a po výhře naděje viktoriánů na titul výrazně ožila

Rady kouče Romana Pivarníka na "Klokany" platily, jeho svěřenci v dresu Viktorie získali velmi potřebné tři body.
Úřadující mistr tak z druhého místa po 20 zápasech ztrácí už jen bod na vedoucí Slavii.
Zápas si nenechal ujít kouč české jednadvacítky Vítězslav Lavička ani bratři Adam a Aleš Řebíčkové.
Utkání v Ďolíčku rozhodl v osmé minutě Marek Bakoš,...
... více šancí však měli Pražané. Ti v domácí soutěži nevyhráli poosmé za sebou a prodloužili čekání na vstřelený gól na 716 minut.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
15. 3. 2017 22:49
Prohlédněte si fotografie z dohrávky 16. kola první ligy, v níž fotbalisté Plzně vyhráli na hřišti Bohemians 1905 1:0.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy